Posta Aktarım Aracını nasıl kurabilirim?

17

Ubuntu sunucumda belirli olaylar olduğunda, e-posta adresime ekleri olan mutt veya cron aracılığıyla otomatik e-posta göndermek için at kullanma niyetindeyim. Şu anda, mutt harici e-posta adreslerine e-posta gönderemiyor, bunun bir Mail Transfer Agent kurması gerektiğine inanıyorum. Uygun bir MTA seçmeye nasıl başlıyorum ve ne yapmam gerekiyorsa onu nasıl ayarlayabilirim?

    
sordu conorgriffin 17.10.2010 21:48

3 cevap

20

Yüklenecek bir MTA seçerken yapılması gereken birkaç seçenek vardır; İlki, sadece gönder MTA isteyip istemediğiniz veya tam teşekküllü posta sunucusu.

Bu Unix.SE yayını yalnızca gönderilebilen MTA'ların kapsamlı bir listesini sağlar; hepsi Ubuntu 10.10 için zaten paketlenmiştir. Birkaç şey var Sadece gönderilebilen bir MTA seçerken dikkate almak isteyebilirsiniz:

  1. Daha sonra teslimat için e-postaların sıraya girip giremeyeceğini başarısızlık: IIRC, yalnızca nullmailer bunu yapabilir.

  2. , sistem posta dağıtım aracısının yerini alıp almayacağını ( Provides: mail-transport-agent satırında% co_de satırı). Eğer öyleyse, tüm postalar sistem (cron işlerinden raporlar dahil, popülerlik istatistikleri, vb) yüklediğiniz MTA tarafından ele alınacaktır: eğer kurmuyorsanız root ve diğer kullanıcılar için doğru posta takma adları, e-posta sonunda yanlış adrese teslim (genellikle, bazı sysadmin de ISS'niz). Şu anda, paketler apt-cache show package , nullmailer (değil) esmtp-run ve esmtp bu kategoriye giriyor.

  3. Tüm gönderen MTA'lar, e-postanızı başka bir sunucuya yönlendirecek ("host host" veya "smarthost" olarak adlandırılır, genellikle ISS'nizin SMTP'sidir Sunucu) ve daha sonra gerçek Internet'in tüm ayrıntılarını ele geçirsin posta teslimi Herhangi bir şey olup olmadığını öğrenmelisin. ISS sunucusuna bağlanmak için özel gereksinimler (ör., bazı kimlik doğrulama veya TLS) ve destekleyen bir MTA seçin gerekli özellikler (örneğin, ssmtp herhangi bir desteği desteklemiyor) kimlik doğrulama veya SSL / TLS).

Tam olarak güncellenen posta sunucuları exim içerir. postfix ve sendmail . Debian / Ubuntu için yükleme sonrası yükleme komut dosyası bir Bazı ortak kurulumlar için çalışan bir konfigürasyon oluşturma işi (sadece yerel sisteme posta teslimi; "smarthost" - yani, tüm e-postalarınızı hunileştiren bir posta sunucusu aracılığıyla, genellikle ISS'nizin SMTP ana bilgisayarını; internet sitesi dolu gelen ve giden bağlantı). IMHO, postfix en kolay çalıştırın ve yapılandırın, ancak bu kadar yetenekli olduğundan, yapılandırma el kitabı gönderen MTA'lardan daha uzun bir yoldur.

Ayrıca, bir posta sunucusunu ayarlayan gerçek risk, eğer yerel konfigürasyonda bir hata yaparsınız, posta ile sonuçlanırsınız yanlış yere teslim edildi (okundu: kayıp) veya -sansın - spam göndericiler tarafından kullanılabilecek açık röle sistemi (ve güven bana, onlar sunucunuzun bir olduğunu fark etmeden önce açık bir röle bulabilirsin.

Tavsiyem daha sonra yalnızca bir MTA ile başlayacak ve Tam bir posta sunucusuna yalnızca gereksinim duyduğunuzda gereksinim duyuyorsanız GMail'inize sadece e-posta göndermek istiyorsanız sorun değil adres).

    
verilen cevap Riccardo Murri 17.10.2010 22:49
6

msmtp değerini öneriyorum. % Co_de% gibi diğer posta sistemlerinin kurulması kesinlikle zor bir iştir. % Co_de% kurulumuna sahip olduktan sonra, sendmail ile kullanabilirsiniz ve ayrıca programların% M% 'si olarak maskelenmesini sağlayabilirsiniz, böylece programlar iki MTA arasındaki farkı bilmez. Tüm ayrıntılar web sitesinde bulunabilir.

    
verilen cevap ixtmixilix 17.10.2010 21:52
3

Aşağıdaki bağlantılar Ubuntu sürümünüze göre seçebileceğiniz tüm MTA seçimlerini sağlar:

İşte (12.04 için)
İşte (14.04 için)

Şahsen, ssmtp 'in kurulumu ve çalıştırması çok kolay olduğunu buldum, sadece 2 komut yapacaktır:

$ sudo aptitude install mailutils ssmtp
$ sudo dpkg-reconfigure ssmtp
    
verilen cevap Tomofumi 20.03.2012 07:06

Etiketlerdeki diğer soruları oku