Ubuntu'da KDE Kurmak 12.04

18

KDE ile Kubuntu veya Ubuntu kullanmak daha mı iyi? Örneğin, KDE'yi Ubuntu'ya kuracak olsaydım, herhangi bir istikrarsızlık veya çatışma olacak mı?

Bu ikisi temalar ve ikonlarla karışacak mı? Ubuntu 12.04'te GNOME kabuğu ile kötü bir deneyim yaşadım. GNOME ile oturum açtığımda, GNOME teması birlikle karıştırıldı, aynı birlikle de oldu, bu yüzden GNOME'u kaldırmak zorunda kaldım.

Ubuntu'nun Kubuntu'ya benzemesi için herhangi bir yol var mı (aynı kullanıcı arayüzü, menüler ve tema); KDE uygulamalarını kurmak benim için önemli değil.

Hem Unity hem de KDE'yi tutmak istiyorum.

    
sordu Rizwan Rifan 16.05.2012 22:54

3 cevap

12

KDE pencere yöneticisini veya KDE'yi kubuntu ile bulabileceğiniz tüm ekstraları kullanarak indirebilirsiniz. Sonunu öneririm. En güvenli olurdu.

 sudo apt-get install kubuntu-desktop

veya Yazılım Merkezini Kullanma

İhtiyacınız olan her şeyi yükler.

    
verilen cevap Nathaniel Pisarski 16.05.2012 23:07
7

Birkaç masaüstü ortamını yüklemek için çok yararlı buldum, ancak bunları kullanmak için ayrı hesaplar oluşturdum. Ubuntu 12.04'ü kurdum. Örneğin: - Varsayılan kullanıcı hesabı "mauricio" altında varsayılan Ubuntu 12.04 Unity Desktop'ım var. Bu hesap benim Birlik Masaüstüm. Ama sonra bir GnomeShell masaüstüne sahip olmak istedim ve - Gnome-Shell'i kurdum ve "VenGshell" ismiyle yeni bir kullanıcı hesabı oluşturdum ve Gnome-shell'i orada kullanıyorum ve tüm hesabı Gnome-shell ile yapılandıracağım. Bu yüzden Unity masaüstümdeki Unity tercihlerimin bu Gnome-Shell hesabında bir ilgisi yok, Al onu? - O zaman aynı Ubuntu kurulumunda bir KDE masaüstüne sahip olmak istedim. Bu yüzden Kubuntu-Desktop'ı kurdum ve "MaVriK" adı altında başka bir kullanıcı hesabı oluşturdum. Ve KDE masaüstü ortamını kullanmak için yapılandırıyorum ve elbette, tamamen ayrı ve diğer masaüstü özelleştirmeleri ile ilgisi yok.

Bu tür bir yapılandırma, aynı Linux kurulumu altında bir arada yaşayan her masaüstü ortamına sahip olmanın en iyi yolu olan IMHO'dur.

Yani: - Unity kullanmak istiyorsam: "mauricio" altına giriş yapıyorum. - Gnome-Shell kullanmak istiyorsam: "VenGShell" e giriş yapıyorum. - KDE'yi kullanmak istiyorsam: "MavriK" e giriş yapıyorum

Bu kadar kolay.

Bu yapılandırmada, hiçbir masaüstü ortamında asla hiçbir performans sorunum olmadı.

Tüm uygulamalar Uygulamalar menüsünde gösteriliyor mu? Sadece umurumda değil! çünkü bu görev için paneller var. Bu panellerde günlük olarak kullanmak için kullandığım tercih ettiğim uygulamalara erişebiliyorum. Uygulama simgelerini oraya ekledim ve uygulama menülerini unuttum. Ve özellikle bir uygulamayı başlatmak istiyorsam, bu işi kolayca "YAPMAK" için Gnome-Do var!

Bye.

    
verilen cevap user74098 29.06.2012 22:21
5

KDE'deki her şeyi istiyorsanız, kde-full paketini yükleyin. Bir terminalde sudo apt-get install kde-full komutunu çalıştırarak yükleyebilirsiniz. Yaklaşık 1 GB değerinde dosya var.

Bunu Ubuntu 12.04'te yaptım ve oldukça güzel buldum. Çok cilalı ve pürüzsüz. Varsayılan% co_de dağıtımını denedim ve daha az beğendim.

Birlik / Gnome uygulamalarınızdan bazıları KDE menülerinde gösterilecektir. Menünün üst kısmına sağ tıklarsanız, arama çubuğunun üstünde, KDE menüsündeki Gnome / Unity uygulama simgelerini göstermeyi devre dışı bırakmak için kullanabileceğiniz menüyü düzenleyebilirsiniz.

Gnome kabuğunu kurduğumda, Gnome pencerelerinin Unity'deki pencerelere çok benzediğini gördüm. Birlik Gnome kodunu kullanıyor, bu da şaşırtıcı değil.

    
verilen cevap jonc 16.05.2012 23:47

Etiketlerdeki diğer soruları oku