Birden fazla İnternet bağlantısını bire nasıl birleştirirsiniz?

21

Bilgisayarımın toplam 4 NIC, 2 kablolu Gigabit Ethernet ağ kartı ve 2 kablosuz ağ kartı vardır. (Broadcom'dan çok daha iyi çalışan, açık kaynaklı yazılımlara sahip özel sürücüler ve Ralink ile bir Broadcom.)

Cep telefonum bağlantısını kablosuz olarak bilgisayarımda paylaşabilir, ancak kablolu bir İnternet bağlantım da var. İnternete erişmek için çoklu İnternet bağlantısı var. Birbirine bağlı 2 veya daha fazla bağlantıyı nasıl birleştirebilirim ve birleşik bir İnternet deneyiminden faydalanıp, ona bağlı tüm İnternet bağlantılarının toplamı olan dengesi .

Örneğin, 1024kB / s'lik bir İnternet bağlantısına sahip bir modemim varsa ve 512kB / s ve diğeri 128kB / s sunan küçük bir tane varsa, tüm yükleri dengeleyerek ve tüm bağlantıları birleştirdikten sonra (Bağlama veya Ekip Oluşturma), Örneğin, tüm 3 İnternet bağlantısını kullanarak 1664kB / s hızında indirebiliriz.

Bu soru beni her zaman şaşırttı.

    
sordu Luis Alvarado 17.07.2011 23:34

3 cevap

10

Ubuntu 11.04 kullanarak işte böyle bir şey yapıyorum. Shorewall güvenlik duvarı konfigürasyon aracını çalıştırırız, işinde mükemmel olmanın yanı sıra, ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bazı ilkeli çoklu ISP yönlendirme araçları sağlar. Bununla ilgili bazı dokümanları burada bulabilirsiniz: İşte .

Yine de, tek bir bağlantı için birden fazla ISS kullanamazsınız ... işler bu kadar basit. Yapabileceğiniz en iyi şey, yeni sağlayıcıları farklı sağlayıcılar arasında eşit olarak yönlendirmeyi denemektir.

Bu karmaşık bir sorundur. Muhtemelen her problemin hatalarını ayıklamadan önce kafanızı duvara karşı (kesinlikle) yaptım. Diğer posterlerin önerdiği gibi, arzunuzun ne kadar güçlü olduğunu dikkatlice değerlendirmek akıllıca olabilir.

    
verilen cevap Bailey S 08.02.2012 01:17
8

Köle ağ arabirimlerini bir bağlanma aygıtına bağlayan ve ayıran ifenslave paketini kullanarak bunu yapabilirsiniz.

 1. yükleyin:

  sudo apt-get install ifenslave
  
 2. Bağlantı kernel modülünü yükle

  sudo modprobe bondingle
  
 3. Arabirimlerinizi yapılandırın:

  sudo vi /etc/network/interfaces
  

  eth0 ve eth1'i slave olarak bağlanma arabiriminize birleştirmek için örnek yapılandırma:

  #eth0 is manually configured, and slave to the "bond0" bonded NIC
  auto eth0
  iface eth0 inet manual
  bond-master bond0
  
  #eth1 ditto, thus creating a 2-link bond.
  auto eth1
  iface eth1 inet manual
  bond-master bond0
  
  # bond0 is the bonded NIC and can be used like any other normal NIC.
  # bond0 is configured using static network information.
  auto bond0
  iface bond0 inet static
  address 192.168.1.10
  gateway 192.168.1.1
  netmask 255.255.255.0
  # bond0 uses standard IEEE 802.3ad LACP bonding protocol 
  bond-mode 802.3ad
  bond-miimon 100
  bond-lacp-rate 1
  bond-slaves none
  
 4. Ağı Yeniden Başlat:

  sudo restart networking
  
 5. Sınırlı ara yüzü yukarı / aşağı getirme:

  ifup bond0
  ifdown bond0
  

  Kullandığımız örnek olarak birkaç bağlama modu var:

  bond-mode active-backup
  

  Aktif yedek bağlama modunun açıklaması :

  Aktif yedekleme ilkesi: Bağda yalnızca bir slave etkindir. Aktif köle başarısız olursa, farklı bir köle aktif olur. Bağın MAC adresi, anahtarı karıştırmamak için yalnızca bir bağlantı noktasından (ağ bağdaştırıcısı) dışarıdan görülebilir. Bu mod hata toleransı sağlar. Birincil seçenek bu modun davranışını etkiler.

  Ubuntu topluluk yardım wiki'sinde daha fazla bilgi.

  

Yapıştırma , birden fazla ağ arayüzünü (NIC) tek bir bağlantıya birleştirerek, yüksek kullanılabilirlik, yük dengeleme,   Maksimum verim veya bunların bir kombinasyonu. Kaynak

    
verilen cevap pl1nk 26.11.2012 13:51
6

Biraz eski bir soru, ama yine de bilmek istiyorsan ..

2 tipik senaryo var, gertvdijk ve pl1nk cevaplardan birinde ne tartışıyor:

2 genel IP'ye sahip bir bilgisayarınız (2 farklı ISS) var ve başka bir ana bilgisayara (örneğin, bilgisayarınızın ISP bağlantılarının toplam bant genişliğinden daha büyük olan bir yağ borusu olan bir veri merkezinde bir sunucu) bağlanıyorsunuz. Böylece, 2 bağlantınız üzerinden ana bilgisayara bir bağlantı bağlantısı kurarsınız ve daha sonra sunucu (sunucu) kendi internet bağlantınız üzerinden trafiğinize hizmet eder. Bu senaryoda, tek bir bağlantı için birleştirilmiş bant genişliğinin neredeyse% 100'ünü her iki yönde alabilirsiniz.

Bu, çoklu katman 2 (aynı ağ) arayüzlerinin bir araya getirildiği özel bir bağlama / ekip oluşturma / ling toplama özelliğidir. Bilgisayardan ana bilgisayara her bir ISP arabiriminde vpn katman 2 (kademe) bağlantıları kurarak ve tek bir arabirime sahip olmak için bunları birleştirerek (yuvarlak robin modu) arşivlenebilir. Bu senaryodaki sınırlayıcı faktör, ana bilgisayara her bir ISP bağlantısındaki gecikmelerin (ping) ne kadar farklı olduğudur. Daha çok benzer ve istikrarlı, daha iyi. Kurulumlarımızdan birinde kullanıyoruz, iyi çalışıyor. Bunu nasıl uygulayacağınızla ilgili ayrıntıları öğrenmek isterseniz bana haber verin.

Sonra başka bir senaryo , bir ara sunucu olmadan, yani ISP'nizden dünya çapındaki web sunucularına doğrudan bağlantı kuracaktır. Bu durumda, alabileceğiniz en iyisi, arayüzler arasında giden bağlantıları eşit bir şekilde dağıtmaktır; yani, bir TCP oturumu tamamen bir ISP, ikinci bir oturum diğeri ile devam eder. Bunun nedeni, bir TCP bağlantısı kurduğunuzda, her paket için bir başlangıç ​​ve hedef IP'leri vardır ve bir sunucu TCP el sıkışmalarının gerçekleştirilemediği başka bir IP'den bir paket aldığında, paketi hatalı olarak algılar ve düşürür. . Her bir ISP bağlantısının kendi genel IP'si olduğu için, aynı TCP oturumu için bir IP üzerinden diğeriyle başka bir IP üzerinden başka bir bağlantı üzerinden bir paket gönderemezsiniz.

İlk senaryoda olduğu gibi tek bir bilgisayar için yüksek bant genişliği kullanımı olarak bulamazsınız, ancak küçük bir ofis için iyi bir çözüm olabilir. Biraz uzatmak için neler yapabileceğiniz belirli protokoller için özel çözümler uygulamaktır. Örneğin, http indirmeleri için ağ geçidinde (aynı bilgisayar olabilir) bir proxy olabilir ve farklı ISP arabirimleri üzerinden farklı TCP oturumları oluşturan dev bir dosyanın farklı bölümlerini isteyebilirsiniz. Bu durumda, sonuçtaki indirme oranı kombine bant genişliğinin% 100'üne yakın olacaktır. ReGet, GetRight ve benzer indiricilerin yaptığı şey ağ geçidine boşaltmak gibidir. HTTP 206 Kısmi İçerik için Google. Bu senaryo için kullanıma hazır açık kaynaklı çözümler bilmiyorum, ancak tam olarak bunu yapan donanım araçları var: mantar ağları için google.

    
verilen cevap Anatoli 03.03.2014 09:57

Etiketlerdeki diğer soruları oku