Neden bir pano yöneticisi kullanmak isteyebilirim?

17

Kısa bir süre önce "En İyi Linux Pano Yöneticisi'ni isteyerek bu anketi gördüm. ". Pano yöneticisinin gerçekte ne olduğu ve pano yöneticisinin hangi durumlarda yararlı olacağı?

Ubuntu'nun diğer (Windows veya Mac) sistemlerinde varsayılan pano davranışında bazı farklılıklar var mı?

    
sordu 8128 30.08.2010 22:37

9 cevap

12

Kalıcılık , muhtemelen benim için en iyi satış noktasıdır. CBM'lerin çoğu aynı öğeleri oturumlara (hatta platformlar), mobil (profilinizdeyse) ve özellikle X tabanlı uygulamalarda saklamanıza izin verir. Kaynak uygulama kapatıldıktan sonra seçilen öğeler * hatırlanır (doğal olarak olmayan bir şey) true).

Birden çok pano bir şeydir Ben çok fazla kullanmayın, ancak kendinizi birkaç bit ve bob'u aynı anda hokkabazlık ediyorsanız çok kullanışlıdır. Tüm kopyalarınızı bir kerede yapabilir ve sonra ne yapıyorsanız yapın. Daha az geri-ileri.

Bunlar, hassas verileri düzenli olarak bir güvenlik sorunu olabileceğinden kopyalarsanız negatif olur.

* Sadece bir açıklama: Biliyorsunuz kutuyu etkili bir şekilde iki panoya alıyorsunuz? Geleneksel Control + C, Control + V panoları var ama "birincil seçim" denen bir şey var. Bir metin seçin ve yapıştırılmasını istediğiniz yere tıklayın. Bunu hızlı, hassas, çoklu yapıştırma için çok yararlı buluyorum.

    
verilen cevap Oli 30.08.2010 23:33
7

Bir keresinde Parcellite diye bir pano yöneticisi denedim ve şimdi onsuz yaşayamam.

Pano yöneticisi, onu denemeden önce hiç gerek duymadığınız şeylerden biridir ve bunu fark etmeden, onsuz düzgün çalışamazsınız.

Sadece olduğunu gerçekten yararlı ne zaman, buradan biraz kesebilir anlamına gelen bir defada panodaki birden fazla şey saklamak biraz burada kopyalamak, ikinci bit yapıştırın ve ardından yapıştırın çünkü (kod ve yapılandırma dosyalarını düzenleme ilk bit ve benzeri) ama aynı zamanda hızlı bir geçici depolama olarak gerçekten yararlıdır.

Bir şey üzerinde çalışırken, URL'leri, telefon numaralarını, yapılandırma snippet'lerini vb. depolamak için kullanıyorum.

Bir süre ben Tomboy yapıştırın olacak ama ihtiyacınız birçok bilgi sadece belki on beş dakika gereklidir bilmesini istediğiniz bir şey olduğunu ve Ctrl + C tuşuna basmak kadar kolay olduğunu ve varsa, bu bilgi için dosya veya notların kullanılması öldürüldü. Normalde hafızanıza güvenmek zorunda kalacaksınız, ya da bilgileri depolamak için dilimlenmiş harfleri kullanabileceğinizi düşünüyorum.

Bu bir beyin uzantısıdır, yani bir şeyleri hatırlamak zorunda olmadığım anlamına gelir.

    
verilen cevap Richard Holloway 30.08.2010 23:17
3

Pano yöneticisi ile geçmiş ve biçimlendirme sıyırma gibi şeyler alabilirsiniz. Bazı pano yöneticileri, ağdaki şeyleri yapıştırmanıza bile izin verir.

Pencereler ve ubuntu arasındaki klişe davranışı arasındaki farklara gelince, aklınıza gelen tek şey iki panoya sahip olmanızdır: normal kopyala + yapıştır ve + orta tıklama vurgula.

    
verilen cevap aperson 30.08.2010 23:11
3

Az ya da çok küçük bir hata var, az ya da çok bir pano yöneticisi düzeltmeyi gerektiriyor.

Firefox gibi bir uygulama yapın; bir metin veya resim kopyalayın ve Firefox'u kapatın, ardından bir belgeye dökün. UNIX günlerinden bir hamle yüzünden işe yaramaz. Pano aslında 'kopya' değil, sadece medyayı nereden alacağınızı not eder ve programı kapatırsanız not düşer.

    
verilen cevap Dante Ashton 27.09.2010 01:38
1

Birden çok dosyanız varsa yeniden adlandırmak istediğiniz başka bir şey kopyaladıktan sonra yapıştırın.

Çok fazla girdiğim kopyalama komutları için xclip kullanıyorum.

Ana kullanım, bir kereden fazla kopyalayabilmek ve istediğinizi yapıştırabilmektir.

    
verilen cevap myusuf3 30.08.2010 22:51
1

Aynı 3 veya 4 kopya için çağrı yapan bazı yinelenen görevler için, bunları yöneticilerinde tutmak için hayatınızı kolaylaştırır. Bir gedit belgesine sahip olmanın aksine, onlarla da açık.

Bunun iyi bir zaman tasarrufu sağladığını ve vahşi değere sahip olduğunu anladım.

    
verilen cevap naaronne 01.09.2010 21:41
1

Belki birini kullanmak istemezsiniz. Bununla birlikte, bir koşma hakkında güzel bir şey, eğer onu hiç kullanmazsan, yoluna giremez. Yaptığım şey bu ve nadiren faydalı buluyorum; Ancak, 10 yıllık veya daha yeni masaüstü sistemlerde performansı önemli ölçüde etkilemez (veya olmamalıdır).

Belki de hemen hemen her zaman buna ihtiyacım yok çünkü metin düzenimin çoğunluğunu [g] vim'de yapıyorum, zaten yazmaçlarla benzer bir özelliği olan (: yardım kayıtları ) Meraklı). Kayıtlar, yalnızca vim içinde çalışan yerleşik bir pano yöneticisi ile vim sağlar; Eğer başka bir metin editöründe aynı kolaylığı istiyorsanız (bu kadar kolay olabileceğinden şüphe duymama rağmen), yararlı bir tane bulabilirsin. Vim ve diğer programlar arasında, sadece birincil seçim ve normal panoyu kullanıyorum ve bu çok fazla oldu.

Zaten * nix sistemlerinde iki tane "pano" bulunduğunu unutmayın: birincil seçim ve pano (aslında daha fazla var, ama çok nadiren kullanılıyor). Bu X Pencere Sisteminin bir özelliğidir. Bir şey seçtiğinizde (diğer bir deyişle, vurgula), bir orta tıklama ile başka bir programa girebilirsiniz. Vikipedi makalesi , basılmaya başladığınızda birincil seçimi ağırlıklı olarak kullanacağınız için şaka yapmıyor.

Ancak, programlar genellikle ana seçimin metne kullanımını sınırlar. Örneğin, hem nautilus'u hem de bir metin düzenleyicisini açın. Birkaç dosya seçin, ardından metin düzenleyicide orta tuşa tıklayın: işe yaramaz. (Nautilus birincil seçimi almaz, böylece daha önce var olan herşeyi alırsınız, eğer bir şey varsa bunu farklı şekilde yapmak için tasarlanmış olabilirdi, ama bu değildi) - Bunun kasıtlı olup olmadığını bilmiyorum. ) Bu dosyaları panoya kopyalayın (ctrl + c veya edit & gt; copy), daha sonra dosya adlarını almak için metin düzenleyicinize yapıştırın.

    
verilen cevap Roger Pate 02.09.2010 06:48
1

Kasıtlı olarak çok sayıda pano kullanmak isteyebileceğiniz nedenlere ek olarak (kişisel olarak, ben yok), bir sorunla ilgili olarak çalışabilirler. bazı uygulamaların, siz onları bıraktığınızda panodaki içeriği koruyamadığı durumlarda.

Bu, Firefox üzerinde GNOME üzerinde en çok görülen (oldukça sinir bozucu) (dişin yavaş ilerlemesi için bkz. hata 311340 ).

    
verilen cevap bobince 02.09.2010 21:43
0

Çünkü çok zaman kazanıyorsunuz. Son 10 kopyalanan öğeyi yapıştırmaya hazır hale getirmek çok daha üretken olacak.

    
verilen cevap Marco 01.09.2010 21:20

Etiketlerdeki diğer soruları oku