Neden Ubuntu 16.04 LTS Xenial Xerus? [çift]

17

Bugün Ubuntu 15.10'dan (Wily WereWolf) Ubuntu 16.04 LTS'ye geçiş yapıyorum. Xenial , Büyük anlamına gelen Galak dilinde bir kelimedir. Yani, sadece merak, neden Xenial Xerus olarak adlandırılır? Bu ismin verildikten sonra ya da neden başka bir geliştirici var mı?

Bunun bir sürüm kod adı nasıl seçilir? olduğundan emin değilim çünkü @ 7-R3X'in tarihe ilişkin açıklaması ve tam olarak bu ismin neden bana yardımcı olduğunu açıklıyor. Kod adı hakkında, artı bir bilgi ancak neden hala Xenial Xerus nedenini anlamama yardımcı olmadı. İşte bu yüzden bunun bir kopya olmadığını hissediyorum.

    
sordu D D 22.04.2016 15:59

2 cevap

38

Xenial

  

“Xenial”, “ev sahipleri ve misafirler arasındaki dostane ilişkiler” anlamına gelir ve   Ubuntu için LXD ve KVM'ye giden tüm harika işler verildi   OpenStack ve bunun ötesinde Ubuntu OpenStack'ın birlikte çalışabilirliği   her türden hipervizörle, mükemmel bir uyum gibi görünüyor.

xerus

  

Afrika yer sincabı, benim en sosyal hayvanlar arasında   Anavatan. Çölde gelişirler, küçük, çevik yaşarlar.   Komşularıyla olağandışı bir şekilde iyi geçinen sosyal gruplar (   Çoğu memeliler, komşular kanlı bir rekabet kaynağıdır,   Xerus, hey, işbirliği güzeldir. Hızlı, ateşli, dost canlısılar.   ve muazzam cesaretleriyle bilinir. Bu tam olarak doğru geliyor.   Harika… cesaretle… büyük bir fırsat geliyor!

Kaynak

    
verilen cevap 7_R3X 22.04.2016 16:17
7

Yunanca Xenos (ΞΕΝΟΣ), "konuk", "yabancı", "misafirperverlik yoluyla arkadaş" (klasik Yunanca) ve "yabancı" (hellenistik ve modern Yunanca) uzantı anlamına gelir. Zeus, Xenios Zeus (misafirlerin koruyucusu ve misafirperverliğin tanrısı) olarak biliniyordu. Bu ikinci anlam, artık “yabancı düşmanlığı”, hatta Xenon, gaz gibi İngilizce'nin bir çok yerinde açıkça görülmektedir.

    
verilen cevap JayEye 22.04.2016 20:05

Etiketlerdeki diğer soruları oku