Unity neden menubarı saklıyor?

17

Neden Unity, paneldeki boş alana göstermek yerine, menü çubuklarını varsayılan olarak gizler?

    
sordu zpletan 20.01.2011 21:03

2 cevap

28

Birliğin tasarım hedeflerinden biri, masaüstündeki karmaşıklığı azaltmak, diğeri ise alanı daha verimli kullanmaktır.

Menüyü varsayılan olarak Unity içinde gizleriz çünkü menü, sadece bakarak bakarak başvurabileceğiniz yararlı bir bilgi sunmaz, ancak görsel dağınıklık olan ekranda çok fazla ayrıntı koyar. Bu yüzden, eğer ihtiyacınız varsa (fareyi hareket ettirerek veya Alt tuşuna basarak) menünün orada olduğu görüşünü aldık, ancak başka bir şekilde görüşünüzde değil.

Pek çok modern uygulama bir menüden tamamen geçmiyor, bu yüzden bizim görüşümüze göre, bu geleceğe doğru bir adımdır ve uygulama geliştiricilerini arayüzleri hakkında düşünmeye teşvik edecek ve koltuk değneklerine göre değil tasarımla daha kullanışlı hale getirecektir. bir menünün.

    
verilen cevap Mark Shuttleworth 28.01.2011 03:55
0

FireFox'un sözleşmeleri ve özellikle de yer imlerini düzenlemeye ve dağıtmaya yönelik sağ tıklatma avantajı, doğrudan üst menü çubuğunda sağ tıklama özelliği bulunmayan Unity'nin sözleşmeleriyle çelişir.

Bir VW sürdüğünüzde 747 kokpitine sahip olmamanız ve ap. ekran emlak, gerçek içerik için yer bırakmadan, sapık permuted aşırı kontroller ve menüler tarafından boğulmuş olmamalıdır ama ... bu gerçek işlevsellik pahasına olmamalıdır.

Darboğazları aşmanın yolları var ama el ile zahmetli. Özel geliştirilmiş aps'imiz, Unity'de varsayılan olarak, üst çubuğa zorla sürgün olmaktan muzdariptir ve işlevselliği ve görünürlüğü geri yüklemek için kendi kaynak pencerelerine geri gönderilmeleri gerekir (özel aps olarak, menünün görünürdeki varlığı, menü öğelerini gizemli bir şekilde anlatan mnemonik yardım sağlar. seyrek olarak, bunlar esastır ve kullanılırlar.

    
verilen cevap george rowell 17.09.2012 22:23

Etiketlerdeki diğer soruları oku