KDE iki ekranlı kurulumda ana ekranda yeni pencereler aç

18

İki ekranda KDE (Kwin ile) kullanıyorum. Genellikle yeni bir uygulama çalıştırdığımda, yeni pencere, farenin yanı sıra aktif pencerenin ana ekranda olmasına rağmen ikinci ekranda gösterilir. KDE'ye her zaman ana ekranda yeni pencereler açmasını nasıl sağlayabilirim?

    
sordu highsciguy 10.04.2012 15:58

3 cevap

14

"Pencere davranışı" ayarlarında, "Aktif ekran, fare işaretçisini izler" seçeneğini etkinleştirmeniz gerekir. (Fransızca'dan yaklaşık çeviri, fakat eminim bulacağınızdan emin olabilirsiniz.)

Bu şekilde, varsayılan olarak, geçerli ekranda pencereler açılır. (son kullanılan ekranı kullanan VLC gibi bazı nadir uygulamalar hariç).

    
verilen cevap mahen 22.03.2013 11:17
20

Sistem Ayarları - & gt; Pencere Davranışı - & gt; Pencere Davranışı - & gt; Aktif ekran fareyi takip eder:

    
verilen cevap warvariuc 17.12.2013 06:51
5

Sistem Ayarları - Ekran ve Monitör - Birden Çok Monitör 'ü deneyin.

Unmanaged Windows'u Göster ayarı, bir ekran seçmenize veya fare işaretçisinin açık olduğu ekranı kullanmanıza izin verir.

Bu sorunu yaşadım ama sadece bir seansı ilk başlattığımda, koştuğum her şey başlangıçta ikinci ekrana açılacaktı (ki bu bir TV ve genellikle kapalı)

Benimle aynı sorunu yaşıyorsanız, yalnızca tarayıcının konumunu kaydetmesi için bir kural oluşturarak etrafta dolaştım (Başlık çubuğuna sağ tıklayın, gelişmiş - özel pencere ayarları - boyut ve konum, Çek " "," Hatırla "yı seçin)

Şimdi tarayıcıyı ilk açtığımda oturum açtığımda, hala ikinci ekranda açılır, ancak kural, hangi gizli gizli ayarın etkinleştiğini geçersiz kılar ve ilk masaüstüne geri zorlar, sonraki pencereler daha sonra ilk masaüstünde açılır ayrıca.

    
verilen cevap Ozone 25.04.2012 03:38

Etiketlerdeki diğer soruları oku