Ubuntu için uygulama geliştirmenin en iyi yolu nedir? [kapalı]

76

Ubuntu için uygulamalar yazmak istiyorum. Programlama hakkında fazla bir şey bilmiyorum ama Ubuntu için geliştirmek istiyorum. Şu an Python'u öğrenmeye çalışıyorum. Ubuntu için uygulama geliştirmenin en iyi yolu nedir? Ubuntu için geliştirmeye başlamama yardımcı olabilecek bazı kaynaklara işaret edebilir misiniz?

İlgili Ubuntu Forumları dizisi .

    
sordu User 24.12.2013 17:31

7 cevap

86

Python bir başlangıç ​​dili olarak iyi bir seçimdir ve kolayca grafik uygulamaları oluşturmanıza yardımcı olan Hızlıca vardır. Bir GUI uygulaması geliştirmek için ihtiyacınız olan her şeyi hızlı bir şekilde kurmanıza yardımcı olur.

Ubuntu Uygulama Geliştirici sitesinde Quickly ile nasıl başlayacağınıza göz atın.

Yüklemek için hızlıca yazın:

sudo apt-get install quickly

Daha sonra, aşağıdakileri gerçekleştirerek bir eğitici alabilirsiniz:

quickly tutorial ubuntu-application

Bir uygulama oluşturmak için şunu yazın:

quickly create ubuntu-application Testapp

"ubuntu-application" şablonunu kullanarak "Testapp" adlı bir uygulama oluşturacak.

Çalışarak grafiksel kullanıcı arayüzünü tasarlayabilirsiniz

cd testapp
quickly design

, GUI tasarımcısı Glade'i açacak.

Asıl kaynak kodunu değiştirmek için sadece yazın

quickly edit


Python dilinin nasıl çalıştığını öğrenmek, Python, GTK, Quickly, Ubuntu ortamında gelişen verimli ve kolay bir deneyime sahip olmak için gereklidir. İşte bazı kaynaklar:

1: Python'un Bir Baytı

(Python programlama diline kolay bir giriş, ücretsiz)


2: Python'a Dalış

(gelişmiş bir kitap, ücretsiz)


3: Yazılım Tasarımı İçin Python

(gelişmiş bir kitap, ücretsiz)


Ayrıca, PyGTK 2.0 Referans Kılavuzuna yer işareti koyun.

    
verilen cevap Mad Scientist 27.12.2016 21:35
19

Eğer uygulamaları geliştirmek istiyorsanız, o zaman bazı programlama dillerini öğrenmeniz gerekir (C, C ++, Java, Python, C #) Başka şekillerde de yardımcı olabilirsiniz, ör. Çeviriler, Belgeler, Testler vb.

Aşağıdaki linkler Ubuntu ve Gnome geliştirme ile ilgili bazı bağlantılar sağlayacaktır.

İşte

İşte

İşte

    
verilen cevap Chakra 17.11.2012 15:17
7

Python (ve genel olarak programlama) için en iyi kaynak Alan Gauld'un büyük ve çok iyi yazılmış, adlı öğretici. "Programlamayı Öğrenmek".

Python.org, bu eğiticiyi Resmi Yeni Başlayanlar Kaynakları sayfasındaki üçüncü önerilen kaynağı olarak listeler. Orada bir ton daha kaynak bulacaksın, ama Alan'ın en iyisi olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca, Resmi Python Tutor haber grubunu imzalayarak kendinize büyük bir iyilik yapıyor olursunuz.

    
verilen cevap trench 20.10.2010 07:54
4

Belirli şeyleri programlamayla ilgili daha fazla konuşacağım. Ubuntu-esque ipuçları için, diğer cevaplara bakın. Başlamak için önce bir programlama kitabı seçin ve programlama becerilerinizi geliştirin. Sonra, yol boyunca Ubuntu'da eksik olduğuna inandığın şeyleri düşünmeye devam et. İşiniz bittiğinde, ya siz:

  • Halihazırda bu hedefe doğru çalışan bir açık kaynak projesine katılın. Gerekirse, yeni programlama dilini yeniden öğrenin (birden fazla programlama dilini bilmek kesinlikle bir artıdır, zillion avantajları vardır).

  • Kendi probleminizi çözmek için kendi projenizi başlatın. Çok fazla iş bulduğunuzda pes etmeyin ve sonra A'ya geri dönün. Bu çözüm, iyi bir programı sıfırdan yapmanın zorluklarını öğrenmenizi sağlamanın avantajına sahip olacaktır.

İyi bir Python öğrenme kaynağı olarak, Zed Shaw tarafından "Python'u zor yoldan öğren" 'i öneririm. Bu ücretsizdir ve zor yoldan , yazar aslında demektir: ellerinizi kirleterek, doğrudan programlamaya girerek. 52 alıştırma şeklinde yapılandırılmıştır ve her birinde farklı bir Python konusunu öğrenecek ve aslında kendiniz uygulayacaktır. (Bu, kitabın konusu, eğer yapmayacaksanız, rahatsız etmeyin.)

    
verilen cevap levesque 07.05.2018 12:02
3

Quickly'deki eğiticiler dahil, İşte de dahil olmak üzere, başlamanıza yardımcı olacak çok sayıda kaynak var.

    
verilen cevap zoopster 31.10.2011 17:13
2

Paranız varsa, Michael Kerrisk tarafından Linux Programlama Arayüzü 'ni almanızı tavsiye ederim. . Örtüyü kapatarak okuyacağınız bir kitap değil, en azından aylar sürecek olan bir kitap değil, Linux'un iç çalışmalarına programcı bakış açısından derin bir bakış açısı veren bir referans kitapçığı. Bununla birlikte, gitmek istediğiniz gelişim düzeyine bağlı olarak. Eğer mevcut uygulamalar için eklentiler yazacaksanız, bu muhtemelen büyük bir olasılıktır, ancak Linux üzerinde ciddi bir gelişme yapmayı planlıyorsanız, bunu almayı düşünmelisiniz. Bu konuda internette çok fazla bilgi var, ama bunun için tek bir durak dükkanı yok ve onu aramak için çok fazla zaman harcıyorsunuz, bunun gibi bir kitaba sahip olmak sizi kurtarabilir.

    
verilen cevap Chris Wilson 20.10.2010 14:43
2

Aceleniz yoksa derslerime göz atabilirsiniz.

Daha önce Quickly kullanmaya başladım ve python'u öğrenmeye başladım. Ben günlük işim olarak bir ağ geliştiricisiyim, ama Açık Kaynak'ı seviyorum, bu yüzden bazı eğitimler vermeye başladım.

Quickly projemin oluşturulmasını kaydettiğim yeni blogum bölümüne göz atabilirsiniz.

    
verilen cevap Taekdar 20.12.2013 03:17

Etiketlerdeki diğer soruları oku