Tarayıcılı Flash, Darbe ağ sesini kullanarak doğru ses çalmıyor

17

LAN üzerinden bir ses sunucusuna ses göndermek için PulseAudio kullanıyorum.

Firefox veya Chrome'da herhangi bir Flash medya oynatırken ses, sanki her bir sesin aşağı ve yukarı gittiği gibi ( örnek ) ikinci.

Bu adımları uygularsam sesin titremesini durdurabileceğimi keşfettim:

 • YouTube'daki bir video gibi bir Flash videosu başlatın

 • Sunucuda pulseaudio --kill çalıştır

 • Yaklaşık 7 saniye bekleyin

Bundan sonra, PulseAudio sunucusu otomatik olarak yeniden ölçeklenir ve Flash videodaki ses iyidir.

Sorun şu ki her defasında bunu yapmak zorundayım Bir Flash videosu başlatıyorum. Bu kesinlikle arzu edilemez.

Bu adımları gerçekleştirdiğimde sesin çalışmasını sağlayan şey ne yapmalıyım, böylece onları yapmak zorunda değilim.

Birisinin bir an önce ve basit bir düzeltmeyle (güzel olsa da) ortaya çıkacağından şüpheliyim, bu yüzden ödül en azından problemi çözme yöntemini sunan herkese gidebilir.

Detaylar

İşte ses cihazımın çıkış ayarları. Anlayabildiğim kadarıyla, dört cihazın hepsi aynı fiziksel cihaza işaret ediyor.

Flash video oynatmaya çalışırken çekilen, PulseAudio günlük çıkışı .

Flash'tan günlüğe kaydetme ayrıntılarını almaya çalıştım, ancak hata ayıklama için Flash'ı yüklemeye ve etkinleştirmeye rağmen, herhangi bir çıkış oluşturmadı tüm .

Sorun başka bir yazılımla birlikte gösterilmiyor. Bu nedenle, Flash’in ses kurulumumla nasıl etkileşime girdiğine kesin olarak emin değilim.

İşte size yardımcı olabilecek bazı hata çıktıları:

$ cat /var/log/syslog | grep pulseaudio
Jul 30 01:40:08 mythbuntu pulseaudio[17388]: [pulseaudio] module.c: Failed to open module "module-esound-protocol-tcp": file not found
Jul 30 01:40:08 mythbuntu pulseaudio[17388]: [pulseaudio] module-gconf.c: pa_module_load() failed
Jul 30 01:40:08 mythbuntu pulseaudio[17388]: [pulseaudio] module.c: module-combine is deprecated: Please use module-combine-sink instead of module-combine!
Jul 30 01:40:08 mythbuntu pulseaudio[17388]: [pulseaudio] module-combine.c: We will now load module-combine-sink. Please make sure to remove module-combine from your configuration.
Jul 30 01:55:07 mythbuntu pulseaudio[17406]: [pulseaudio] module.c: Failed to open module "module-esound-protocol-tcp": file not found
Jul 30 01:55:07 mythbuntu pulseaudio[17406]: [pulseaudio] module-gconf.c: pa_module_load() failed
Jul 30 01:55:07 mythbuntu pulseaudio[17406]: [pulseaudio] module.c: module-combine is deprecated: Please use module-combine-sink instead of module-combine!
Jul 30 01:55:07 mythbuntu pulseaudio[17406]: [pulseaudio] module-combine.c: We will now load module-combine-sink. Please make sure to remove module-combine from your configuration.
Jul 30 02:04:43 mythbuntu pulseaudio[17433]: [pulseaudio] module.c: Failed to open module "module-esound-protocol-tcp": file not found
Jul 30 02:04:43 mythbuntu pulseaudio[17433]: [pulseaudio] module-gconf.c: pa_module_load() failed
Jul 30 02:04:43 mythbuntu pulseaudio[17433]: [pulseaudio] module.c: module-combine is deprecated: Please use module-combine-sink instead of module-combine!
Jul 30 02:04:43 mythbuntu pulseaudio[17433]: [pulseaudio] module-combine.c: We will now load module-combine-sink. Please make sure to remove module-combine from your configuration.

İşte çıktı pactl list 'si sunucudan (hoparlörlü bilgisayar) .

İşte, çıktı pactl list 'si müşteriden .

    
sordu Questioner 13.04.2017 14:25

9 cevap

10

Önsöz

Dave'in denemelerini deneylerde kopyalayabildim ve Flash'ın bir şekilde PulseAudio'ya çok fazla ağ trafiği yaratacak şekilde gönderdiğine inanmamı sağladılar (bant genişliği değil, çok sayıda küçük paket düşünün) ; Bu, PulseAudio'nun yarattığı "tünel" ağını alt eder, yani

Youtube => [PA-client => network => PA-server] => speakers

Sorunu, hem müşteriyi hem de sunucuyu kendi sanal ağlarına yerleştirerek, aralarında son derece hızlı bir şekilde hızlı bağlantı (10 Gbits / sn) sağlayarak çözebilirim; Açıkçası, bu gerçek dünya ağları için çalışmıyor:)

Yani, biraz googling ve bu gönderi ve bu bir bana tüneli düşürme fikrini verdi (Dave aptly'nin söylediği gibi), ve istemcinin doğrudan sunucuya konuşması, yani

Youtube => network => PA-server => speakers

Ve bu benim için çalıştı; Flash videolar / ses çalma kusursuz.

Hadi deneyelim!

Bu, istemci sunucunuzun yerel bir ağda olduğunu (yönlendirici vb.) varsayar.

 1. Ön hazırlık: İstemci makinede, mevcut bir kurulumunuz varsa, paprefs 'ı açın ve her şeyi onay kutusunun işaretini kaldırın; emin olmak için PulseAudio'yu öldür.

 2. Sunucu makinesinde (ör., hoparlörler olan), PA Tercihlerini ( paprefs ) başlatın ve aşağıdaki gibi ayarlayın:

  • Sonra kapatın ve gösterildiği gibi bir terminalde PulseAudio'yu öldürün, bekleyin ve şimdi 4713 numaralı bağlantı noktasında dinlemeyi kontrol edin:

  • Göremiyorsanız, paprefs dosyasını tekrar açın ve Ağ Erişimi ve Ağ Sunucusu sekmelerinde kalan kutuları işaretleyin (zarar vermez)

  • Sunucunun IP adresini bildiğinizden emin olun - ifconfig , vb. kullanın. Örneğimizde 192.168.0.4 kullanacağız.

 3. İstemci makinede bir terminal açın ve önce doğrudan bağlantımızı bir konuşma örneği WAV ile değiştirin (192.168 ... ile sizin IP sunucunuzu değiştirin!)

  wget http://www.signalogic.com/melp/EngSamples/Orig/female.wav
  paplay --server=192.168.0.4:4713 female.wav
  
  • Çalışırsa Ctrl-C ile iptal edin, sıkıcı olabilir;)

Şimdi, tüm çalışan tarayıcı örneklerini kapatın ve sonra başlatın (aşağıdaki sözdizimini içeren Firefox'u varsayarak):

PULSE_SERVER=192.168.0.4:4713 firefox &
 • 192... sunucunuz için uygun IP ile değiştirin!

 • Bu Firefox örneğinde, Youtube'u (ya da herhangi bir Flash video sitesi) açın ve videoları oynatmayı deneyin; parmaklar çarpı işareti, kekemelik / duraklama olmadan çalışmalıdır!

Yapıştırın

Bu düzeltmeyi yapmak istediğinizde, her komutun önüne PULSE_SERVER=192.168.0.4:4713 koymayı yerine tüm programlara uygulamak istiyorsanız, istemci 'de /etc/environment ' yi düzenleyin ve yeni bir PULSE_SERVER=192.168.0.4:4713 ekleyin Dosyanın sonunda satır. Ayrıca, sonuna bir satır sonu ekleyin.

Bu, istemcideki all sesini Pulseaudio sunucusuna yönlendirecektir, bu yüzden bu düzenlemeyi /etc/environment dosyanıza yapmadan önce istediğinize emin olun.

Yeniden başlatın ve bir smooooooth ses deneyiminin tadını çıkarın. ;)

    
verilen cevap izx 07.08.2012 08:44
3

Sorun Gnash buradaysa, nasıl düzeltilir:

Tüm tarayıcıları kapatın ve şu komutları çalıştırın:

sudo apt-get purge gnash mozilla-plugin-gnash adobe-flashplugin

sonra bu     sudo apt-get install adobe-flashplugin

Bu sorunumu giderdi: temel olarak Gnash ile ilgili her şeyi kaldırır ve Flash'ı yükler.

    
verilen cevap zeitue 27.04.2012 08:24
2

Sanırım sorun, flash player ile ilgili olabilir.

Appx flash sürümünü yükleyen Flash-Aid adlı bir FireFox eklentisi var. çevrenize.

    
verilen cevap Searock 26.04.2012 19:46
2

Flash oynatıcısını sağ tıklatıp Ayarlar 'ı tıklattığınızda Donanım ivmesini etkinleştir onay kutusunun işaretini kaldırarak (devre dışı bırakarak) video renk inversiyon problemini düzeltebildim. (Efektini görmek için yenileyin).

Seninle aynı ses kekememe problemleri var. Başlangıçta çalışır, sonra bir süre sonra kekemelik yapar. Umarım birileri bunu düzeltebilir - ses elde etmek için nabız ses sunucusunu nasıl atlayabileceğinizi merak etsem de (sadece ağ ses gereksinimi olmayan bir dizüstü bilgisayar kullanıyorum) .

(Firefox Kubuntu 12.04 amd64'de Flash 11.2 r202 var)

    
verilen cevap pd12 11.06.2012 19:00
2

MIXX dj Oynatıcınız Kurulu mu? Bazen ses sunucusuyla uğraşır. Yüklerseniz en azından, varsayılan ses temasını "ubuntu" olarak değiştirirsiniz.

Ubuntu yazılım merkezinden "PulseAudio Tercihlerini" yüklemeyi deneyebilirsiniz.
Ağ ile ilgili bazı yapılandırma seçenekleri vardır.

    
verilen cevap Curious Apprentice 28.04.2012 14:32
1

Aynı problemim var ve problem için henüz mükemmel bir çözüm bulamadım. Size yardımcı olabilecek bazı şeyler fark ettim:

1) Flash ile benim için olur, ancak bazen de youtube html5 sürümü ile olur. Bu sizin için de geçerli mi? ( İşte youtube’nun html5 sürümünü buradan etkinleştirebilirsiniz). Bu, sorunun flaşa özel olmadığını (ancak belki de bir şekilde tarayıcıların?) Olduğunu gösterir.

2) Çıktı aygıtını yerel aygıta ayarlayarak ve daha sonra uzak sunucuya geri dönerek, pavucontrol kullanarak sunucuya gitmeden sesin düzgün çalışmasını sağlayabilirim. Bu ses ve rastgele duraklamalar ve video atlamaları kekemeliğini çözer. Bu alas sadece bir sonraki video başlatana kadar çalışır.

3) Bu problemi yönetirken, bazı kişilerde, sorunun, istemcinin saat sayaçlarıyla ilişkili olduğunu ve sunucunun düzgün şekilde bağlanmadığını ve sunucuyu yeniden başlatarak sıfırlanması gerektiğini söyledim. İstemci ile yeniden bağlantı kurma (örn. nokta 2). Bunu senin için kazmaya çalışacağım.

Söz verilen tartışmayı bulamadım, ancak zamanlayıcı tabanlı zaman planlaması hakkında bazı temel bilgiler buldum: İşte

    
verilen cevap HansHarhoff 29.07.2012 16:12
1

Son olarak bu sayfayı bulduğuma çok sevindim.

Ubuntu'nun birçok versiyonu (padevchooser terk edildiğinde iğrenç olmaya başladı) ve şimdi Arch ile birlikte bu problemi yaşadım. & Amp; tarayıcıyı başlatmadan önce PULSE_SERVER ortam değişkenini dışa aktarın her zaman benim için iyi çalıştı. Sunucudaki herhangi bir şeyi değiştirmek gerekli değildir.

Fakat anlamadığım bir şey var: Masaüstümdeki (Chromium) masaüstü ortamındaki terminalden başladığımda ses çalışıyor. Tarayıcıyı bir başlatıcısı 'dan (Xfce, Gnome, ...) başlattığımda normal olması gerektiği gibi, yukarıda açıklanan sorunlar var. Bence X11 çevre değişkenleri ile ilgili bir şey var, ama bu benim yeteneklerimin ötesinde.

Benim için şu anda chromium.desktop dosyamı düzenleyerek ve orada Pulse-Server'ı ekleyerek sorunu çözdüm:

Exec=sh -c "PULSE_SERVER=mice.local chromium %U"

    
verilen cevap Armin Hahn 07.09.2013 22:56
1

Bu eklentileri, herhangi bir ortamı sorunsuz bir şekilde çalıştırmak için firefox'a sahip olmanız gerekir. Sahip olduğunuzu ve sahip olmadığınızı kontrol edin.

Profil şu olmalıdır:

    
verilen cevap Curious Apprentice 30.04.2012 03:44
0

Modül tüneli lavabo kullanırken kekemeyi düzeltmek için bir çözüm buldum.

Tek yapmanız gereken Flash Player sürüm 10.3'ü (ayrıca donanım hızlandırma desteğine sahip olan, Adobe sürüm 11'de bıraktı) indirmektir.

İşte x86_64 ikili

Yüklemek için libflashplayer.so kütüphanesini ~/.mozilla/plugins dizinine çıkartın veya update-alternatives kullanarak mevcut bağlantıyı değiştirin.

Lütfen 10.3 sürümünün birçok güvenlik açığına sahip olduğunu unutmayın, bu nedenle bunu kendi sorumluluğunuzda kullanırsınız.

    
verilen cevap patataj 11.03.2017 22:40

Etiketlerdeki diğer soruları oku