Harici sabit sürücüyü otomatik olarak nasıl monte edebilirim?

17

Oturum açıldığında, ubuntu 10.10 harici sabit sürücüleri otomatik olarak bağlamaz, ubuntu 10.04 onları girişe bağlar.
Depolama Aygıt Yöneticisi 'yi denedim, ancak harici sabit takılı olmadığında hata veriyor.

herhangi bir fikir veya öneri?

    
sordu Behzadsh 02.11.2010 12:33

9 cevap

14

Benzer bir durumdayım, ancak sistemim 10.04 ile iyi çalıştı. Nfs4 ve grsync kullanarak yedekleme için kullandığım harici bir mybook sabit sürücüm var. Fstab'ın sonunda şu mount komutlarına sahibim:

/media/mybook/laptop_backup /export/laptop_backup none bind 0 0
/media/mybook/laptop_D610 /export/laptop_D610 none bind 0 0
/media/mybook/laptop_www /export/laptop_www none bind 0 0

10.04'te önyükleme, ağ üzerinden monte edilen ve erişilebilen bu dizinlerle tamamlandı. 10.10'a yükseltdiğimde, önyükleme, S'ye basmak için S'ye basma ya da sorunu çözmek için başka bir harf ekleme seçeneği ile ilgili bir hata mesajı ile durur. Bunu nasıl düzelteceğimi bilmediğimden, (her dizin için bir kez) atla ve önyükleme tamamlandı. % Co_de% dosyasını manuel olarak yürütmek, dizinleri yerleştirmede başarılı olur. Zamanlama 10.04'ten 10.10'a ya da başka bir şeyden değişti sanırım.

/ etc / fstab içindeki mybook harici USB 1 TB sabit diski için bir mount komutu olmadığını unutmayın. Bu yüzden, 10.04'te otomatik olarak sürülen sürücü sanırım 10.10'da gerçekleşmiyor. Eklemeye çalıştım:

 /dev/sdd1 /media/mybook type ext3

Ama bu, dizinleri monte etmenin aynı şekilde başarısız oldu.

sudo mount -a seçeneğinin eklenmesi onu düzeltdi. Garip bir şekilde, nobootwait görünüşe göre, sistemin tam tersi sırada bile, sistemin montaj tamamlanana kadar beklemesine neden oluyor gibi görünüyor. İşte / etc / fstab komutları:

/dev/sdd1 /media/mybook ext3 nobootwait 
/media/mybook/laptop_backup /export/laptop_backup none bind 0 0 
/media/mybook/laptop_D610 /export/laptop_D610 none bind 0 0 
/media/mybook/laptop_www /export/laptop_www none bind 0 0 –
    
verilen cevap hufemj 07.11.2010 18:44
6

Bunu yapmanın GUI yolu budur, dolayısıyla fstab dosyanızı manuel olarak değiştirmeniz gerekmez.

Havuzlara bakarsanız mountmanager adlı bir program görmelisiniz.  veya terminalden (komut satırı) sadece şunu yazın:

sudo apt-get update
sudo apt-get install mountmanager

Kurulduktan sonra menülerden Sistem-> Yönetim & gt; Montaj Yöneticisi 'ni tıklatarak açabilirsiniz.

Not: Bu program şu an 12.10'a kadar desteklenmektedir. Henüz 13.04 için uygun değil.

Program açık olduğunda, soldaki listeden otomatikleştirmek istediğiniz ekstra sürücüyü tıklayabilirsiniz. Seçeneklerde, bağlama noktasını seçebileceğiniz bir alanınız vardır. Benim durumumda harici sürücümün /media/drive/ 'ya bağlanmasını istedim, bu yüzden orada bir dizin oluşturdum ve bağlantı noktası olarak ayarladım. Ardından, mount manager menülerinden bölümleme & gt; uygulamasına tıkladım.

Burada fstab dosyamın değiştirileceğini belirtti, ancak ben tıklıyorum. Makinemi yeniden başlattım ve her şey oraya otomatik olarak monte edilmişti.

    
verilen cevap xamox 27.11.2010 18:44
3

Bu problemi yaşadım ve cihazın sürücü için değiştiği ve kök sürücüyle çeliştiği ortaya çıktı. Hatadan sonra önyükleme işlemi durduruldu ve S yazarak bana atlamak ve devam etmek için M , bir kabuk çıkarmak ve el ile düzeltme yapmak için sorgulama yaptım.

M ve sonra mount -a yazılması, cihazın zaten / olarak yüklenmiş olduğunu belirten bir mesajla sonuçlandı. Bu, kafasının karıştığı ile ilgili ipucuydu.

Fstab'daki UUID'lerin cihaz etiketlerini kullanmaktan çok daha güvenli olduğu anlaşılıyor. Cihazı UUID eşlemesine bulmak için "blkid" yazabilir ve ayrıca, cihazda sahip olduğunuzdan cihaz değişip değişmediğini görebilirsiniz.

mountmanager yardımcı programı, etiketleri veya UUID'leri belirtmenize olanak tanır, böylece fstab'ı otomatik olarak bir GUI'den oluşturmak istiyorsanız bu yardımcı olabilir.

    
verilen cevap Dan 06.02.2012 03:21
2

Temel olarak, harici sabit diskinizi otomatik olarak ubuntu yapmalısınız. Eğer bağlanmazsa, / etc / fstab üzerindeki bilgileri girebilirsiniz. Montaj bilgileri için burada bakın.

    
verilen cevap sagarchalise 02.11.2010 12:55
2

Paket yöneticisinden ntfs-config yükleyin ve ilk başlangıçta otomatik yapılandırmaya tıklayın.

    
verilen cevap abybaddi009 07.05.2012 09:11
2

Fstab'ı düzenlemek gerçekten en iyi yoldur. İlk göründüğü kadar zor değil. Sadece cp /etc/fstab /etc/fstab.orig ve gerçekten dağınıklık durumunda kullanışlı bir cd / usb aldığınızdan emin olun.

Ayrıca gvfs-mount kullanarak bir betiği deneyebilir ve başlangıçta yükleyebilirsiniz. Varsayılan olarak yüklenmemişse gvfs-bin paketindedir. Sözdizimi oldukça basittir.

    
verilen cevap Chris 07.05.2012 09:19
1

Bu benim için çalıştı:

Yapılandırma düzenleyicisini açın ve ayarlayın

/apps/nautilus/preferences/
    media_automount = true
    media_automount_open = true

Sonra usbmount'u yükleyin:

sudo apt-get install usbmount
    
verilen cevap snlm 17.10.2011 17:29
0

Ubuntu'nun farklı sürümlerini karşılaştırmak benim için çalışmaz. Her zaman değişiklikler vardır ve yükseltme yaparsanız, değişikliği kabul edersiniz. Bu tür karşılaştırmalarda örtük olan, bir öncekinin çalıştığıdır, bu yüzden en sonuncusu iyi olmamalıdır. Cihazlarda, Apparmor kullanarak geliştirilmiş güvenlik dahil olmak üzere birçok nedenden ötürü olabilir. Bu, çekirdeği içeren herhangi bir seviyede değişikliklere bağlı olabilir ve Canonical'in yapmış olduğu bir şeyden kaynaklanmayabilir.

Tecrübemde, olayların dosya sistemine nasıl bağlı olduğu. FAT32 veya NTFS ise, genellikle eklediğiniz sırada aygıtları bağlar. Linux altında biçimlendirilmiş bir aygıtsa, parolanızı vermenizi gerektiren ek izinlere sahip olabilir.

2006'dan beri K / Ubuntu'yu kullandım ve son üç yıldır fstab'ı düzenlemek zorunda kalmadım. Tüm farklı dosya sistemlerinden en az bir düzine bölüm ekli dört harici sürücü sundum ve her şey beklendiği gibi çalışıyor. Biri, hiçbir şey yapmak zorunda olmadığım yepyeni bir Seagate. Sadece taktım ve iliştirdim. Eğer bir şey monte edilmezse, bunun için genellikle iyi bir sebep vardır.

Bir tutarlılık kontrolüne ihtiyaç duyulabilir, çünkü düzgün bir şekilde kaldırılmadı ya da tek seferde birçok kez monte edildi. Cihazın düzgün bir şekilde bağlanmamış olması veya VirtualBox'ın kullanması gibi bir şey olabilir. Cihazın, düzeltilmesi veya karmaşık hale getirilmesi kolay bir problemi olabilir. Birkaç usb stickim var. Bazıları iyi çalışıyor ve başkalarının problemleri var. Yıllar boyunca bir kaçını atmak zorunda kalırken, başkaları da, kullanımda olan ve sabırsızlıkla ya da çok kısa bir süre sonra kaldırılan bir şey yüzünden çalışmaya başlayacak şekilde yeniden biçimlendirilmek zorunda kalıyorlardı. önyüklenebilir.

Sınırlı bilgiye dayalı olarak genellemek zordur.

    
verilen cevap LinuxCanuck 02.11.2010 17:11
-1

Sonunda "auto" seçeneğiyle / etc / fstab içine bir satır eklemelisiniz. Evdeyim, başka bir yere kopyalayıp yapıştırırdım ... Ubuntu 10.10 ve harici bir USB sabit diskim var.

    
verilen cevap Andrea Grandi 02.11.2010 12:55

Etiketlerdeki diğer soruları oku