“Sudo apt-get update” ne yapıyor?

448

sudo apt-get update 'nin ne yaptığını merak ediyorum?

Ne günceller?

    
sordu Elysium 27.11.2012 01:07

9 cevap

480

Özetle, apt-get update aslında yeni yazılım sürümlerini yüklemiyor. Bunun yerine, yeni sürüme geçirilmesi gereken paketlerin yanı sıra depolara yeni gelen paketler için paket listelerini güncellemektedir.

 • apt-get update , paket listelerini depolardan indirir ve paketlerin en yeni sürümleri ve bağımlılıkları hakkında bilgi almak için bunları "günceller". Tüm depolar ve PPA'lar için bunu yapacaktır. İşte 'den:

    

  Paket dizini dosyalarını kendi kaynaklarından yeniden senkronize etmek için kullanılır. Kullanılabilir paketlerin dizinleri /etc/apt/sources.list (5) içinde belirtilen konumdan / adreslerden getirilir. Güncelleme, yükseltme veya dağıtımdan önce her zaman yapılmalıdır.

 • apt-get upgrade , APT bu yeni sürümleri apt-get update aracılığıyla biliyorsa, makinede mevcut olan yeni paket sürümlerini getirecektir.

  İşte 'den:

    

  Sistemde yüklü olan tüm paketlerin en yeni sürümlerini, /etc/apt/sources.list (5) 'de belirtilen kaynaklardan yüklemek için kullanılır. Mevcut yeni sürümlerle yüklü olan paketler alınır ve yükseltilir; hiçbir koşulda şu anda yüklü olmayan paketler kaldırılmamış, yüklü olmayan ve yüklenmiş olan paketler de bulunmamaktadır. Başka bir paketin yükleme durumunu değiştirmeden yeni sürüme geçirilemeyen paketlerin yeni sürümleri mevcut sürümlerine bırakılacaktır. [Vurgulama benim] İlk önce bir güncelleme yapılmalıdır, böylece apt-get bunu bilir Paketlerin yeni sürümleri mevcuttur.

 • apt-get dist-upgrade , apt-get upgrade tarafından yapılan aynı işi yapacak, ayrıca bağımlılıkları akıllıca ele alacak, böylece eski paketleri kaldırabilir veya yenilerini ekleyebilir. Bakınız: Nedir "dist- "yükseltme" ve "yükseltme" den daha fazla neden yükseltiliyor?

  İşte 'den:

    

  Yükseltme işlevini yerine getirmenin yanı sıra, bu seçenek de değişen bağımlılıkları yeni paket sürümleriyle akıllıca ele alır; apt-get, "akıllı" bir çatışma çözme sistemine sahiptir ve gerekirse en önemli paketleri daha az önemli olan pahasına yükseltmeye çalışacaktır.   % Co_de% (5) dosyası,   İstenen paket dosyalarını almak için. Tek tek paketler için genel ayarları aşmak için bir mekanizma için apt_preferences'a (5) bakınız.

Komutları /etc/apt/sources.list ile aşağıdaki gibi birleştirebilirsiniz:

sudo apt-get update && sudo apt-get install foo bar baz foo-dev foo-dbg

veya bağımlılıkların sürüm gereksinimleri uyarınca mümkün olan en yeni sürümleri almak için:

sudo apt-get update && sudo apt-get dist-upgrade

İki kez && gerekir, ancak varsayılan olarak sudo , son sudo işleminden bu yana 5 dakika içinde size bilgi vermediğinden, şifreniz yalnızca bir kez girmeniz istenir. ).

    
verilen cevap hexafraction 27.11.2012 01:17
42

Bir Google araması, terminalde kullanabileceği gibi neredeyse tüm terminal komutları için tanım verebilir. Örneğin,

apt-get --help

sudo apt-get update aslında üç bölümden oluşmaktadır:

sudo

süper kullanıcı (kök) yetenekleri ile aşağıdaki komutu gerçekleştirir. Sistem dosyalarını değiştirmeyi veya uygulama yüklemeyi gerektiren birçok işlem, devam etmek için ek izin gerektirir.

apt-get

Ubuntu'nun yazılım paketlerini kurmak, kaldırmak ve yönetmek için kullandığı bir komut satırı aracıdır

update

, apt-get programının, paket listelerini internetteki bir sunucudan güncelleyen bir seçeneğidir. Paket listeleri apt-get programını apt-get kullanarak kurabileceğiniz yazılım paketleri hakkında önemli bilgiler sağlar. apt-get, yüklemek için bir komut verildiğinde hangi yazılımın yükleneceğini belirlemek için bu listeleri kullanır. Örneğin

sudo apt-get install guake

Guake terminalini, bilgisayarımın yerel yazılım listelerinde listelendiği haliyle kuracaktır. Bununla birlikte, bu uygun sürüm olmayabilir veya program yeniyse, hiç mevcut olmayabilir. Böylece, apt-get ile yazılım kurarken, tipik olarak

yazarsınız
sudo apt-get update
sudo apt-get install <package>

apt-get'in paketin en son sürümünü yüklemesini sağladığından emin olun.

Bilgi için başka bir yararlı kaynak help.ubuntu.com sitesidir. Örneğin, bu siteyi apt-get için aradıysanız, sonuçlardan biri olarak AptGet / Howto 'u bulabilirsiniz.

    
verilen cevap Alex 27.11.2012 01:16
18

sudo apt-get update sürümünü çalıştırmak, tüm depolardan ve PPA'lardan gelen paketler listenizin güncel olmasını sağlar. Bu komutu çalıştırmazsanız, yüklediğiniz çeşitli paketlerin eski sürümlerini veya daha kötüsü bağımlılık sorunlarını alıyor olabilirsiniz. Bir PPA eklediyseniz ve henüz güncellemediyseniz, PPA'dan hiçbir şey bu PPA veya depodan bir paket listeniz olmadığından hiçbir şekilde çalışmaz.

Özetle: Yüklemeden önce sudo apt-get update 'yi çalıştırmak için son derece önerilir, ancak depoları değiştirmediğiniz sürece zaman için gerçekten tıklanıyorsanız atlanabilir veya son apt-get update 'den beri PPA'lar.

    
verilen cevap hexafraction 06.06.2012 01:21
12

Yerel depo bilgileri güncellendiğinden yeni paketler yüklemeden önce apt-get update 'yi bir kez çalıştırmanız gerekir. Birbirinden kısa bir süre sonra birden fazla paket kuracaksanız, apt-get update dosyasını çalıştırmanız gerekmez. Ayrıca, yazdığınızda aynı anda birden fazla paket kurabilirsiniz % Co_de%

    
verilen cevap Jason Petrilla 06.06.2012 01:23
10

Bilgisayarınızdaki mevcut yazılım listesini günceller.

Bilgisayarınızın, Ubuntu sunucularının kullanabileceği mevcut tüm yazılımları içeren bir listesi (bir katalog gibi) vardır. Ancak mevcut yazılım ve sürümler değişebilir, bu yüzden bir "güncelleme" sunucuya çarpacak ve yerel listelerini (veya kataloglarını) güncelleştirmek için hangi yazılımın mevcut olduğunu görecektir.

update öğesinin upgrade 'sinden farklı olduğunu unutmayın. Güncelleme, yukarıda belirtildiği gibi, mevcut yazılımı getirecek ve listeleri güncelleyecektir, upgrade ise bilgisayarınızda yüklü yazılımların yeni sürümlerini yükleyecektir (gerçek yazılım güncellemeleri).

Yazılımınızı gerçekten yükseltmek için (listeleri "güncellemeyin"),

komutunu yürütün.
sudo apt-get upgrade

, genellikle "güncelleme" sonrasında çalıştırılır.

    
verilen cevap Sam 27.11.2012 01:21
4

sudo apt-get install ... (veya sudo aptitude install ... ) ile komut satırından paketleri yüklediğinizde veya bunları komut satırından yüklediğinizde ( upgrade veya dist-upgrade yerine install ), aşağıdaki bilgiler yerel sisteminizin yapılandırmasından elde edilir ve İnternet'ten değil :

 1. hangi paketler kullanılabilir?

 2. bunların hangi sürümleri kullanılabilir

 3. mevcut paketlerin nereden alınacağı

sudo apt-get update (veya sudo aptitude update ) sürümünü çalıştırmak bunu yerel sisteminizde günceller. Bu, hangi paketlerin yüklenebileceğiyle ilgili bilgileri, yani şu anda kurulu paketler için hangi güncellemelerin kullanılabileceğini içeren internet kaynaklarından edinilen bilgilerdir.

GUI arabirimi (Güncelleştirme Yöneticisi, Yazılım Merkezi veya Synaptic Paket Yöneticisi) ile paketleri yüklediğinizde, sudo apt-get update çalışması otomatik olarak yapılır. Paketleri komut satırından yüklediğinizde, bu değildir ve her zaman bunu kendiniz yapmanız gerekir çok kısa bir süre önce yapmadıysanız .

Güncellenen paket sürümlerinin ne olduğu hakkında bilgi alındığından, sudo apt-get update (veya sudo aptitude update ) çalıştırılarak elde edilir, herhangi bir paket yüklemeden önce bunu çalıştırmak için önerilir ve en son güncellemeleri yüklemek için bunu çalıştırmak için gerekli, < Herhangi bir Yazılım Kaynakını (PPA gibi) eklememiş veya kaldırmamış olsanız bile em>.

.

Lütfen aynı anda birden çok paket yönetim işlemi gerçekleştirecekseniz, her biri için sudo apt-get update çalıştırmanız gerekmediğini unutmayın. Sadece bilgi bir süredir güncellenmediyse, onu çalıştırdığınızdan emin olmalısınız.

    
verilen cevap Eliah Kagan 06.06.2012 01:59
4

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Eliah Kağan, bir GUI uygulamasının apt-get update / apt-get install öğesinden önce apt-get upgrade çalışacağını beklersiniz , ancak göreceli olarak yeni bir hata 404'ü keşfettim. saldırgan güvenlik VM makinesi, bir dakika boyunca beni güldürdü.

Komut satırından, apt-get update koştum ve ardından Sistem Araçları / Yazılım Güncelleştirmesi komutunu tekrar denedim ve bu sefer 404 hatası olmadan koştu.

Yani, sanırım, apt-get update 'nin GUI uygulamalarından çalıştırıldığını her zaman ...

    
verilen cevap mikepratt 02.04.2015 04:58
2

Benden önce birçok insan tarafından söylendiği gibi, bu yerel deponuzu (paket listesi) günceller.

Yüklemeye çalışırsanız sorun yaşayabilirsiniz

apt-get install foobar

ve foobar veya bağımlılığın depodaki en son sürümleri yok. Bu, özellikle bir .deb dosyasını manuel olarak veya bir üçüncü tarafdan bir ppa yüklüyorsa sorun olabilir.

Temel olarak listenizin usta listesiyle eşleşmesini sağlar.

    
verilen cevap N8tron 06.06.2012 01:38
2

Ubuntu’da VLC media player kurulum örneğini ele alalım:

sudo apt-get update

Mevcut güncellemeler için depoları kontrol edecektir.

ise

sudo apt-get install vlc vlc-plugin-pulse mozilla-plugin-vlc

, VLC medya oynatıcısını aradığımız arşivlerden yükler.

Kök kullanıcı (yönetici) olarak giriş yapmış olsaydınız, zaten süper kullanıcı ayrıcalıklarına sahip olduğunuz için sudo kullanmanız gerekmiyor.

    
verilen cevap Praveen Vinny 27.11.2012 08:24

Etiketlerdeki diğer soruları oku