Xfce / GNOME / Cinnamon için kabuk bağımsız HUD benzeri bir menü arama aracı var mı?

70

Ubuntu Heads-Up Display ( HUD ) - seviyorsunuz veya bundan nefret ediyorsunuz. Şahsen klasik bir masaüstü bilgisayar kullanmayı tercih ediyorum, bu yüzden Xfce veya GNOME-fork Tarçın ve o menünün nerede olduğunu saklamak istiyorum.

Ancak, menüleriniz karmaşık olduğunda ve bir seçeneğin nerede oturduğunu unuttuysanız HUD oldukça harika. Bu arama hilesi çok ilginç hale getirir.

HUD'un Birlik'e özgü olduğunu biliyorum. Unity dışındaki kabuklardaki menüyü tamamlamak için HUD benzeri bir araç arıyorum.

Bunu yapan KDE için Appmenu Runner var. Ayrıca, appmenu- KDE için qt .

Yukarıdaki sorun KDE libs kullanması ve sadece KDE uygulamaları için çalışıyor olmasıdır.

Bu Linux, GNOME / GTK uygulamaları için böyle bir şey olması gerekiyor, değil mi?

Menülerde arama yapabilecek herhangi bir araç arayın. Zaten kullanıyorum (d) Synapse , Kupfer ve GNOME Do , ancak bunlar sadece uygulama hileleridir (bazı hilelerle). Şu anda odaklanmış uygulama için sadece menüleri arama içermeleri yeterlidir.

HUD, kullanıcıların, adın bir kısmını yazarak menü öğelerini etkinleştirmelerini sağlar. Kısmi eşleşmeleri vurgulayacak bir bulanık arama algoritması kullanır. Bir uygulamanın menü hiyerarşisinde derinlik katları olan menü öğelerini eşleştirebilir. Geleneksel menü hızlandırıcılarının yerini alan özellik, alt tuşa basılarak etkinleştirilir.

Benzer sorular:

sordu Redsandro 18.05.2012 00:18

5 cevap

6

Gnome-Do üzerinden Synapse seçeneğini tercih ediyorum.

Bu özelliği Synapse’e getirme hakkında bazı tartışmalar var gibi görünüyor.

    
verilen cevap earthmeLon 04.02.2014 21:43
2

qmenu_hud var: İşte

Sadece menü girişlerini dbus üzerinden alır ve bunları dmenu olarak görüntüler.

Menü girişlerini dbus'a dışa aktarmak için uygulamalarınızı veya kullanmakta oldukları araç setini almanız gerekiyor. Bu KDE ve Qt uygulamaları için appmenu-qt ile kolayca yapılır. Emin değilim ama sanırım orada etkinleştirilmiş appmenu almak için gtk yamalı bir versiyona ihtiyacınız var. Ubuntu, Unity için varsayılan olarak yamalı gtk paketlerini gönderir.

    
verilen cevap anon 24.08.2014 11:31
0

Plotinus 'a bakın. Kabuk bağımsızdır, ancak yalnızca GTK + 3 araç setini kullanan uygulamalarla çalışır. (Umarım tatmin eder.)

Github README’den:

  

Sublime Text veya Atom'un "Komut Paleti" ni kullandınız mı? Bu bir editörün bir tuşa basarak açabileceği ve aradığınız eylemi sadece birkaç harf yazarak yapabileceği her şeyin bir listesi ...

     

Plotinus, bu gücü sisteminizdeki her uygulamaya (yani, GTK + 3 araç setini kullananlara) getirir. Çalışan bir uygulamaya göz atarak, UI değişikliklerine anında uyum sağlayarak ve yalnızca ilgili eylemleri göstererek mevcut tüm komutları otomatik olarak çıkarır ...

     

Sadece Ctrl + ÜstKrkt + P tuşlarına basın (yapılandırılabilir) ve iş yapıyorsunuz ...

Kabuğa bağlı çözümler hakkında

OP'nin satıştan bağımsız çözümler hakkında sorduğunu anlıyorum, ama titizlik için şunu söyleyeyim:

  1. howtogeek dedi (2017 -10-29) "GNOME Kabuğu ortamına geçiş ile, HUD gibi bir şey yoktur, bir uzantı olsa bile .
  2. .
  3. Aslında HUD için gnome kabuk uzantısı var. Güncelleme: İşte mevcut sürümü . ( eski sürümün son yorumları olumsuzdur ve olumlu yorumlardan bazıları işaret etmektedir. Ubuntu 17.10'da çalışmaz.)
  4. Arkadaşınız (masaüstü ortamı) bir HUD sunar: "Unity 7 kullanıcılarının favorisi Parmaklarınızı hiç bırakmadan, menü çubuğu komutlarını aramak ve çalıştırmak için bir yol sağlayan Heads-Up Display (HUD). "
verilen cevap JellicleCat 02.05.2018 17:14
-2

Tavsiye ederim:

  • Müthiş-wm
  • Conky

awesome 'yi başlığa dönüştürmek için Conky ' yi nasıl kullanabileceğinizi görmek için Conky HUD sayfasına bakın. çeşitlerin gösterilmesi (HUD). (Bunun orijinal soruya cevap verdiğinden emin değilim.)

Ayrıca burada bir göz atın: İşte

    
verilen cevap knope 02.10.2012 18:09
-3

Aşağıdaki iki uygulama, Xfce'nin nominal bir parçasıdır, ancak seçtiğiniz DE'de kolayca kullanılabilir.

Aşağıdaki panel eklenti çözümü, masaüstünden bağımsız değildir ve xfce4-panel kullanılmasını gerektirir. Fakat Xfce'ı kullandığınızdan ve Gtk dünyasında benzer işlevleri aradığınızdan dolayı aşağıdakiler yardımcı olabilir.

  • xfce4-whiskermenu : "Whisker Menu, Xfce için alternatif bir uygulama başlatıcısıdır. [...] Bir programın tam olarak listelendiğinden emin değilseniz, her bir kategoriye göz atmak yerine, bir arama terimi girebilirsiniz. Arama alanı, menü açılırken odaklanır, böylece sadece yazmaya başlayabilirsiniz. "

Ayrıca, Nasıl kontrol edebilirim? İlgili cevaplarla benzer bir soru için Xfce?

    
verilen cevap landroni 04.02.2014 22:13

Etiketlerdeki diğer soruları oku