LibreOffice'de fare işaretçisinin altında beklenmedik Arapça mesajlar - bir virüs mü?

17

Bu garip.

Bugün LibreOffice ile bir excel dosyası açtım. Aniden farenin rengini değiştirdiğini gördüm ve ona takılı kaldım, her saniye bir döngü içinde değişen Arapça bir mesajdı. Arapça okuyabiliyorum, bu yüzden hemen Allah'ı öven İslami mesajlar olarak tanıdım ( Takbir dahil).

İşte bir ekran görüntüsü:

İlk başta bunun dosyada bir şey olduğunu düşündüm, ancak bunun herhangi bir LibreOffice programıyla (ancak LibreOffice programlarında) olduğunu ve açık olduklarında bile fareyi yalnızca fareyi değiştirdiğinde değiştirdiğini gördüm. LibreOffice programını ve başka herhangi bir yere geri döner. Ayrıca, yeniden yükleme yapmadı

Yazılım güncellemesini çalıştırmayı denedim - ancak bazı buhar depolarını yükleyemediğim bir hatam var ama bu tesadüf gibi görünüyor:

Failed to fetch http://repo.steampowered.com/steam/dists/precise/steam/i18n/Translation-en_US  
Failed to fetch http://repo.steampowered.com/steam/dists/precise/steam/i18n/Translation-en  

İşte bir başka ipucu - Birkaç mesajın birkaç ekran görüntüsünü almayı denedim, ancak hepsi aynı mesajı (yukarıdakiler) gösteriyordu. Umarım bu bir şey anlamına gelir.

Son zamanlarda balık gibi bir şey yüklemediğime dikkat etmeliyim ve LibreOffice'i neredeyse hiç kullanmıyorum (belgelerle çalışmam gerektiğinde Google Drive'ı tercih ediyorum), bu yüzden bunun nasıl olduğuna dair emin değilim.

Her neyse, bu korkutucu.

    
sordu yuvi 24.08.2014 11:36

1 cevap

29

@Braiam'ın dikkat çektiği gibi - farklı bir kullanıcı kullanarak sorunu çözmedim. Biraz daha derinden kazdım ve imleçler teması için Dhikr1_cursor 'yi kullanmak için birlik-tweak-aracı ayarlamış gibi görünüyor.

Sabily adlı bir temanın parçası olarak geldi. muhtemelen diğer temaların bir paketiyle birlikte yükledim. Tuhaf davranışa neden olan bölüm kasıtlıdır ve "İslami imleç" olarak adlandırılır. Bundan korkmak geçmişe bakıldığında çok komik gözüküyor.

    
verilen cevap yuvi 24.08.2014 16:36

Etiketlerdeki diğer soruları oku