Sağdaki tıklatma menüsünde “terminalde açılma” nasıl yapılır, terminatör yerine gnome terminali kullanılır? [çift]

20

Varsayılan terminal emülatörünü update-alternatives kullanarak terminatöre ayarlıyorum ve termineri şimdi ctrl-alt-t ile açabilirim fakat masaüstünde veya bir klasörde sağ tıklama menüsünü kullandığımda gnome-terminali açılacaktır. Bunu düzeltmek için değiştirilecek başka bir ayar var mı? Ayrıca, 3d küp efektini denemek için düzenlenmiş bir derlemeyi eklemek istiyorum ve bundan sonra, terminal varsayılanımı sıfırlayan geri dönmek için compiz'i varsayılan ayarlara sıfırlamak zorunda kaldım. Bundan sonra ctrl-alt-t'yi çalışmak için gsettings set org.gnome.desktop.default-applications.terminal exec 'terminator' yapmak zorunda kaldım. Bu öneriyi buldum Unity'de kullanılan varsayılan terminali nasıl ayarlayabilirim? Ancak bu, doğru tıklama seçeneğinin açık terminatör olmasını sağlamaz.

Ayrıca ubuntu 15.10 kullanıyorum

    
sordu TomC 01.11.2015 16:23

4 cevap

14

gsettings set org.gnome.desktop.default-applications.terminal exec cinsinden ayarlar, içerik menüsü girişinin davranışını etkilemez. Kullanılan terminal gnome-terminal ve bu libterminal-nautilus.so paketindeki gnome-terminal cinsinden kodlanmış . Ve bu kütüphane Nautilus tarafından kullanılıyor.

Belki de bu gelecek sürümlerde değiştirilecek, ancak şu anda bir gerçektir.

    
verilen cevap A.B. 01.11.2015 16:46
8

Çalışılabilecek bir çözüm, önceden mevcut olanı değiştirmek yerine Ubuntu bağlam menüsü girişine özel bir sağ tıklama seçeneği eklemektir.

Bu amaçla, sudo apt-get install nautilus-actions 'i kullanarak depodan alabileceğiniz Nautilus-Actions Yapılandırma Aracını kullanabilirsiniz.

Oldukça detaylı bir öğretici bulunabilir burada .

    
verilen cevap Prolix 01.11.2015 17:20
3

Düzenli olarak gnome-terminal kullanmak istemiyorsanız ve paket yükseltmeleri ve diğer sorunlu sorunlardan hack'inizin rahatsız edilmesine neden olma olasılığınız varsa, /usr/bin/gnome-terminal 'yi kaldırmayı deneyebilirsiniz (veya adını değiştirerek) ve bir sembolik bağlantı ile terminator değiştirerek.

İçerik menüsü PATH 'sine saygı duyarsa çalışacak biraz daha az müdahaleci bir yaklaşım, /usr/bin/gnome-terminal ' yi yalnız bırakmak, ancak /usr/local/bin/gnome-terminal 'den /usr/bin/terminator ' ye bir symlink eklemek, böylece% co_de Tam nitelikli bir yol olmadan aslında sonlandırıcıya ulaşır.

    
verilen cevap hobbs 02.11.2015 03:57
1

Bunu ~ / .bashrc dosyanıza ekleyin

if ps -o cmd= -p $(ps -o ppid= -p $$) | grep -q gnome; then
  nohup terminator &> /dev/null &
  sleep 0.1s
  exit
fi
    
verilen cevap Ohad Rubin 07.07.2017 18:19

Etiketlerdeki diğer soruları oku