Terminalin “yeni sekme aç” seçeneği yok ve sekmelerde etiket yok

17

Yeni bir yüklemede, Internet'teki herkes gibi bir terminalim var, ama benim için garip bir durum.

İşte terminalim neye benziyor:

Yukarıdaki 'kullanıcı @ ana bilgisayar adı' eksik

Sağ tıklamada "yeni sekmede aç" eyleminin olmadığını ve "bir terminali açtığımda" görünen sekmelerde etiket olmadığını unutmayın. Ayrıca, ctrl + shift + t kısayolunu gerçekten sevmiyorum.

Bu neden oluyor? Bu beklenen davranış mı?

    
sordu muadzmo 05.03.2015 10:22

3 cevap

27

Bu, GNOME Terminali güncellemesinin daha yeni bir sürümü gibi görünüyor (& 3.10). Tercihler iletişim kutusunu açtığınızda, bunun gibi bir şey görmelisiniz:

"Yeni terminalleri aç" ayarını "Sekme" olarak ayarladığınızda, yeni terminal eylemi şimdi yeni bir pencere açmak yerine aynı pencerede yeni bir sekme açacaktır.

Sekmelerle ilgili eski davranış, herhangi bir nedenle 3.12 ve 3.14 olarak değiştirilmiş gibi görünüyor.

GNOME bileşenlerinizi Ütopik ile birlikte gelmeyen bir sürümle güncellediniz gibi görünüyor, bu yüzden bu durumu görmeyi beklemeniz gerekiyor.

    
verilen cevap Léo Lam 04.04.2015 17:43
5

14.04'ten 16.04'e yükselttikten sonra aynı sorunu yaşayın. Ubuntu 16.04'te yukarıda sözü edilen çözüm olarak "tercih" penceresini bulmak beni bir süreliğine aldı. Başkalarının da aynı sorunu olması durumunda, tercih penceresini bulma yolunu paylaşırım. Tercihleri ​​şu şekilde bulabilirsiniz: bir terminal açın, terminalin sağ üstündeki gizli sekmeler vardır - & gt; terminal - & gt; Tercihler

    
verilen cevap zhihong 31.08.2017 14:04
0

Anladığım kadarıyla kullanıcı adının pencere başlığınızda olmasını istiyorsunuz, doğru mu? Örneğin, kullanıcı feryatında pencere başlığında baba @ emachineubuntu vardır. İstediğin bu muydu ?

Bunu Profil Tercihleri ​​bölümünde, Başlık ve Komut sekmesi altında ayarlayabilirsiniz

    
verilen cevap Sergiy Kolodyazhnyy 04.04.2015 22:42

Etiketlerdeki diğer soruları oku