Tam ekran görüntüdeyken sanal sekmede çalışabilmek için alt sekmeyi nasıl alabilirim?

18

Ubuntu 12.04 LTS (host) üzerinde bir VM (konuk) olarak 10.04 LTS ile ubuntu yüklü sanal kutu var. Sanal makine kuruluş eklerinin yüklü.

En azından tam ekran modunda olduğumda, misafir pencereleri arasında geçiş yapmak için alt sekmeyi güvenilir bir şekilde kullanmak istiyorum. Bunun yerine, şu anda elde ettiğim şey, bazen pencereyi misafir olarak değiştiriyor, bazen ana bilgisayar sistemindeki pencereleri değiştiriyor, bazen ana bilgisayardaki HUD'yi aktif hale getiriyor ve bazen bu üç şeyden birden fazlasını aynı anda yapıyor.

Misafirte çalışırken misafirin yalnızca alt sekmeye yanıt vermesi için ne yapabilirim? (Süper anahtarla benzer bir problemim var - 10.04'ten bu yana bu kadar sorun olmuyor.)

    
sordu snowguy 18.07.2012 08:15

3 cevap

20

Sağ Ctrl değerini kullanarak, kısayollar için gerçek işletim sistemi ve Sanal arasında geçiş yapabilirsiniz. Yani bu düğmeye her bastığınızda, sanal makine ile gerçek makine arasında geçiş yaparsınız ve kısayolun uygulanacağı yer vardır.

Bir sanal makineyi tam ekran açtığınızda kısayol uygulamasının geçerli olduğu varsayılan masaüstü, biraz rasgele olduğunu düşünüyorum. Bazen sanal makinenin içinde, bazen gerçek masaüstünde.

    
verilen cevap Giannis 28.08.2013 04:04
2

Ayrıca HUD kısayol tuşunu tamamen devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz. Bunu yapıyorum çünkü zamanımın çoğunu ana bilgisayar masaüstünde değil, sanal makinede geçirdim.

Nasıl Yaparım? HUD'un Alt tuşunun kullanımını değiştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz?

    
verilen cevap MikeB 02.01.2014 19:17
0

Ayrıca böyle bir sorunla karşılaştım, ama sol altını ana bilgisayar anahtarı olarak kullandığımı ve sonra ana bilgisayar anahtarını sağ alt olarak değiştirdiğimi ve sol alt ve sekme tuşlarına bastığımı fark ettim. Umarım yardımcı olurum.

    
verilen cevap 辛文飞 02.10.2017 09:30

Etiketlerdeki diğer soruları oku