Bağımlılıklarını yüklemeden nasıl paket kurabilirim?

17

Alacarte 'ı yüklemeye çalışıyorum ve bağımlılıklar temel olarak GNOME'un tamamı kadar büyük. Gereksiz olduklarını biliyorum. Synaptic veya bir apt-get bayrağı?

    
sordu pevhycxjmm 31.07.2011 19:17

3 cevap

16

alacarte için iki tür bağımlılık vardır: "bağlıdır" ve "önerir".

Alacarte, Python'a ve çeşitli Python kitaplıklarına (bazı kütüphanelerde de çekilir) bağlıdır; “bağlıdır” seviyesi, alacarte'nin bunlar olmadan çalışmayacağını söylüyor. APT tabanlı araçlar, bu bağımlılıklar olmadan alacarte yüklemenize izin vermez. Tüm bağımlılıkları dpkg --force-depends ile göz ardı edebilirsiniz, ancak alacarte daha sonra bir bağımlılık hesaplamasına dahil edildiğinde (örneğin, paketin daha yeni bir sürümü çıktığında) APT'yi karıştırır, dolayısıyla bunu yapmazsınız. Ayrıca, bu bağımlılıklar olmadan paketin herhangi bir şekilde kullanılmasını da mümkün değil.

Alacarte, gnome paneline bağlıdır (bu da sırayla Gnome'un diğer bölümlerine bağlıdır) Seviye önerir. Bu, alacarte'nin gnome panel olmaksızın nadiren yararlı olduğunu, ancak bazı durumlarda olabileceğini gösterir. Burada, farklı bir Freedesktop uyumlu menü uygulamanız varsa, alacarte gerçekten gnome-panel olmadan kullanışlıdır.

Varsayılan olarak, apt-get install tüm bağımlılıkları "bağlıdır" veya "önerir" düzeyinde yükler. % Co_de% seçeneğini “önerir” - bağımlılık bağımlılıklarını yüklememesini söyleyin. Bunu, --no-install-recommends - APT::Install-Recommends "false"; 'yi ekleyerek varsayılan ayarı yapabilirsiniz.

Komut satırında /etc/apt/apt.conf.d/zzz_mpmcfarlane ile, "öneri" düzeyindeki bağımlılıkların yüklenmesini önlemek için aptitude veya -R değerini iletin. Aptitude tam ekran kullanıcı arabiriminde, yükleme için alacarte işaretleme ayrıca gnome panelini de seçer, ancak yükleme işlemine devam etmeden önce işaretini kaldırabilirsiniz. APT tercihi de yetenekleri etkiler.

Synaptic'te, kurulum için alacarte işaretleme ayrıca gnome panelini de seçer. Bununla birlikte, değişiklikleri uygulamadan önce gnome panelini işaretleyip işaretini kaldırabilirsiniz. “Genel” sekmesinde) “Önerilen paketleri bağımlılıklar olarak düşün” seçeneği vardır.

    
verilen cevap Gilles 31.07.2011 19:43
6

apt-get dosyasına eklenecek anahtar seçenek --no-install-recommends

Yani alacarte için -

sudo apt-get install --no-install-recommends alacarte

Alacarte'nin standart Ubuntu'da varsayılan olduğu göz önüne alındığında, alacarte'yi hangi çeşit Ubuntu kuruyorsunuz diye sorabilir miyim?

Eğer Xubuntu ya da Lubuntu kullanıyorsanız - cevabın bu soruya . Alacarte'nin Lubuntu ve Xubuntu ile çalışmadığını gördüm.

    
verilen cevap fossfreedom 31.07.2011 19:21
4

.deb paketini ( apt-get download foo ) yükleyebilir ve dpkg seçeneğini kullanarak --force-depends yoluyla yükleyebilirsiniz.

    
verilen cevap b3mol 25.06.2013 20:31

Etiketlerdeki diğer soruları oku