Linux'ta Windows Steam'i Çalıştırma (Şarap Kullanımı)

21

Ubuntu'yu ilk kez kurdum ve Linux'ta Windows oyunlarını oynamanın bir yolunu bulmaya çalışıyorum. Şarap kullanman gerektiğini okudum, ve bunu doğru bir şekilde yapmak için ne kadar uğraştığımı merak ediyorum. Çok fazla çelişkili bilgi okudum.

    
sordu Victor Slater 25.05.2016 04:56

2 cevap

29

Wine için PlayOnLinux 'i ön uç olarak öneririm.

PlayOnLinux dosyasını yüklemek için terminal penceresinden aşağıdaki komutları çalıştırın:

sudo apt-get update
sudo apt-get install playonlinux

Not, PlayOnLinux yüklü değilse Wine'i yükler.

Yüklendikten ve ilk kez çalıştırdıktan sonra, şu şekilde görünen bir uygulama görürsünüz:

Yükle düğmesine tıklayın. Arama kutusuna Buhar yazın. Steam'i seçin. Ardından sağ alttaki Yükle'yi tıklayın. PlayOnLinux, Steam'i yüklemek için gereken dosyaları indirmelidir. Not: Maalesef, her uygulama böyle indirilmez. Bazı uygulamaların manuel olarak indirilmesi gerekiyor veya yükleme medyasına ihtiyacınız var.

PlayOnLinux, Steam gibi uygulama menüsünde bulunursa uygulama için Wine'ı yapılandırmalıdır. Bazen doğru şekilde çalışabilmeleri için oyunlara ince ayar yapmak için İşte 'yi aramanız gerekebilir.

Tamamlandığında, yapmanız gereken tek şey kutudaki Steam'i tıklatmak, sonra da yukarıdaki Çalıştır'ı tıklayın veya başlatmak için Steam'i çift tıklatabilirsiniz.

Umarım bu yardımcı olur!

    
verilen cevap Terrance 25.05.2016 05:28
6

Şarap kurduktan sonra, Windows'un buhar sürümünü indirebilir ve kurabilirsiniz. Sonra bu buharlı versiyonu şaraptan geçirir ve windows oyunlarını indirirsiniz. Bu yaklaşımla karışık bir başarı elde ettim, ancak çoğu durumda ikili önyüklemeden daha iyi.

    
verilen cevap Organic Marble 25.05.2016 05:48

Etiketlerdeki diğer soruları oku