Yükseltildikten sonra PPA sources.list girişlerimi güncellemek için bir araç var mı?

18

Ubuntu'nun bir sürümünün bir sonraki sürümüne geçtiğimde, yükseltme aracı tüm PPA'larımı devre dışı bırakır; böylece Ubuntu'nun eski sürümüne derlenmiş veya başka bir şekilde bağlanmış olan yazılım, yeni sürüme geçirdiğim yeni sürümle etkileşime girmez. .

Ubuntu'nun yeni sürümü için paketler sağlayan PPA'ları otomatik olarak yeniden etkinleştirmek ve güncellemek için herhangi bir yol var mı? Örneğin, şu anda Maverick'i çalıştırdığımı ve "foo" ve "bar" olarak etkinleştirilen iki PPA'm olduğunu varsayalım. "Foo" nun hem Maverick hem Natty için paketler sağladığını, "bar" ın ise yalnızca Natty için paketler sağladığını varsayalım. Ben "foo" PPA'mı yeniden etkinleştiren ve "bar" PPA'yı devre dışı bırakırken Natty paketlerini işaret edecek şekilde güncellemek için Natty'ye güncelledikten sonra çalıştırabilen bir araç var mı?

    
sordu Ryan Thompson 15.05.2011 09:05

1 cevap

27

Y-PPA-Manager adında, tam olarak bunu yapmanızı sağlayan bir araç var.

Y-PPA-Manager'ı denemek için, bir terminalde aşağıdaki komutları çalıştırmanız gerekir:

sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/y-ppa-manager
sudo apt-get update
sudo apt-get install y-ppa-manager

Kurduktan sonra yazılımı çalıştırın ve 'Gelişmiş' düğmesine tıklayın.

Bu düğmeye bastıktan sonra, aşağıdakine benzer bir pencere ile gelirsiniz. 'Ubuntu yükseltildikten sonra çalışma PPA'larını yeniden etkinleştir' seçeneğine tıklayın.

Daha sonra şifreniz istenir. Şifrenizi girin ve Tamam'a tıklayın. Bundan sonra, böyle bir iletişim kutusu alırsınız:

Tamam'a tıklayın ve tüm çalışan PPA'lar yeniden etkinleştirilinceye kadar bekleyin. Tüm süreç başarıyla tamamlandığında size bildirilir.

    
verilen cevap jokerdino 04.01.2012 10:10

Etiketlerdeki diğer soruları oku