Bir makinenin kimliğini (SSH) yeni bir makineye nasıl transfer edilir?

17

Eski bir yazılımı eski bir yazılımla değiştirmesi beklenen sunucu olarak yeni bir Ubuntu makinesi yapıyorum.

Sorum şu:

Eski makine / sunucunun kimlik bilgilerini (SSH cinsinden) yeni makineye aktarmak / kopyalamak mümkün mü?

Amacım, yeni makinenin eski olanı yenmesi ve SSH'yi kullanırken başkaları tarafından aynı makine olarak görülmesi. Diğer bir deyişle, bir sunucu (ve özellikle işletim sistemi) değiştirilirse, SSH tabanlı kimlik bilgilerini sıfırlamak zorunda kalmadan ağımı yükseltmeyi kolaylaştırmak istiyorum.

sayesinde

- Güncelleme -

Özel hedefim yalnızca sunucu için kimlik bilgilerini aktarmaktı, ancak bazen parola tabanlı oturum açmak için ssh kullanıyorum ve istemci / sunucu bağlantılarındaki öneriler de çok yardımcı oluyor.

    
sordu tinlyx 11.03.2015 11:38

2 cevap

28

Sunucu kimlik bilgileri - "parmak izi" SSH istemcilerini oluşturan hatalar, yanlış ise, yaklaşık /etc/ssh/sshd_config olarak tanımlanan anahtar sözcüklerdir:

# HostKeys for protocol version 2
HostKey /etc/ssh/ssh_host_rsa_key
HostKey /etc/ssh/ssh_host_dsa_key
HostKey /etc/ssh/ssh_host_ecdsa_key
HostKey /etc/ssh/ssh_host_ed25519_key

Bu dosyaları (.pub değişkenleriyle) üzerine kopyalayın, bunlara işaret eden benzer bir yapılandırmayı çoğaltın, sshd 'yi yeniden yükleyin ve işlerin Just Work ™ olması gerekir.

Ayrıca, istemcideki pubkey'leri (kullanıcıların ~/.ssh/authorized_keys 'sine yükledikleri, ancak bu bir yükseltme olduğu için de muhtemelen bunları kopyaladığınız) kopyalamak isteyeceksiniz.

Ve tabii ki parmak izi aynı zamanda ana bilgisayar isminin aynı olmasına dayandırıyor, ama yine de yaptığınız gibi geliyor.

    
verilen cevap Oli 11.03.2015 12:35
3

$HOME/.ssh/id_rsa.pub içeriğini diğer sunucunun $HOME/.ssh/authorized_keys 'sine eklemelisiniz. Neyse ki, bunun için bir ikili var; % Co_de%. Kullanımı basit: ssh-copy-id

    
verilen cevap Tolga Ozses 11.03.2015 14:38

Etiketlerdeki diğer soruları oku