Boş ekran, önyüklemede imleç yanıp sönüyor

20

Bazen Ubuntu 10.04 PC'im düzgün şekilde önyükleme yapmıyor. Grub'u geçiyor ve boş bir ekranda durup imleci yanıp sönüyor. Okuduğumdan, bu yanıp sönen imleç ekranı, Ubuntu'nun kendisi tarafından değil, Grub tarafından sunuldu, bu yüzden önyükleme işleminin bir nedenle durdurulduğunu farz ediyorum. Bu sorunun nasıl teşhis edileceği veya nedeninin muhtemel olduğu konusunda herhangi bir rehber var mı? Normalde bilgisayarı yeniden başlatmak için sıfırlama düğmesine basmalı ve sık sık yeniden başlayacaktır. Aralıklı olması, beni şaşırtan şey.

Sorunu teşhis etmede herhangi bir işaretçi çok takdir edilecektir.

Düzenleme:

  

Bir süredir, temelde sunucum uzun zamandır çalışıyordu. Bu sorunun bir nüksetmesini yakalamış gibi görünüyor, messages dosyasını ve dmesg dosyasını kopyaladım ve işlemin durduğu ve aşağıdaki mesajları bulduğu bir görünüme sahip oldum. Google'da biraz araştırma yapacağım, ancak herkesin kendine yardımcı olabileceği ve bazı puanlar kazanmak istediği durumlarda buraya koyacağımı düşündüm. Başarılı kodlarda ondemand governor failed mesajının gerçekleştiğini, ancak diğer ikisinin görünmediğini belirtmeliyim.

Oct 11 23:17:21 linux kernel: [   98.905370] ondemand governor failed, too long transition latency of HW, fallback to performance governor  
Oct 11 23:21:48 linux kernel: Kernel logging (proc) stopped.  
Oct 11 23:21:48 linux rsyslogd: [origin software="rsyslogd" swVersion="4.2.0" x-pid="697" x-info="http://www.rsyslog.com"] exiting on signal 15. 

Önyükleme zamanında neden günlük dosyalarının yuvarlanmasıyla ilgili birkaç belirsiz referans buldum

    
sordu conorgriffin 19.08.2010 02:36

12 cevap

22

Önyükleme sırasında vardiya tutun, ardından GRUB girişini düzenlemek için e tuşuna basın. "Sessiz sıçrama" yazan parçayı kaldırın ve önyükleme sırasında neler olduğunu görmek için "metin" ile değiştirin.

    
verilen cevap maco 19.08.2010 02:58
3

Benim durumumda, yanıp sönen imleç, alabildiğim tek şeydi. Çizme yok. Yeni bir Ubuntu Minimal'i kurmak üzereydi. GRUB kurulum aşamasında GRUB'u yanlış sürücüye, "ilk" sürücüye (/ dev / sda) yüklüyordu.

Sistemimde 3 sürücü var. RAID'de iki adet 500GB disk, kurulum sırasında dokunmak istemediğim ve OS için kullandığım 120 GB SSD. Hangi sebeple olursa olsun, "ilk sürücü" (/ dev / sda) 500GB'lık sürücülerimden biridir. / dev / sdb, 120GB'lık sürücümdür ve / dev / sdc diğer 500 GB'lık bir sürücüdür.

Yani, 120GB sürücümdeki "mbr" bölüm tablosuyla biçimlendirirken, normal 117GB'lık önyüklenebilir ext4 ve 3GB'lık takas işlemi yaptım. GRUB kurulum adımında, GRUB'u "ilk" sürücüye yerleştirmek için Evet'i SEÇMEYİN. HAYIR'ı seçin. Bu, / dev / sdX girişi yapmanıza izin veren başka bir ekran getirecektir. Benim durumumda, / dev / sdb ve / dev / sdb1'i denedim, ancak yükleyici bana her seferinde anlamsız bir hata veriyordu, bu da hiç mantıklı değil.

Son olarak, 120GB sürücümü "gpt" bölüm tablosuyla biçimlendirmem gerekiyordu. GPT ile, bir GRUB bölümünü manuel olarak oluşturmanız gerekir. GPT ile yapılan işlerin yolu budur. Yani, GRUB için yaptığım ilk bölüm "boot veya bir şey (ifadeler unutma") için 32.0 MB formatlandı. İkinci bölüm, "son" da "swap" için biçimlendirilmiş 3.0 GB'mdı. Üçüncü bölüm, "ext4" olarak biçimlendirilmiş kalan alandı.

Şimdi, GRUB kurulum adımı sırasında HAYIR seçerken, / dev / sdb / dev / sdb1 değerini / hand / sdb değerini elle girerek, sonra da çalışır. GRUB, doğru sürücüde 32MB önyükleme bölümüne yüklenir ve sistem normal olarak açılır. YAY!

BTW, tüm bunları yapmak ve HDD'nizi "elle" değil "yönlendirmek" için biçimlendirmek için kurulumun başındaki menüden Uzman kurulumunu seçmelisiniz. Kılavuzlu her zaman / dev / sda'yı ilk sürücü olarak seçer ve / dev / sda işletim sisteminiz değilse, yanıp sönen imleç / yanıp sönme olmaz.

    
verilen cevap Mr. Money Killer 24.08.2013 02:46
1

Geçmişte bu problemi yaşadım ve Meerkat'a geçtikten sonra bu konuya sahip olmamamla birlikte, bazı çekirdeklerde ve bazılarında görülmediğini fark ettim. Ancak çoğu zaman, Ubuntu'ya düzgün bir şekilde yüklemek için önceden bir Çekirdek seçmem gerekeceğini buldum.

    
verilen cevap NW15062 12.10.2010 01:35
1

Maco'nun cevabını seviyorum, ama kontrol edeceğim başka bir şey de sabit diskinizin sağlıklı olmasıdır. Sistem & gt; Yönetim & gt; Disk Utility, SMART durumuna bakın, "Disk sağlıklı" olmalıdır, aksi takdirde sürücünüz başarısız olabilir.

    
verilen cevap dgmdan 12.10.2010 01:35
1

Bu sorunu birkaç kez çözdüm, ancak en az üç farklı çeşidi ayırt edebilirim:

  • , Enter'a bastıktan sonra önyüklemeyi sürdürür
  • bir süre sonra hiçbir şey yapmadan önyüklemeyi sürdürür
  • hiçbir zaman önyüklemeyi sürdürmez, ancak ctrl-alt-del'i kabul eder, böylece çekirdekte hala bir yaşam olduğunu gösterir

Bu, anlattığınız şeyi gördüğünüzde, asıl sorun, quiet önyükleme seçeneğinin sizden "bir şey" gizlemesi olduğuna inanmamı sağladı. Mesela, olaylarımdan birini sistemimin (normal rutin kontrolünü değil) kurtarılmasında bulabilirim. Sonrasında, quiet seçeneğini grubumdaki girişlerimden kaldırdım.

    
verilen cevap Hanno Fietz 25.10.2010 23:14
0

Belirli bir ekran kartına sahip olan özel bir nVidia sürücüsünün önerilen sürümünü kullanarak geçmişte benzer bir sorun yaşadım. Çözüm kurtarma moduna önyüklemek, xfix seçeneğini çalıştırmak ve masaüstüne önyüklemek oldu. Masaüstüne girdikten sonra, donanım sürücüleri ekranına gider ve sürücünün eski bir sürümünü seçerdim.

    
verilen cevap tj111 25.08.2010 18:28
0

10.04 ile bazı ucuz HP dizüstü bilgisayarlarda bu problemi yaşadım. Bunun sebebi genellikle USB faresidir. Çıkarmayı dene. Ayrıca, BIOS güncellemesi yardımcı olabilir.

    
verilen cevap Extender 12.10.2010 04:49
0

Bugün bu problemi yaşadım ... ve sistemi başlatmak için pek çok boş girişimde bulunduktan sonra, farklı bir Çekirdeği başlatmaya karar verdim. Ubuntu tarafından sağlanan 2.6.32-21-jenerik kernel ve 2.6.32-25-jenerik var. Genelde 2.6.32.25 Kernel'den başlatıyorum ama tüm boş ekran fiyaskodan sonra 2.6.32.21 Kernel'den başlattım ve bu her zamanki gibi önyükleme yapmamı sağladı ...

    
verilen cevap Dananjaya 09.11.2010 05:01
0

IBM x3250 m3 sunucusunda yeni yüklenen ubuntu 10.04'ü yeniden başlattıktan sonra. Vardiya anahtarını ve diğer bazı şeyleri tutmayı deneyin ama hiçbir şey gerçekten yardımcı olur ... 5 kez daha tekrar yüklemeyi denedim. Ana sorun tutarsızlık, bazen önyükleme yapar ancak çoğu zaman ekranın çoğunun sol üstünde yanıp sönen bir imleç ile boş bir ekran.

    
verilen cevap rael 06.12.2010 14:07
0

Bu sorunu 11.10 sunucusunun yeni yüklemesinde yaşadım.

Alt-F1 ile bir VT'ye geçebildim, bu yüzden makine canlıydı ancak vt7, hiçbir X etkin olmasına rağmen.

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT grubunu quiet slash ile nomodeset grubundan değiştirerek düzeltdim. Bu, doğru önyükleme bilgisini aldım, ardından VT1.

    
verilen cevap Douglas Leeder 16.12.2011 17:22
0

Yukarıdaki açıklamaya göre benim durumumda (bazen yanıp sönen bir imleçle siyah bir ekran elde ediliyor), bir yarış koşuluna sahip olan ve düzgün bir şekilde başlayamayan lightgdm meseleydi; bu diğer ilgili soruya verdiğim yanıtın tamamına bakın .

Çözümün ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz: İşte (ayrıca bkz. bu hata raporu ).

Bunun özü: gdm'yi ve lightgdm'yi kullanmayın (yani, sudo apt-get install gdm , ve sorulduğunda varsayılan giriş yöneticisi olarak gdm öğesini seçin).

Bunun birisine yardımcı olmasını umuyorum.

    
verilen cevap codeling 27.09.2013 20:13
0

Yanlış yaptığım şey: 14.04'ü eski bir Acer Netbook'a yüklüyordum, Acer'ı başlattığımda, bilgisayar için önyükleme sırasını sıfırlamak için BIOS'a gitmek için iki seçeneğim var F2 veya diziyi sıfırlamak için F12 bir seans için. Bir bellek çubuğundan yüklediğim için, oturum dizisi yerine bilgisayar çubuğunu bilgisayar çubuğuna sırayla sıfırladım. Bu yüzden kritik önyükleme dosyaları, harddrive yerine bellek çubuğuna takıldı.

    
verilen cevap Michael Blum 14.01.2016 21:30

Etiketlerdeki diğer soruları oku