SHIFT + INSERT vs CTRL-V ne zaman kullanacağınızı nasıl biliyorsunuz?

20

Bazı zamanlarda panoya bir şey kopyalarım ve ÜstKrkt + Ekleme ile değil, Ctrl + V veya sağ tuşla yapıştır. Davranış kafa karıştırıcı ve biraz öngörülemez görünüyor. Varyasyonun arkasında bir mantık var mı?

    
sordu dan 16.02.2011 17:15

4 cevap

6

Bu soru, tuş kombinasyonlarının davranışıyla ilgili gibi görünüyor, ancak bu tuşları birleşik olarak uyguladığınız bir uygulama veremezsiniz. Dolayısıyla, Javier Rivera'nın ne dediğini dikkate alarak, bir terminalde SHIFT + CTRL kullanmanın neden gerekçesinin nedeni, bu kombinasyonların bir kısmının terminal komutunun kontrolünde kullanılmasından kaynaklanmaktadır.

Örneğin: geçerli komutu "iptal etmek" istediğinizde, "Kopyalama" görevini gerçekleştirmek için sistemlerin çoğunda kullanılan CTRL + C'yi seçersiniz. Bu şekilde, bir metin parçasının "Kopyala" ve bir uygulama veya işlemin "Kopyalanması" için bir terminalde CTRL + C tuşlarına basarsanız, işlemi "iptal eder" veya çalışan uygulamayı "kapatır".

Kullandığınız GUI'ye veya yazılım uygulamasının kendisine bağlı olarak, SHIFT + CTRL, kopyalanan metnin içine düşürüleceği biçimi seçmenize izin veren "özel-yapıştır" görevini biçimlendirmek veya gerçekleştirmek için kullanışlıdır uygulama.

Örneğin: OpenOffice Word Processor veya Spreadsheet kullanırsanız, SHIFT + CTRL + V olduğunda, panoya dökülmek için hangi biçimin kullanılacağını seçmeniz istenir.

Sonraki resim, CTRL-V ve SHIFT + CTRL + V tuşlarının pano içeriğinin bir belgeye nasıl düştüğünü gösterir:

Sonraki görüntü, CTRL-V ve SHIFT + CTRL + V tuşlarının, belgenin sağ tarafındaki belgesindeki CHOOSING FORMATINDAN SONRA, belgenin içeriğinin bir belgeye nasıl düştüğünü gösterir:

Bazı durumlarda, kod (html, php, javascript) editörleri olarak, bir web sitesinden kopyalanan metnin bir kısmını veya web sitesi içindeki metni oluşturan kodu yapıştırmayı seçebilirsiniz. Örneğin: biçimlendirilmiş bir tablodan kopyalama yaparken, metni tabloya yapıştırmayı veya tabloyu bir web oluşturmak için kod yapıştırmayı seçebilirsiniz.

"Özel yapıştır" görevinin nasıl işlendiğini görmek için uygulamanın "Düzenle" menüsünü kontrol etmelisiniz.

Bir sonraki resim OpenOffice Kelime İşlemcisinin "Özel Yapıştır" özelliğini nasıl ele aldığını gösterir:

    
verilen cevap Geppettvs D'Constanzo 16.02.2011 18:25
24

Unix / Linux'ta iki tür pano vardır: PRIMARY (sıklıkla Ctrl-X / C / V ile kullanılır) ve SELECTION (fare ile seçilen metin, Shift-Insert ile veya farenin orta düğmesine tıklandığında).

Daha fazla bilgi için İşte konusuna bakın.

    
verilen cevap blueyed 10.10.2013 00:32
18

Burada yaptığım şey:

Ctrl + Ekle : Panoya kopyala

ÜstKrkt + Ekle : Panodaki PASTE

ÜstKrkt + Sil : Panoya kes

Artık bir Apple klavyem var, yapıyorum: (Apple klavyede bir insert tuşu yoktur.)

Ctrl + C

Ctrl + V 'den panoya PASTE' ye kadar

ÜstKrktr + Sil panoya kesmek için.

Putty'yi kullanan bir terminalde:

Fareyle metni doğrudan panoya kopyalar.

Terminal penceresinde herhangi bir yere sağ tıklandığında yapıştırma yapılır

Düzenli bir kabuk oturumunda:

Fareyle seçiyorum ve Ctrl + ÜstKrkt + C 'yi KOPYA'ya kopyala

olarak kullanıyorum.

Yapıştırmak için Ctrl + ÜstKrkt + V kullanıyorum.

    
verilen cevap jfmessier 16.02.2011 18:14
0

Bildiğim kadarıyla yapıştırmak için her zaman CRTL + V kullanıyorum ama terminalde olduğumda. Tarihsel nedenlerden dolayı CTRL + harfi kullanılamaz, dolayısıyla terminalde SHIFT + CTRL + V kullanıyorum.

Her zaman, Shitf + Insert'in eski Unix'ten bir miras olduğunu ve eski zamanlayıcıları rahat etmelerini sağladığına inanıyorum, ancak bu modern GUI'ler varsayılan olarak CTRL + V kullanıyor.

    
verilen cevap Javier Rivera 16.02.2011 17:37

Etiketlerdeki diğer soruları oku