Ubuntu ve türevleri arasındaki fark nedir?

69

Hangi Ubuntu türevleri var? Ve onlarla özel olan nedir?

    
sordu akshatj 03.08.2010 04:17

17 cevap

70

Ubuntu ve türevleri arasındaki temel iki fark, yedekleme ve varsayılan kurulu paketlerdir. Tüm resmi türevler için, belirli paketler kurarak varyantlar arasında dönüşüm yapabilirsiniz.

İşte küçük bir liste:

Ubuntu

Ubuntu, Unity masaüstü ortamı ile birlikte gelir. Altta yatan Unity platformu hala GNOME'dur, ancak GNOME Shell arabirimini kullanmak yerine Unity, Unity kabuğunu kullanır.

Ubuntu ve Unity ticari olarak Canonical tarafından desteklenmekte ve desteklenmektedir.

Bir kurulumu normal Ubuntu'ya dönüştürmek için ubuntu-desktop

Kubuntu

Bu, tipik Ubuntu'nun (GNOME güdümlü) KDE aromasıdır. Birincil fark, Kubuntu'nun, KDE ile birlikte, Unica kabuğuna sahip GNOME'un aksine, varsayılan Masaüstü Ortamı olarak gelmesidir.

Kubuntu, Blue Systems tarafından desteklenmektedir. Canonical, 2012'de bunu desteklemeyi bıraktı, ancak yine de resmi olarak tanınan bir Ubuntu varyantı. Bu da, ona özel makineler, test makineleri, CD görüntü dağıtım sunucuları vb. Elde edilmesini sağlıyor.

Bir kurulumu Kubuntu'ya dönüştürmek için kubuntu-desktop

Ubuntu GNOME

Ubuntu GNOME, varsayılan olarak çoğunlukla saf GNOME masaüstüne sahip olmayı hedeflemektedir.

Ubuntu GNOME, topluluk güdümlüdür. Başlangıçta Ubuntu GNOME Remix; Resmi olarak kabul edildiğinde Ubuntu GNOME olarak yeniden adlandırıldı. Ubuntu GNOME çok yenidir: resmi bir türev olarak ilk sürümü 13.04 Raring Ringtail idi, 6/9/13 itibariyle mevcut sürümdür.

Bir yüklemeyi Ubuntu GNOME'a dönüştürmek için ubuntu-gnome-desktop .

Xubuntu

Bu, eski bilgisayarlarda çalışacak şekilde tasarlanmış Ubuntu'nun daha hafif, yüksek verimli ve optimize edilmiş bir lezzeti. Hem KDE hem de GNOME'dan çok daha hızlı bir Masaüstü Ortamı olan Xfce'yi kullanıyor. Bu tipik olarak daha basit bir arayüzdür.

Xubuntu, topluluk güdümlüdür ve bir Strateji Belgesi altında çalışır. Aynı zamanda Canonical tarafından resmen tanınmıştır (bunun ne anlama geldiğine dair Kubuntu'ya bakın).

Bir yüklemeyi Xubuntu'ya dönüştürmek için xubuntu-desktop

Ubuntu Sunucusu

Ubuntu Sunucusu, sunucu olarak kullanım için optimize edilmiştir. X.Org ile birlikte gelmez ve bu nedenle masaüstü ortamı veya pencere yöneticisi gibi herhangi bir grafik ortamı kullanmaz. Bunun yerine, yalnızca bir CLI ortamı ile geliyor.

Ubuntu Sunucusu ticari olarak Canonical tarafından desteklenmekte ve desteklenmektedir.

Mythbuntu

Xubuntu'nun muadili - Mythbuntu bir eğlence merkezi olacak şekilde tasarlanmıştır. Bir Medya Merkezi olma konusuna odaklanıldığında, TV Tuner'leri, TV Çıkış kartları için birçok sürücü ve kurulum bulunur ve reklamını yaptığı eğlence merkezini kolaylaştırmak için Masaüstü Ortamına entegre bir Media Center uygulaması (MythTV) vardır.

Mythbuntu, resmi olarak tanınan bir Ubuntu varyantıdır.

Bir kurulumu Mythbuntu'ya dönüştürmek için mythbuntu-desktop

Lubuntu

Lubuntu, Xubuntu'nun hedeflerini alır ve Masaüstü Ortamını, daha da hafif bir kemiğe dönüştürür: LXDE (Hafif X11 Masaüstü Ortamı), XFCE'den daha verimli, güç tasarrufu sağlayan, hızlı ve hafif bir Masaüstü Yöneticisi .

Lubuntu topluluk güdümlüdür. Resmi olarak Canonical tarafından bir varyant olarak kabul edilmektedir.

Bir yüklemeyi Lubuntu'ya dönüştürmek için lubuntu-desktop

Fikrim

İlk üçünü daha önce kullandım ve hepsinin Canonical (ya da başka bir şirket desteğinden) destek aldığına inanıyorum; ancak Lubuntu hala nispeten yeni ve topluluk güdümlü. Çok eski / yavaş bir bilgisayarınız varsa, kesinlikle aradığınız şey olabilir.

Figürlü Ubuntu'nun diğer lezzetlerini ekleyeceğim. Orada nerede olduğunu biliyordum

Yukarıda listelenenlere ek olarak, ayrıca:

Edubuntu

Bu lezzet, Eğitim amacı ile tasarlanmıştır. Bir Eğitim ortamı için en uygun olan birçok ek uygulama ile birlikte olsa vanilya Ubuntu sürümüne çok yakın çalışır. Ayrıca çocuklar düşünülerek yapılandırılmış ve stilize edilmiştir.

Edubuntu resmi olarak tanınan bir varyanttır.

Ubuntu Studio

Bu lezzet, günlük olarak multimedya (Video, Ses, Grafik, Tasarım) ile uğraşanlara yöneliktir. Bu faaliyetleri kolaylaştırmak için gerekli birçok uygulama, kodek ve sürücülerle birlikte gelir.

Ubuntu Studio resmi olarak tanınan bir modeldir.

Ubuntu CE

Ubuntu CE (Ubuntu Christian Edition), "Hıristiyan" bir yaşam tarzını sürdürmek isteyen Hıristiyanlar için tasarlanmış Ubuntu'dur. Bu, ahlaki dini yükümlülüklerin korunmasına yardımcı olmak için birçok dini yazılım ve güvenlik aracıyla birlikte gelir.

Ubuntu CE resmi olmayan bir türevidir.

Nubuntu

Bu proje boşta, ancak niyet Ubuntu kurulumuna daha güçlü sertleştirilmiş güvenlik getirmekti. Güvenlik uygulayıcılarını penetrasyon testi gibi hedefler.

Nubuntu gayri resmi bir türevidir.

Fluxbuntu

Fluxbuntu, GNOME veya KDE gibi bir masaüstü ortamı ile gelmiyor. Bunun yerine, yalnızca Fluxbox adında bir pencere yöneticisi ile birlikte gelir.

Fluxbuntu topluluk güdümlüdür. Resmi olmayan bir varyant.

    
verilen cevap Marco Ceppi 02.05.2018 08:39
23

Şu anda 10 Resmi Ubuntu aroması var:

Ubuntu

En yaygın ve bilinen Ubuntu, Unity Desktop'ı varsayılan olarak kullanır ve TV'ler, akıllı telefonlar ve masaüstü bilgisayarlar için standart bir masaüstü ortamı oluşturur. Ubuntu, bazı alt donanımlarda çalışmasına rağmen, hafif bir dağıtım olarak kabul edilmez.

İndirin - İşte
Bilgi - İşte

Kubuntu

Çoğu Windows kullanıcısı Windows'dan KDE masaüstüne geçiş yapmanın çok kolay olduğundan, bunu çok seviyor. Bunu yapmak için KDE'nin, kullanıcı için genel olanlardan çok özel olanlara kadar pek çok kişiselleştirme seçeneği sağladığı bilinmektedir. Bu, aynı zamanda kötü bir şey olarak kabul edilir (en azından benden değil) çünkü size özelleştirilebilecek birçok seçenek sunar. Orada buzdolabınız için bir seçenek bulursanız şaşırmayın. Ubuntu gibi, Kubuntu hafif bir dağıtım değildir.

İndirin - İşte
Bilgi - İşte

Lubuntu

Ubuntu'nun hafif alternatiflerinden biridir. Hayata geri dönmek istediğiniz eski donanımlar için kolay öğrenilip önerilir.

İndirin - İşte
Bilgi - İşte

Xubuntu

Lubuntu gibi, Xubuntu hafif bir dağıtımdır. Lubuntu'dan çok daha dostça özellikler sunar ve daha fazla özelleştirme sunar.

İndirin - İşte
Bilgi - İşte

Edubuntu

Eğitim odaklı. Kurulum prosedürü birçok önceden oluşturulmuş öğrenme paketi sunmaktadır

İndirin - İşte
Bilgi - İşte

Mythbuntu

Tam bir HTPC çözümü sunmak için odaklanmıştır. TV kaydı ve benzeri aktivitelerden, bir Film veya TV Dizisi listesini karıştırmaya.

İndirin - İşte
Bilgi - İşte

Ubuntu Studio

Çok yönlü multimedya kullanıcıları için, bir sistemin Multimedya yönlerine odaklanır, Video / ses tasarımı sunar & amp; edition, Multimedya Yazma, 2B / 3B Tasarım, önceden yüklenmiş çeşitli video editörleri, ses editörleri, grafik editörleri, dijital tasarım, ham görüntü uygulamaları ve tam gelişmiş multimedya çalışma alanı için gereken diğer multimedya editörleri.

İndirin - İşte
Bilgi - İşte

Ubuntu GNOME

Kullanıcılara son kullanıcının hayatını kolaylaştırmak için birlikte çalışan birçok entegre özelliğe sahip şık, hızlı ve zarif bir masaüstü sunar.

İndirin - İşte
Bilgi - İşte

Ubuntu Mate

Kullanıcılara Mate Desktop deneyimini kullanarak yeni bir masaüstü görünümü ve daha güçlü dağıtımlarla hafif dağıtımlardan özellikleri ve donanım gereksinimlerini karşılar. Yeniden doğmuş benzersiz bir masaüstü deneyimi.

İndirin - İşte
Bilgi - İşte

Ubuntu Kylin

Öncelikle Çin için geliştirilen Ubuntu Kylin, Ubuntu'nun diğer lezzetlerinde bulunmayan birçok benzersiz özellik sunar (Mandarin'den varsayılan olarak ^^). Çin Ulusal Savunma Teknolojisi Üniversitesi tarafından tasarlanan Kylin işletim sisteminden kaynaklandı. Kylin ismi, göründüğünde iyi bir alam (Refah veya Barış) anlamına gelen bir yaratık olan Efsanevi Kimerik yaratık Qilin'den gelir. Genellikle Utopic Unicorn geldiğinde şaşırtıcı bir şekilde şaşırtıcı olan Çinli Unicorn denir.

İndirin - İşte
Bilgi - İşte

Karşılaştırma, CPU ve amp; Bellek Kullanımı, Minimum Donanım Gereksinimleri, Önerilen Donanım Gereksinimleri ve Kullanıcı Tarafından Önerilen Donanım Gereksinimleri, ISO İndirme Boyutu, Yüklenen ve Masaüstüne bakın, lütfen ilgili Ubuntu Dağıtımı için aşağıdaki cevaplara bakın.

Bağımsız olarak aşağıda gösterilen 10 dağıtım aşağıdakileri sunar:

 • 10 Resmi Ubuntu Dağılımları (32 bit ve 64 bit)
 • Donanım Gereksinimleri (Minimum, Resmi Olarak Önerilen ve Önerim)
 • Benzersiz Özellikler
 • Kaynak Kullanımı & amp; Performans
 • Tüm Paylaşımda benzer Sabit Sürücü G / Ç performansı, Ağ Hızı & amp; Kurulum Süresi
 • Edubuntu, Mythbuntu & amp; Bazı benzersiz kurulum seçenekleri sunan Ubuntu Studio, hepsi benzer kurulum prosedürlerine sahiptir
 • Genel GPU kullanımı ve performansı, kullandığınız Masaüstü kartından ne tür Video kartı, CPU, RAM miktarı ve Anakart kullandığınızdan daha fazla farklıdır. Her durumda, sonunda her bir masaüstü için genel FPS performansını görebilirsiniz.
 • Test bir hafta sürdü ve aşağıdaki Donanım ile yapıldı:
  • CPU: Intel i7-4770
  • Intel Haswell Entegre GPU
  • Samsung SSD 840 Pro 256 GB
  • RAM: 4 GB DDR3
  • MOBO: Asus Z87 Pro
 • SDD, yeni bir dağıtım test edildiğinde biçimlendi
 • Ofis Uygulamaları aşağıdakileri ifade eder:
  • LibreOffice Writer, Calc & amp; Impress basit bir dokümanla açıldı
  • Lubuntu & Case için Xubuntu, Office Suite Gnumeric ve Abiword idi
  • Mythbuntu & amp; Ubuntu Studio, hiçbir Office Paketi vardı. Bu nedenle, onlar için Tam Uygulamalar testleri, herhangi bir Office Suite içermez.
 • HDD Kullanımı, kurulumdan sonra kullanılan sabit sürücü alanı anlamına gelir.
 • Tam Uygulamalar aşağıdakileri ifade eder:
  • Office Uygulamaları'ndan tüm uygulamaları içerir
  • Firefox, şu siteleri gösteren 20 Sekme ile açıldı: Ubuntu, Ubuntu, Lubuntu, Edubuntu, Mythbuntu, Ubuntu Stüdyosu, Ubuntu Gnome, Ubuntu Kylin, Xubuntu, Lubuntu, Kubuntu, Ubuntu G +, Launchpad, Phoronix, Ubuntu Söylemi, OMG'yi sorun Ubuntu, WEB UPD8, Slashdot, Linux Vakfı, LibreOffice.
  • Varsayılan olarak Firefox ile birlikte gelmeyen Mythbuntu örneğinde Chromium'u kullandım. Testleri yapmak için varsayılan olarak başlatılan MythTV Uygulamasından da çıkmak zorunda kaldım.
  • Gerçek Donanım Gereksinimleri, kullanıcının Ubuntu'yu kullanırken nasıl algılayacağına dair kişisel görüşüme dayanmaktadır. Yavaş veya hızlı olacak. Uygulamaları hızlı yükleyecek veya daha uzun sürecek. Masaüstü duyarlı veya durgun mu. Dağıtımın ne kadar kaynak aldığını. Bu, belirli bir dağıtımı denerken kişisel donanım gereksinimlerimdir, ancak kişisel olduklarından, donanımdan kullanıcıya ve kullanıcıdan kullanıcıya değişiklik gösterebilirler. Amaç, kullanıcıya gerçek ihtiyaçların neler olabileceğine dair bir fikir vermek ve oradan devam etmek.
 • CPU ve RAM kullanımı, son kullanıcıya, çeşitli uygulamaların açıldığında belirli dağıtımın ne kadar kullandığı hakkında bir fikir vermektir. Bu senaryo değişebileceğinden, bu tedbirler alınmalıdır. Örneğin bir video oluşturulurken Blender'ın açılması, LibreOffice'in birkaç belgeyle açılmasından daha fazla CPU ve RAM kullanabilir. Bu nedenle, bu kaynak kullanımını ciddiye almayın, sadece temel bir kılavuz olarak kullanın, özellikle de CPU ve CPU gücü türünün kullanım değerini önemli ölçüde değiştirebileceği için (Örn: Intel i7-4770 ile Intel P4 2.4Ghz karşılaştırması).
 • İşlemin bitmesini takiben CPU ve RAM kullanımı test edilir. Bu, bir uygulama yüklenirken CPU'nun çığır açabileceği, ancak yükleme işleminin bittikten sonra yerleşeceği anlamına gelir. Yerleştirilen ortalama değer, hesaba kattığım değerdir. Aynı şey RAM için de geçerli.
verilen cevap Luis Alvarado 19.06.2012 14:11
7

"Tanınan" Ubuntu Türevleri listesi:

 • Xubuntu - XFCE masaüstü ortamıyla Ubuntu
 • Ubuntu Studio - Çoklu ortam düzenleme ve oluşturma için tasarlandı
 • Mythbuntu - MythTV ile ev sineması PC'si oluşturmak için tasarlandı
 • Kubuntu - K Masaüstü ortamı ile Ubuntu
 • Edubuntu - eğitim için Ubuntu
 • Lubuntu - LXDE ("Hafif X11 Masaüstü Ortamı") kullanan Ubuntu
verilen cevap jpetersen 19.06.2012 06:36
7

Lubuntu

Ubuntu'nun hafif alternatiflerinden biridir. Hayata geri dönmek istediğiniz eski donanımlar için kolay öğrenilip önerilir.

 • ISO Boyutu - 730 MB (32 bit) / 740 MB (64 bit)
 • Masaüstü - LXDE
 • İndir - İşte
 • İlk Masaüstü Görünümü:

Lubuntu 32 bit

Donanım Gereksinimleri:

 • Minimum Önerilen

  • CPU: Pentium II (233+ MHz) + PAE Desteği
  • RAM: 384 MB
  • HDD: 2,5 GB
  • VGA: 16+ MB Video 1024x768 boyutunda kullanılabilir
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Resmi Olarak Tavsiye Edilen

  • CPU: Pentium II (400+ MHz) + PAE Desteği
  • RAM: 512 MB
  • HDD: 3 GB
  • VGA: 32+ MB 1024x768 Video Yeteneği
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Tavsiyem

  • CPU: 1,2+ GHz
  • RAM: 1 GB
  • HDD: 5 GB
  • VGA: 128+ MB Video 1024x768 & amp; OpenGL 2.0 +
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası

Karşılaştırma Testleri

 • CPU Kullanımı
  • 0 Uygulama -% 1'den az
  • Ofis Uygulamaları -% 1'den az
  • Tam Uygulamalar -% 2
 • RAM Kullanımı
  • 0 Uygulamalar - 165 MB
  • Ofis Uygulamaları - 196 MB
  • Tam Uygulamalar - 430 MB
 • HDD Kullanımı - 2.2 GB

Lubuntu 64-bit

Donanım Gereksinimleri:

 • Minimum Önerilen

  • CPU: 800+ Mhz 64-bit İşlemci
  • RAM: 256 MB
  • HDD: 2,5 GB
  • VGA: 16+ MB Video 1024x768 boyutunda kullanılabilir
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Resmi Olarak Tavsiye Edilen

  • CPU: 800+ MHz 65-bit İşlemci
  • RAM: 512 MB
  • HDD: 3 GB
  • VGA: 32+ MB 1024x768 Video Yeteneği
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Tavsiyem

  • CPU: 1,2+ GHz
  • RAM: 2 GB
  • HDD: 5 GB
  • VGA: 128+ MB Video 1024x768 & amp; OpenGL 2.0 +
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası

Karşılaştırma Testleri

 • CPU Kullanımı
  • 0 Uygulama -% 1'den az
  • Ofis Uygulamaları -% 1'den az
  • Tam Uygulamalar -% 2
 • RAM Kullanımı
  • 0 Uygulamalar - 238 MB
  • Ofis Uygulamaları - 269 MB
  • Tam Uygulamalar - 570 GB
 • HDD Kullanımı - 2.3 GB

Lubuntu ile ilgili notlar

 • Yükleme işlemi gerçekten hızlı.
 • Önyükleme çok hızlıydı. Monitörün hızlı bir şekilde yenilenmemesi nedeniyle yeniden başlatıldığımı veya yeniden başlattığımı bilmiyordum.
 • Lubuntu basit, hızlı ve zariftir. Windows kullanıcıları, Windows XP ile aynı görünüme ve görüntüye sahip olduklarından keyif alacağı bir masaüstü bilgisayar kullanıyor.
verilen cevap Luis Alvarado 09.09.2014 00:37
7

Ubuntu Mate

Kullanıcılara Mate Desktop deneyimini kullanarak yeni bir masaüstü görünümü ve daha güçlü dağıtımlarla hafif dağıtımlardan özellikleri ve donanım gereksinimlerini karşılar. Yeniden doğmuş benzersiz bir masaüstü deneyimi.

 • ISO Boyutu - 1 GB (32 bit) / 1,1 GB (64 bit)
 • Masaüstü - Arkadaşlık
 • İndir - İşte
 • İlk Masaüstü Görünümü:

Ubuntu Mate 32 bit

Donanım Gereksinimleri:

 • Minimum Önerilen

  • CPU: 750+ Mhz
  • RAM: 512 MB
  • HDD: 8 GB
  • VGA: 32+ MB 1024x768 Video Yeteneği
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Resmi Olarak Tavsiye Edilen

  • CPU: 1,6 + GHz
  • RAM: 2 GB
  • HDD: 16 GB
  • VGA: 64+ MB Video Kapasitesi: 1366x768
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Tavsiyem

  • CPU: 2.0+ GHz
  • RAM: 2 GB
  • HDD: 20 GB
  • VGA: 256GB + MB 1024x768 Video Kapasitesi & amp; OpenGL 2.0 +
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası

Karşılaştırma Testleri

 • CPU Kullanımı
  • 0 Uygulamalar -% 2
  • Ofis Uygulamaları -% 3
  • Tam Uygulamalar -% 11
 • RAM Kullanımı
  • 0 Uygulamalar - 145 MB
  • Ofis Uygulamaları - 240 MB
  • Tam Uygulamalar - 445 MB
 • HDD Kullanımı - 3.1 GB

Ubuntu Mate 64-bit

Donanım Gereksinimleri:

 • Minimum Önerilen

  • CPU: 750+ Mhz
  • RAM: 512 MB
  • HDD: 8 GB
  • VGA: 32+ MB 1024x768 Video Yeteneği
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Resmi Olarak Tavsiye Edilen

  • CPU: 1,6 + GHz
  • RAM: 2 GB
  • HDD: 16 GB
  • VGA: 64+ MB Video Kapasitesi: 1366x768
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Tavsiyem

  • CPU: 2.0+ GHz
  • RAM: 4 GB
  • HDD: 20 GB
  • VGA: 256GB + MB 1024x768 Video Kapasitesi & amp; OpenGL 2.0 +
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası

Karşılaştırma Testleri

 • CPU Kullanımı
  • 0 Uygulamalar -% 2
  • Ofis Uygulamaları -% 3
  • Tam Uygulamalar -% 10
 • RAM Kullanımı
  • 0 Uygulamalar - 157 MB
  • Ofis Uygulamaları - 245 MB
  • Tam Uygulamalar - 466 MB
 • HDD Kullanımı - 3,5 GB

Ubuntu Mate hakkında notlar

 • Gnome 2'yi tekrar kullanmaktan hoşlanıyor, ancak daha kaygan ve hoş bir stil sunuyor
verilen cevap Luis Alvarado 13.02.2015 17:00
5

Xubuntu

Lubuntu gibi, Xubuntu hafif bir dağıtımdır. Lubuntu'dan çok daha dostça özellikler sunar ve daha fazla özelleştirme sunar.

 • ISO Boyutu - 960 MB (32 bit) / 975 MB (64 bit)
 • Masaüstü - XFCE
 • İndir - İşte
 • İlk Masaüstü Görünümü:

Xubuntu 32 bit

Donanım Gereksinimleri:

 • Minimum Önerilen

  • CPU: 700+ MHz
  • RAM: 512 MB
  • HDD: 4,5 GB
  • VGA: 16+ MB Video 1024x768 boyutunda kullanılabilir
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Resmi Olarak Tavsiye Edilen

  • CPU: 700+ MHz
  • RAM: 1 GB
  • HDD: 4,5 GB
  • VGA: 32+ MB 1024x768 Video Yeteneği
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Tavsiyem

  • CPU: 1,2 GHz
  • RAM: 2 GB
  • HDD: 10 GB
  • VGA: 128+ MB Video 1024x768 & amp; OpenGL 2.0 +
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası

Karşılaştırma Testleri

 • CPU Kullanımı
  • 0 Uygulamalar -% 1
  • Ofis Uygulamaları -% 2
  • Tam Uygulamalar -% 5
 • RAM Kullanımı
  • 0 Uygulamalar - 205 MB
  • Ofis Uygulamaları - 240 MB
  • Tam Uygulamalar - 495 MB
 • HDD Kullanımı - 2.8 GB

Xubuntu 64-bit

Donanım Gereksinimleri:

 • Minimum Önerilen

  • CPU: 800+ Mhz 64-bit İşlemci
  • RAM: 512 MB
  • HDD: 4 GB
  • VGA: 16+ MB Video 1024x768 boyutunda kullanılabilir
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Resmi Olarak Tavsiye Edilen

  • CPU: 800+ MHz 65-bit İşlemci
  • RAM: 1 GB
  • HDD: 5 GB
  • VGA: 32+ MB 1024x768 Video Yeteneği
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Tavsiyem

  • CPU: 1,2+ GHz
  • RAM: 2 GB
  • HDD: 10 GB
  • VGA: 128+ MB Video 1024x768 & amp; OpenGL 2.0 +
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası

Karşılaştırma Testleri

 • CPU Kullanımı
  • 0 Uygulamalar -% 1
  • Ofis Uygulamaları -% 2
  • Tam Uygulamalar -% 7
 • RAM Kullanımı
  • 0 Uygulamalar - 286 MB
  • Ofis Uygulamaları - 328 MB
  • Tam Uygulamalar - 615 GB
 • HDD Kullanımı - 2.9 GB

Xubuntu ile ilgili notlar

 • Yükleme işlemi gerçekten hızlı.
 • Önyükleme çok hızlıydı
 • Xubuntu basit, hızlı ve zarif ve yine de özelleştirilebilir, hatta bir Windows veya Mac klonunda bir noktaya dönüştürebilir.
verilen cevap Luis Alvarado 09.09.2014 00:39
4

Ubuntu GNOME

Kullanıcılara son kullanıcının hayatını kolaylaştırmak için birlikte çalışan birçok entegre özelliğe sahip şık, hızlı ve zarif bir masaüstü sunar.

 • ISO Boyutu - 986 MB (32 bit) / 980 MB (64 bit)
 • Masaüstü - GNOME
 • İndir - İşte
 • İlk Masaüstü Görünümü:

Ubuntu GNOME 32 bit

Donanım Gereksinimleri:

 • Minimum Önerilen

  • CPU: 1.0+ GHz
  • RAM: 1,5 GB
  • HDD: 6 GB
  • VGA: 128+ MB Video 1024x768 boyutunda kullanılabilir
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Resmi Olarak Tavsiye Edilen

  • CPU: 2.0+ GHz
  • RAM: 2 GB
  • HDD: 7 GB
  • VGA: 128+ MB Video 1024x768 boyutunda kullanılabilir
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Tavsiyem

  • CPU: 2.0+ GHz
  • RAM: 2 GB
  • HDD: 10 GB
  • VGA: 256GB + MB 1024x768 Video Kapasitesi & amp; OpenGL 2.0 +
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası

Karşılaştırma Testleri

 • CPU Kullanımı
  • 0 Uygulama -% 8
  • Ofis Uygulamaları -% 9
  • Tam Uygulamalar -% 17
 • RAM Kullanımı
  • 0 Uygulamalar - 445 MB
  • Ofis Uygulamaları - 540 MB
  • Tam Uygulamalar - 845 MB
 • HDD Kullanımı - 3.2 GB

Ubuntu GNOME 64 bit

Donanım Gereksinimleri:

 • Minimum Önerilen

  • CPU: 1.0+ GHz
  • RAM: 1,5 GB
  • HDD: 6,5 GB
  • VGA: 128+ MB Video 1024x768 boyutunda kullanılabilir
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Resmi Olarak Tavsiye Edilen

  • CPU: 2.0+ GHz
  • RAM: 2 GB
  • HDD: 7 GB
  • VGA: 128+ MB Video 1024x768 boyutunda kullanılabilir
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Tavsiyem

  • CPU: 2.0+ GHz
  • RAM: 2 GB
  • HDD: 10 GB
  • VGA: 256GB + MB 1024x768 Video Kapasitesi & amp; OpenGL 2.0 +
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası

Karşılaştırma Testleri

 • CPU Kullanımı
  • 0 Uygulama -% 8
  • Ofis Uygulamaları -% 10
  • Tam Uygulamalar -% 15
 • RAM Kullanımı
  • 0 Uygulamalar - 630 MB
  • Ofis Uygulamaları - 745 MB
  • Tam Uygulamalar - 1,2 GB
 • HDD Kullanımı - 3.3 GB

Ubuntu Gnome hakkında notlar

 • Gnome Kabuğu'nu kullandığı için, kullanıcı arayüzünün göründüğü şekilde, bazı işletim sistemlerinin fütüristik bir sürümünü kullanıyormuşsunuz gibi geliyor. Çok iyi görünüyor (Gelecekte 10 Yıl olduğumu hissediyorum ve bu% 99 Birlik kullanıcısından geliyor).
 • Unity'ye benzer şekilde, Unity ile karşılaştırıldığında bile daha zorlu bir öğrenme eğrisi vardır, ancak kullanmayı öğrenirseniz (Beni ilk kez 25 dakika aldınız), çok hızlı bir şekilde birçok şeyi yapabilirsiniz.
 • Sohbet, web kamerası, belgeler ve daha fazlası, çok şık bir tasarıma sahip olan uygulamalar için birçok entegre özellik sunar.
verilen cevap Luis Alvarado 09.09.2014 00:48
3

Ubuntu'nun çeşitli farklı sürümleri yalnızca markalama ve varsayılan paket kümesi ile farklılık gösterir. İçeride tüm varyasyonlar benzerdir ve paket yöneticisine gidip istediğiniz paketleri yükleyerek birbirinden paketler içerecek şekilde kolayca genişletilebilir.

Yani bir şekilde aralarında pek çok fark yok.

Öte yandan, varsayılan olarak farklı şeylere odaklanırlar. Ubuntu Gnome araçlarına odaklanırken Kubuntu KDE araçlarına odaklanır. Sonuçta, çoğunlukla tercihleriniz hakkında.

Eski sisteminiz için hangisi daha uygunsa, sistemin kaç yaşında olduğuna ve ne tür bir donanıma sahip olduğuna bağlıdır. Grubun en hafif olanları lubuntu ve xubuntu'dur, diğerleri de çok talepkar değildir.

    
verilen cevap Ressu 03.08.2010 06:17
3

Yapabilirsem, burada bir düzeltme yapmak isterim. Ubuntu ve Kubuntu, Ubuntu'nun arkasındaki şirket olan Canonical'dan resmi destek aldı. Resmi bir türev olarak tanınmasına rağmen Xubuntu hiç destek almadı. Xubuntu'nun geliştiricileri, kendi zamanlarında gönüllüler olarak yapıyorlar. Eski bir bilgisayarda kullanmak için, her ikisi de Ubuntu ve Kubuntu'dan daha az kaynak kullanacak şekilde tasarlanan Xubuntu veya Lubuntu'yu öneririm.

    
verilen cevap charlie-tca 04.11.2010 22:29
3

Düzgün açıklamalar dahil olmak üzere hepsi Wikipedia'da .

    
verilen cevap Dinzy 19.06.2012 05:23
3

Ubuntu

En yaygın ve bilinen Ubuntu, Unity Desktop'ı varsayılan olarak kullanır ve TV'ler, akıllı telefonlar ve masaüstü bilgisayarlar için standart bir masaüstü formatı oluşturur. Ubuntu, bazı alt donanımlarda çalışmasına rağmen, hafif bir dağıtım olarak kabul edilmez.

 • ISO Boyutu - 1 GB (32 bit) / 1 GB (64 bit)
 • Masaüstü - Birlik
 • İndirme - İşte
 • İlk Masaüstü Görünümü:

Ubuntu 32 bit

Donanım Gereksinimleri:

 • Minimum Önerilen

  • CPU: 700+ MHz
  • RAM: 384 MB
  • HDD: 5 GB
  • VGA: 128+ MB Video 1024x768 & amp; OpenGL 1.4 +
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Resmi Olarak Tavsiye Edilen

  • CPU: 700+ MHz
  • RAM: 1 GB
  • HDD: 5 GB
  • VGA: 128+ MB Video 1024x768 & amp; OpenGL 2.0 +
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Tavsiyem

  • CPU: 2.0+ GHz
  • RAM: 2 GB
  • HDD: 10 GB
  • VGA: 128+ MB Video 1024x768 & amp; OpenGL 2.0 +
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası

Karşılaştırma Testleri

 • CPU Kullanımı
  • 0 Uygulamalar -% 5
  • Ofis Uygulamaları -% 8
  • Tam Uygulamalar -% 10
 • RAM Kullanımı
  • 0 Uygulamalar - 500 MB
  • Ofis Uygulamaları - 585 MB
  • Tam Uygulamalar - 860 MB
 • HDD Kullanımı - 3.3 GB

Ubuntu 64 bit

Donanım Gereksinimleri:

 • Minimum Önerilen

  • CPU: 800+ MHz
  • RAM: 512 MB
  • HDD: 5 GB
  • VGA: 128+ MB Video 1024x768 & amp; OpenGL 1.4 +
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Resmi Olarak Tavsiye Edilen

  • CPU: 800+ MHz
  • RAM: 1 GB
  • HDD: 5 GB
  • VGA: 128+ MB Video 1024x768 & amp; OpenGL 2.0 +
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Tavsiyem

  • CPU: 2.0+ GHz
  • RAM: 4 GB
  • HDD: 10 GB
  • VGA: 128+ MB Video 1024x768 & amp; OpenGL 2.0 +
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası

Karşılaştırma Testleri

 • CPU Kullanımı
  • 0 Uygulamalar -% 5
  • Ofis Uygulamaları -% 8
  • Tam Uygulamalar -% 10
 • RAM Kullanımı
  • 0 Uygulamalar - 670 MB
  • Ofis Uygulamaları - 780 MB
  • Tam Uygulamalar - 1.0 GB
 • HDD Kullanımı - 3,5 GB

Ubuntu ile ilgili notlar

 • Unity Desktop'ı kullanmayı öğrenmek başlangıçta biraz zor olabilir, özellikle de Windows'dan geliyorsanız, başka bir Linux dağıtımı, Ubuntu veya Mac'in eski bir sürümü. Unity masaüstünü (Ubuntu 14.04.1) eşim üzerinde test ettim, Windows 7'yi kullanan bir Mac'i kullanan bir arkadaşım. Çevreyle ilgili hiçbir şey söyleyemedim ve Dash, Launcher'ı nasıl kullanacaklarını, Sistem Ayarlarını değiştirecek, uygulamaları yükleyip bulabilecek, Dosya yöneticisini kullanacak ve ağa bağlanacaklardı.

  Eşim 30 dakika sürdü, Windows 7 arkadaşım 20 dakika sürdü ve Mac arkadaşım 10 dakika sürdü. Bu yüzden görünüş tamamen farklı olsa bile, iki hafta sonra bunların hepsi bana Birlik'in nasıl davrandığına dair olumlu haberleri anlattı, bir işi yapmak için gerekli adımları basitleştirmek için onları daha üretken hale getirmekten (Daha hızlı uygulama erişimi, kısa yollar, vb.). Launcher, HUD ve daha fazlası).

 • Her şeyden çok, Birlik Masaüstünün yanıt vermesi için iyi bir ekran kartına ihtiyacınız var. 256 MB RAM veya daha fazla olan herhangi bir ekran kartını tavsiye ederim. Bunu akılda tutarak, 128 MB'ı en son Unity ile hiçbir problem yaşamadan test ettim, bu yüzden minimum gereksinimler daha yeni güncellemelerle azalmaya başlayabilir.

verilen cevap Luis Alvarado 09.09.2014 00:34
3

Kubuntu

Çoğu Windows kullanıcısı Windows'dan KDE masaüstüne geçiş yapmanın çok kolay olduğundan, bunu çok seviyor. Bunu yapmak için KDE'nin, kullanıcı için genel olanlardan çok özel olanlara kadar pek çok kişiselleştirme seçeneği sağladığı bilinmektedir. Bu, aynı zamanda kötü bir şey olarak kabul edilir (en azından benden değil) çünkü size özelleştirilebilecek birçok seçenek sunar. Orada buzdolabınız için bir seçenek bulursanız şaşırmayın. Ubuntu gibi, Kubuntu hafif bir dağıtım değildir.

 • ISO Boyutu - 1.1 GB (32 bit) / 1.1 GB (64 bit)
 • Masaüstü - KDE
 • İndir - İşte
 • İlk Masaüstü Görünümü:

Kubuntu 32-bit

Donanım Gereksinimleri:

 • Minimum Önerilen

  • CPU: 1.0+ GHz
  • RAM: 512 MB
  • HDD: 6 GB
  • VGA: 128+ MB Video 1024x768 & amp; OpenGL 1.4 +
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Resmi Olarak Tavsiye Edilen

  • CPU: 1.0+ GHz
  • RAM: 1 GB
  • HDD: 6 GB
  • VGA: 128+ MB Video 1024x768 & amp; OpenGL 2.0 +
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Tavsiyem

  • CPU: 2.0+ GHz
  • RAM: 2 GB
  • HDD: 10 GB
  • VGA: 128+ MB Video 1024x768 & amp; OpenGL 2.0 +
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası

Karşılaştırma Testleri

 • CPU Kullanımı
  • 0 Uygulamalar -% 1
  • Ofis Uygulamaları -% 2
  • Tam Uygulamalar -% 4
 • RAM Kullanımı
  • 0 Uygulamalar - 270 MB
  • Ofis Uygulamaları - 350 MB
  • Tam Uygulamalar - 640 MB
 • HDD Kullanımı - 5.6 GB

Kubuntu 64-bit

Donanım Gereksinimleri:

 • Minimum Önerilen

  • CPU: 1.0+ GHz
  • RAM: 512 MB
  • HDD: 6 GB
  • VGA: 128+ MB Video 1024x768 & amp; OpenGL 1.4 +
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Resmi Olarak Tavsiye Edilen

  • CPU: 1.0+ GHz
  • RAM: 1 GB
  • HDD: 6 GB
  • VGA: 128+ MB Video 1024x768 & amp; OpenGL 2 +
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Tavsiyem

  • CPU: 2.0+ GHz
  • RAM: 4 GB
  • HDD: 10 GB
  • VGA: 128+ MB Video 1024x768 & amp; OpenGL 2.0 +
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası

Karşılaştırma Testleri

 • CPU Kullanımı
  • 0 Uygulamalar -% 1
  • Ofis Uygulamaları -% 2
  • Tam Uygulamalar -% 4
 • RAM Kullanımı
  • 0 Uygulamalar - 410 MB
  • Ofis Uygulamaları - 500 MB
  • Tam Uygulamalar - 870 MB
 • HDD Kullanımı - 5.8 GB

Kubuntu Hakkında Notlar

 • Yükleme işlemi için çok özel bir görünüme sahip.
 • Yükleme işlemi, diğer Ubuntu dağıtımlarından biraz daha uzun sürdü.
 • KDE, tüm kullanıcılar için birçok seçeneğe sahip harika bir masaüstü bilgisayardır.
 • Çok fazla teklif veren bir Masaüstü için oldukça düşük bir kaynak kullanımına sahiptir. Aslında, bazı testler yaparken mükemmel kaynak yönetimi gösterdi. KDE uzun bir yol kat etti ve harika.
verilen cevap Luis Alvarado 09.09.2014 00:35
3

Edubuntu

Eğitim odaklı. Kurulum prosedürü matematik, biyoloji, çizim, kimya, mantık düşüncesi ve daha fazlası için önceden hazırlanmış birçok öğrenme paketi sunmaktadır.

 • ISO Boyutu - 3,1 GB (32 bit) / 3,1 GB (64 bit)
 • Masaüstü - Unity / Gnome Fallback
 • İndir - İşte
 • İlk Masaüstü Görünümü:

Benzersiz Yükleme Seçenekleri

Edubuntu 32 bit

Donanım Gereksinimleri: Bağımsız

 • Minimum Önerilen

  • CPU: 1.0+ GHz
  • RAM: 512 MB
  • HDD: 8,6 GB - 20 GB
  • VGA (Unity): 128+ MB 1024x768 Video Kapasitesi & amp; OpenGL 1.4 +
  • VGA (Gnome Geri Dönüş): 32+ MB 1024x768 Video Yeteneği
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Resmi Olarak Tavsiye Edilen

  • CPU: 1.0+ GHz
  • RAM: 1 GB
  • HDD: 10 GB - 20 GB
  • VGA (Unity): 128+ MB 1024x768 Video Kapasitesi & amp; OpenGL 1.4 +
  • VGA (Gnome Geri Dönüş): 32+ MB 1024x768 Video Yeteneği
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Tavsiyem

  • CPU: 2.0+ GHz
  • RAM: 2 GB
  • HDD: 25 GB
  • VGA (Unity): 128+ MB 1024x768 Video Kapasitesi & amp; OpenGL 2.0 +
  • VGA (Gnome Geri Dönüş): 128+ MB 1024x768 Video Kapasitesi & amp; OpenGL 2.0 +
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası

Karşılaştırma Testleri

 • CPU Kullanımı (Unity)
  • 0 Uygulama -% 8
  • Ofis Uygulamaları -% 9
  • Tam Uygulamalar -% 12
 • RAM Kullanımı (Unity)
  • 0 Uygulamalar - 545 MB
  • Ofis Uygulamaları - 670 MB
  • Tam Uygulamalar - 1 GB
 • CPU Kullanımı (Gnome Geri Dönüş)
  • 0 Uygulamalar -% 1
  • Ofis Uygulamaları -% 4
  • Tam Uygulamalar -% 5
 • RAM Kullanımı (Gnome Geri Dönüş)
  • 0 Uygulamalar - 275 MB
  • Ofis Uygulamaları - 370 MB
  • Tam Uygulamalar - 680 MB
 • HDD Kullanımı - 6,2 GB

Edubuntu 64-bit

Donanım Gereksinimleri: Bağımsız

 • Minimum Önerilen

  • CPU: 800+ Mhz 64-bit İşlemci
  • RAM: 512 MB
  • HDD: 9 GB - 20 GB
  • VGA (Unity): 128+ MB 1024x768 Video Kapasitesi & amp; OpenGL 1.4 +
  • VGA (Gnome Geri Dönüş): 32+ MB 1024x768 Video Yeteneği
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Resmi Olarak Tavsiye Edilen

  • CPU: 800+ MHz 65-bit İşlemci
  • RAM: 1 GB
  • HDD: 10 GB - 20 GB
 • VGA (Unity): 128+ MB 1024x768 Video Kapasitesi & amp; OpenGL 2.0 +

  • VGA (Gnome Geri Dönüş): 32+ MB 1024x768 Video Yeteneği
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Tavsiyem

  • CPU: 1,2+ GHz
  • RAM: 2 GB
  • HDD: 25 GB
  • VGA (Unity): 128+ MB 1024x768 Video Kapasitesi & amp; OpenGL 2.0 +
  • VGA (Gnome Geri Dönüş): 128+ MB 1024x768 Video Kapasitesi & amp; OpenGL 2.0 +
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası

Karşılaştırma Testleri

 • CPU Kullanımı
  • 0 Uygulama -% 8
  • Ofis Uygulamaları -% 11
  • Tam Uygulamalar -% 14
 • RAM Kullanımı
  • 0 Uygulamalar - 740 MB
  • Ofis Uygulamaları - 1 GB
  • Tam Uygulamalar - 1,3 GB
 • HDD Kullanımı - 6.4 GB

Edubuntu 32 bit

Donanım Gereksinimleri: LTSP Sunucusu

 • Minimum Önerilen

  • CPU: 2.0+ GHz Çekirdek 2 Duo
  • RAM: 512 MB (Müşteri Başına + 256 MB)
  • HDD: 20 GB
  • NET: 100+ mbit bağlantısı
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Resmi Olarak Tavsiye Edilen

  • CPU: 2,0+ GHz Dört Çekirdekli
  • RAM: 4+ GB (Müşteri Başına + 512 MB)
  • HDD: 20 GB
  • NET: 1+ gigabit bağlantısı
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Tavsiyem

  • CPU: 3,2 + GHz Dört Çekirdekli
  • RAM: 16 GB (30 Öğrencinin Sınıfı İçin Yeter)
  • HDD: 50 GB
  • NET: 1+ gigabit bağlantısı (LAN + En İyi Yönlendirici)
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası

Edubuntu 64-bit

Donanım Gereksinimleri: LTSP Sunucusu

 • Minimum Önerilen

  • CPU: 2.0+ GHz Çekirdek 2 Duo
  • RAM: 1 GB (Müşteri Başına + 256 MB)
  • HDD: 20 GB
  • NET: 100+ mbit bağlantısı
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Resmi Olarak Tavsiye Edilen

  • CPU: 2,0+ GHz Dört Çekirdekli
  • RAM: 4+ GB (Müşteri Başına + 512 MB)
  • HDD: 20 GB
  • NET: 1+ gigabit bağlantısı
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Tavsiyem

  • CPU: 3,2 + GHz Dört Çekirdekli
  • RAM: 16 GB (Veya anakartınıza sığabilecek kadar)
  • HDD: 50 GB
  • NET: 1+ gigabit bağlantısı (LAN + En İyi Yönlendirici)
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası

Edubuntu ile ilgili notlar

 • Edubuntu'da Eğitim uygulamaları doğrudan gösterilmediği için Unity Desktop'ı kullanmanızı önermiyorum. Unity Dash üzerinde arama yapmadan önce kullanıcının bunları bilmesi gerekir. Kullanıcı, uygulamaların adını bilene kadar isteğe bağlı Gnome Yedekleme özelliğini kullanmanızı öneririm.
 • Edubuntu, kısa bir süre içinde Linux altında çalışan bir sınıfın, PC, uzaktan kumanda, uzaktan eğitim, her düzey için birçok eğitim uygulaması ve daha fazlası dahil olmak üzere inanılmaz bir araç cephanesiyle geliyor. Bu gerçekten inanılmaz bir dağıtım.
verilen cevap Luis Alvarado 09.09.2014 00:41
2

Kubuntu, Mythbuntu, Xubuntu, Edubuntu ve Lubuntu'nun tümü Ubuntu'ya dayanıyor, ancak farklı bir masaüstü ortamı kullanıyor. Ubuntu Unity'yi kullanır ve Kubuntu KDE ve ect'i kullanır.

Mythbuntu bir Medya ortamıdır. Xubuntu ve Lubuntu, diğerlerine göre genel olarak çok hafif olarak kabul edilir. Edubuntu Ubuntu'nun eğitimsel bir versiyonudur.

    
verilen cevap Josh Melling 19.06.2012 05:23
2

Ubuntu Kylin

Öncelikle Çin için geliştirilen Ubuntu Kylin, Ubuntu'nun diğer lezzetlerinde bulunmayan birçok benzersiz özellik sunar (Mandarin'den varsayılan olarak ^^). Çin Ulusal Savunma Teknolojisi Üniversitesi tarafından tasarlanan Kylin işletim sisteminden kaynaklandı. Kylin ismi, göründüğünde iyi bir alam (Refah veya Barış) anlamına gelen bir yaratık olan Efsanevi Kimerik yaratık Qilin'den gelir. Genellikle Utopic Unicorn geldiğinde şaşırtıcı bir şekilde şaşırtıcı olan Çinli Unicorn denir.

 • ISO Boyutu - 1.1 GB (32 bit) / 1,2 GB (64 bit)
 • Masaüstü - Birlik
 • İndirme - İşte
 • İlk Masaüstü Görünümü:

Ubuntu Kylin 32 bit

Donanım Gereksinimleri:

 • Minimum Önerilen

  • CPU: 433+ MHz
  • RAM: 512 MB
  • HDD: 6,7 GB
  • VGA: 128+ MB Video 1024x768 & amp; OpenGL 1.4 +
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Resmi Olarak Tavsiye Edilen

  • CPU: 1.0+ GHz
  • RAM: 1 GB
  • HDD: 8 GB
  • VGA: 128+ MB Video 1024x768 & amp; OpenGL 1.4 +
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Tavsiyem

  • CPU: 2.0+ GHz
  • RAM: 2 GB
  • HDD: 10 GB
  • VGA: 128 GB + MB 1024x768 Video Kapasitesi & amp; OpenGL 2.0 +
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası

Karşılaştırma Testleri

 • CPU Kullanımı
  • 0 Uygulamalar -% 10
  • Ofis Uygulamaları -% 11
  • Tam Uygulamalar -% 25
 • RAM Kullanımı
  • 0 Uygulamalar - 725 MB
  • Ofis Uygulamaları - 790 MB
  • Tam Uygulamalar - 1 GB
 • HDD Kullanımı - 3.7 GB

Ubuntu Kylin 64 bit

Donanım Gereksinimleri:

 • Minimum Önerilen

  • CPU: 800+ MHz
  • RAM: 512 MB
  • HDD: 6,8 GB
  • VGA: 128+ MB Video 1024x768 & amp; OpenGL 1.4 +
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Resmi Olarak Tavsiye Edilen

  • CPU: 1.0+ GHz
  • RAM: 2 GB
  • HDD: 8 GB
  • VGA: 128+ MB Video 1024x768 & amp; OpenGL 1.4 +
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Tavsiyem

  • CPU: 2.0+ GHz
  • RAM: 4 GB
  • HDD: 10 GB
  • VGA: 128 GB + MB 1024x768 Video Kapasitesi & amp; OpenGL 2.0 +
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası

Karşılaştırma Testleri

 • CPU Kullanımı
  • 0 Uygulamalar -% 9
  • Ofis Uygulamaları -% 9
  • Tam Uygulamalar -% 11
 • RAM Kullanımı
  • 0 Uygulamalar - 712 MB
  • Ofis Uygulamaları - 805 MB
  • Tam Uygulamalar - 1.1 GB
 • HDD Kullanımı - 3.8 GB

Ubuntu Kylin hakkında notlar

 • Bu, Çin'den Ubuntu dağıtımı olduğundan, yüklenecek varsayılan dil Çince (Mandarin), yani Mandarin okumaması durumunda LiveDVD veya LiveUSB geldiğinde F2 tuşuna basmanız gerekir.
 • Ubuntu Kylin, terminali belirli bir yerde hızlıca kullanma seçeneği gibi, kutudan çok sayıda özellik sunar
 • Unity masaüstünü daha "mutlu" bir ortam sağlayan mavi bir stille kullanır.
 • Bilgisayarı kapatırken veya yeniden başlattığınızda, harika bir kapatma animasyonu içerir.
 • Ubuntu ayarlarına erişmek için sağ üst köşede Cog'un hemen aşağısında, Ubuntu Kylin bir temizleme seçeneği içeren bir Bant Genişliği Transfer Widget'ı sunar.
 • Ubuntu Kylin, Resmi Ubuntu Yazılım Merkezi dışında, kendi yazılım merkezi olan Ubuntu Kylin Yazılım Merkezi'ni siz tahmin ettiniz.
 • Firefox'taki varsayılan arama motoru Yahoo'dur.
verilen cevap Luis Alvarado 09.09.2014 00:54
2

Ubuntu Studio

Çok yönlü multimedya kullanıcıları için, bir sistemin Multimedya yönlerine odaklanır, Video / ses tasarımı sunar & amp; edition, Multimedya Yazma, 2B / 3B Tasarım, önceden yüklenmiş çeşitli video editörleri, ses editörleri, grafik editörleri, dijital tasarım, ham görüntü uygulamaları ve tam gelişmiş multimedya çalışma alanı için gereken diğer multimedya editörleri.

 • ISO Boyutu - 2,8 GB (32 bit) / 2,7 GB (64 bit)
 • Masaüstü - XFCE
 • İndirme - İşte
 • İlk Masaüstü Görünümü:

Benzersiz Yükleme Seçenekleri

Ubuntu Studio 32 bit

Donanım Gereksinimleri:

 • Minimum Önerilen

  • CPU: 1.0+ GHz
  • RAM: 768 MB
  • HDD: 8,6 GB
  • VGA: 128+ MB Video 1024x768 boyutunda kullanılabilir
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Resmi Olarak Tavsiye Edilen

  • CPU: 2.0+ GHz
  • RAM: 2 GB
  • HDD: 10 GB
  • VGA: 512+ MB 1024x768 Video Kapasitesi
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Tavsiyem

  • CPU: 2,4+ GHz Çift Çekirdekli / Dört Çekirdekli
  • RAM: 4 GB
  • HDD: 500 GB
  • VGA: 1 GB + MB 1024x768 Video Kapasitesi & amp; OpenGL 2.0 +
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası

Karşılaştırma Testleri

 • CPU Kullanımı
  • 0 Uygulamalar -% 1
  • Ofis Uygulamaları - N / A
  • Tam Uygulamalar -% 12
 • RAM Kullanımı
  • 0 Uygulamalar - 245 MB
  • Ofis Uygulamaları - N / A
  • Tam Uygulamalar - 780 GB
 • HDD Kullanımı - 5.8 GB

Ubuntu Studio 64 bit

Donanım Gereksinimleri:

 • Minimum Önerilen

  • CPU: 1.0+ GHz
  • RAM: 1 GB
  • HDD: 8,8 GB
  • VGA: 128+ MB Video 1024x768 boyutunda kullanılabilir
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Resmi Olarak Tavsiye Edilen

  • CPU: 2.0+ GHz
  • RAM: 2 GB
  • HDD: 10 GB
  • VGA: 512+ MB 1024x768 Video Kapasitesi
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Tavsiyem

  • CPU: 2,4+ GHz Çift Çekirdekli / Dört Çekirdekli
  • RAM: 8 GB
  • HDD: 750 GB
  • VGA: 1 GB + MB 1024x768 Video Kapasitesi & amp; OpenGL 2.0 +
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası

Karşılaştırma Testleri

 • CPU Kullanımı
  • 0 Uygulamalar -% 1
  • Ofis Uygulamaları - N / A
  • Tam Uygulamalar -% 10
 • RAM Kullanımı
  • 0 Uygulamalar - 286 MB
  • Ofis Uygulamaları - N / A
  • Tam Uygulamalar - 890 GB
 • HDD Kullanımı - 5.5 GB

Ubuntu Studio hakkında notlar

 • Bu, eksiksiz ve muhteşem tasarlanmış bir sistemdir. Tam bir ses ve amp; video paketi. Birçok 2D ve 3D tasarım uygulaması sunar ve belirli amaçlar için birçok multimedya uygulaması sunar. Şaşırtıcı.
 • Ubuntu Studio varsayılan olarak Şarap içerir.
 • Varsayılan olarak, Ubuntu Studio, herhangi bir Office paketi ile gelmez (Multimedya dağıtımıdır), ancak bunları yüklemek için bir seçenek sunar. Bu özel dağıtım için Abiword ve Gnumeric veya eksiksiz LibreOffice paketi sunuyor.
verilen cevap Luis Alvarado 09.09.2014 00:47
2

Mythbuntu

Tam bir HTPC çözümü sunmak için odaklanmıştır. TV kaydı ve benzeri aktivitelerden, bir Film veya TV Dizisi listesini karıştırmaya.

 • ISO Boyutu - 1.0 GB (32 bit) / 1.1 GB (64 bit)
 • Masaüstü - XFCE
 • İndirme - İşte
 • İlk Masaüstü Görünümü:

Benzersiz Yükleme Seçenekleri

Mythbuntu 32-bit

Donanım Gereksinimleri:

 • Minimum Önerilen

  • CPU: 1.0+ GHz
  • RAM: 512 MB
  • HDD: 4 GB (yakalanan videoyu saklamak için kullanılırsa daha fazla)
  • VGA: 256+ MB 1024x768 Video Opsiyonu (İsteğe Bağlı Bir Yakalama Kartı)
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Resmi Olarak Tavsiye Edilen

  • CPU: 2.0+ GHz
  • RAM: 2 GB
  • HDD: 4 GB (yakalanan videoyu saklamak için kullanılırsa daha fazla)
  • VGA: 512+ MB 1024x768 Video Opsiyonu (İsteğe Bağlı Bir Yaka Kartı)
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Tavsiyem

  • CPU: 2,4+ GHz Çift Çekirdekli / Dört Çekirdekli
  • RAM: 4 GB
  • HDD: 250 GB
  • VGA: 1 GB + MB 1024x768 Video Kapasitesi & amp; OpenGL 2.0+ (İsteğe Bağlı Bir Yakalama Kartı)
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası

Karşılaştırma Testleri

 • CPU Kullanımı
  • 0 Uygulamalar -% 1
  • Ofis Uygulamaları - N / A
  • Tam Uygulamalar -% 2
 • RAM Kullanımı
  • 0 Uygulamalar - 561 MB
  • Ofis Uygulamaları - N / A
  • Tam Uygulamalar - 1 GB
 • HDD Kullanımı - 2.8 GB

Mythbuntu 64-bit

Donanım Gereksinimleri:

 • Minimum Önerilen

  • CPU: 1.0+ GHz
  • RAM: 512 MB
  • HDD: 4 GB (yakalanan videoyu saklamak için kullanılırsa daha fazla)
  • VGA: 256+ MB 1024x768 Video Opsiyonu (İsteğe Bağlı Bir Yakalama Kartı)
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Resmi Olarak Tavsiye Edilen

  • CPU: 2.0+ GHz
  • RAM: 2 GB
  • HDD: 4 GB (yakalanan videoyu saklamak için kullanılırsa daha fazla)
  • VGA: 512+ MB 1024x768 Video Opsiyonu (İsteğe Bağlı Bir Yaka Kartı)
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası
 • Tavsiyem

  • CPU: 3,2 + GHz Çift Çekirdekli / Dört Çekirdekli
  • RAM: 8 GB
  • HDD: 500 GB
  • VGA: 1 GB + MB 1024x768 Video Kapasitesi & amp; OpenGL 2.0+ (İsteğe Bağlı Bir Yakalama Kartı)
  • CD / DVD sürücüsü veya yükleyici ortamı için bir USB bağlantı noktası

Karşılaştırma Testleri

 • CPU Kullanımı
  • 0 Uygulamalar -% 1
  • Ofis Uygulamaları - N / A
  • Tam Uygulamalar -% 4
 • RAM Kullanımı
  • 0 Uygulamalar - 665 MB
  • Ofis Uygulamaları - N / A
  • Tam Uygulamalar - 1,3 GB
 • HDD Kullanımı - 3 GB

Mythbuntu hakkında notlar

 • Bu bir Eğlence MythTV Ubuntu'ya özel dağıtımdır, çünkü normalde bir Office Paketi ve çeşitli sistem araçları gibi diğer tatlarda gördüğümüz birçok uygulamayı içermez.
 • Mythbuntu, otomatik olarak MythTV Frontend'i (TV, Filmler, Müzik vb.) yükler.
verilen cevap Luis Alvarado 09.09.2014 00:44

Etiketlerdeki diğer soruları oku