Alt-f1'in Tire'yi seçmesini nasıl önleyebilirim?

22

Ubuntu 12.04 çalıştırıyorum. Alt + F1 , Unity tarafından algılanır (tahmin ediyorum) ve Dash simgesini vurgular. Diğer amaçlar için Alt + F1 olmasını istediğim gibi yapmak istemiyorum. Google'ı inceledim ve bulabildiğim herşeyi denedim. Unity'nin işlem yapmasını nasıl engelleyebilirim Alt + F1 ?

    
sordu Jack Orenstein 22.03.2013 23:23

2 cevap

32

CompizConfig Settings Manager'a (Yazılım Merkezi aracılığıyla yükleyebileceğiniz) ihtiyacınız olacaktır.

Açıldıktan sonra Ubuntu Unity Plugin 'yi tıklayın ( Desktop bölümünde). % Co_de% sekmesinin altında, Behavior değerini göreceksiniz. Sadece buradaki anahtar sözcüğünü değiştirin.

Unity eklentisinin sonraki sürümlerinde, bu eklentinin sekmelerinin değiştiğine dikkat edin (Carlton'un görüşüne göre aşağıdaki gibi). % Co_de% stting şu anda Key to put keyboard-focus on launcher sekmesinin altında.

    
verilen cevap Aibara 22.03.2013 23:33
1

Yukarıdaki cevap benim için 12.04LTS Unity 3D'de çalışıyor. Eğer sizin için çalışmıyorsa merak ediyorum, Unity 2D kullanıyor musunuz? Öyleyse CCSM ile ayarları değiştiremeyebilirsiniz.

Her durumda, burada birkaç alternatif düzeltmeye bakın (soru 11.10 için, ancak bunların çoğu 12.04'te hala çalışıyor):

F1 ve F10'u nasıl devre dışı bırakırım? gnome-terminalindeki keybindings?

CCSM sizin için çalışmıyorsa, gconf editör düzeltmesini (veya alternatif olarak dconf) deneyebilirsiniz.

Açıklama: Gerçekten çok kötü, bu özel tuş vuruşu, çoğu diğerlerinin yapabildiği gibi, sistem ayarları arayüzü aracılığıyla basitçe değiştirilemez. Bunun 12.10'da değiştiğini duymadım ama umarım ileride olur. Çok fazla sayıda program, işletim sistemi için Alt tuşlamayı değiştirmeyi çok zorlaştırıyor. (Ve Emacs'in bu klavye gayrimenkulünü ilk kez Ubuntu ile eşleştirdiğinden eminim.)

    
verilen cevap nbm 23.03.2013 06:18

Etiketlerdeki diğer soruları oku