“etc” ve “usr” kısaltmaları ne anlama geliyor? [çift]

19

Not: Bu sorunun kopyasının bir kopyası olduğu şeklindeki önerileriniz nelerdir? Ubuntu dosya sistemi düzenini anlamak için? - Bu soru, özellikle etc ve usr demek , yani soruyor. ne ingilizce kelime (ler) yaptıkları. Bu soruya verilen cevaplar, dizinlerin sunduğu işlevlere atıfta bulunabilir, ancak bu, ya ismin kökenini açıklamaya yardımcı olmak ya da sadece tesadüfi bilgilerdir.

Kısırlıklarla ve kısaltmalarla, onların nasıl yapıldığını bildiğim zaman çok daha kolay bir şekilde anlatabilirim.

et-cetera için kök karakterleri biliyorsanız, abrvtion anlamına gelir. "... ve etc için " kullanıcı ’yı düşünüyorum. Ancak herhangi bir ilişki göremiyorum.

Linux'taki ters isimlerin birçoğu, nihayetinde genişletilmiş orijinal normal kelimelerin ardında çalıştığım zaman mantıklıdır.

Bu kısaltmaların kökenleri, zamanın sislerinde mi kayboldular, yoksa benden mi?

Bu soru dün okuduğum bir yorumla, birisinin bu şeyleri Linux incantations olarak tanımladığı bir yorumla ... 'nin sözleriyle dile getirildi ...

    
sordu Peter.O 04.11.2010 06:40

4 cevap

30

Şüphelendiğiniz gibi, /etc , etcetera'dan, "başka her şeyin gittiği yer" için yardımcı olarak adlandırılır ve /usr "kullanıcı uygulamaları" içindi. Dosya Sistemi Hiyerarşi Standardı tarihinin bir çok detayı Wikipedia'da belgelenmiştir.

    
verilen cevap Kees Cook 04.11.2010 06:46
11

Bunun / usr'ın * U * nix * S * ystem * R * esources için olduğunu duydum.

    
verilen cevap Guillaume 04.11.2010 10:17
7

/ etc etcetera için bir kısaltmadır, tahmin ettiğinizden eminim ... Tüm konfigürasyon dosyalarınızı saklayan dizin. / usr, tahmin ettiğiniz gibi "kullanıcı" dosyalarının bulunduğu dizindir; Kullanıcı programları ve verileri gibi sistemin parçası olmayan tüm öğeleri içerir. Sistem programları / bin dizininde, / usr / bin'deki kullanıcı programlarında veya Ubuntu'da / usr / share / dizininde saklanır. TuxFiles , Linux dizin yapısının iyi bir açıklamasına sahiptir.

    
verilen cevap Nick Pascucci 04.11.2010 06:49
1

"usr" ifadesinin "usr" kısaltması, değil kullanıcı anlamına gelir. Bu sadece 10 yıl öncesine kadar oldu. 2000'den beri "Unix Sistem Kaynakları" nın kısaltmasıdır.

    
verilen cevap Reeman 15.10.2014 01:25

Etiketlerdeki diğer soruları oku