VLC kullanarak Blu-ray oynatma

17

Ubuntu 12.04 64bit'de VLC kullanarak Blu-ray'ı oynatmanın bir yolunu arıyordum ve hepsi diski bir şekilde diski .mkv formatına dönüştürdüğümü söylüyorlar.

Ancak bugün, VLC'de Blu-ray'ları doğrudan nasıl oynayacağına dair bir sayfa buldum. Yapmamı istediğim dosyaları indirmeyi ve yapıştırma işlemini bitirdim, ama benim için çalışmadı. Sonra birinin denediği bir sayfa buldum ve onlar için çalıştı. Herkesin nasıl çalıştığını biliyor mu?

Yönergeler içeren sayfa.
çalıştığı sayfa.

Ayrıca Bu
Kimin hakkında konuştuğunu bilen var mı? LxBDplayer'ı zaten indirdim, ancak lcbdaacs eklentilerini kurarken bir sorunla karşılaştım. Lxbdaacs eklentisini kurmanın başka yolları var mı?

    
sordu Kevin 21.05.2012 06:44

5 cevap

13

İşte yapabileceğiniz şey, bir terminal penceresi açmak için bunu Dash üzerinden veya " Ctrl + T " tuşlarına basarak yapabilirsiniz. Daha sonra yapmak isteyebileceğiniz şey, aşağıdaki komutları kopyalayıp terminale yapıştırmaktır. Ayrıca daha rahat ederseniz, manuel olarak da yazabilirsiniz. Tek tek veya bir kerede kopyalayabilirsiniz, önemli değil. Unutmayın, terminalde geçmiş komut " Ctrl + V " yerine " Ctrl + Shift + V " şeklindedir.

sudo add-apt-repository ppa:n-muench/vlc
sudo apt-get update
sudo apt-get install libaacs0 libbluray-bdj libbluray1
sudo apt-get dist-upgrade

Bu sadece VLC'de çalışacak blu-ray alacak. Artık aacs klasörlerine ve anahtarları indirmeye ihtiyacımız var. Terminale sadece birkaç komut daha giriyoruz.

cd ~/
mkdir -p ~/.config/aacs/
cd ~/.config/aacs/ && wget http://vlc-bluray.whoknowsmy.name/files/KEYDB.cfg

Şimdi her şey hazır olmalı, blu-ray filmlerinden zevk almalısın!

Tüm bilgi ve alternatif yöntemler bulunabilir burada.

    
verilen cevap N N 19.11.2012 08:38
2

Yani bulduğum şeyden bir çözüm bulabilirim. Bunun işe yaramayacağına söz veremem, ama denemek için canını yakabileceğini sanmıyorum.

İlk önce, libaacs0 ve libbluray1'in güncellenmiş bir sürümünü motumedia mplayer günlük PPA'sından ve Videolan Stabil-günlük PPA'dan VLC'yi yüklemenizi öneririz

sudo add-apt-repository ppa:motumedia/mplayer-daily
sudo add-apt-repository ppa:videolan/stable-daily
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade

Ardından iki kitaplığı yükleyin.

sudo apt-get install libaacs0 libbluray1

Ardından dizini oluşturup dosyayı indirmeniz gerekecek.

mkdir ~/.config/aacs
cd ~/.config/aacs
wget http://vlc-aacs.whoknowsmy.name/files/KEYDB.cfg

üzerindeki talimatlardan libaacs.so.0 dosyasını / usr / lib veya / usr / lib64 dizinine yerleştirmenizi istiyorlar

Bunun için / usr / lib / x86_64-linux-gnu veya / usr / lib / i386-linux-gnu 'a yüklendiğinde

Düşüncelerim, bunun olası bir sebep olabilir.

Bunu kendim deneyeceğim ama maalesef Blu-Ray diskim yok. Eğer çalışırsa lütfen bana bildirin.

    
verilen cevap mywebslave 26.09.2012 08:51
2

blu-play , blu-raylarınızı çalacak bir komut dosyasıdır (önce onları kopyalamaya gerek kalmadan). MakeMKV'yi VLC'ye geçirir.

Bkz. Blu nasıl oynanır? Ubuntu Linux'ta -Rays . Kurulum otomatik. Bir kaç şeyi kopyalayıp Terminal'e yapıştırmanız yeterli.

Ve işte blu-play script .

    
verilen cevap CoolAJ86 05.02.2013 07:11
1

Sorun şu ki, Blu-Ray'lar için şu anda herhangi bir program veya libdvdcss2 (DVD'leri izlemek için VLC veya diğer programların kullanılmasını sağlayan) gibi bir kütüphane yok.

Korumalı Blu-Ray'ları, seçtiğiniz bir programla kopyalayabilir veya MakeMKV'ye bakabilirsiniz.

MakeMKV'yi kullanma - derledikten sonra, oldukça kolaydır - her ikisini de (bildiğim kadarıyla) yapmanızı sağlar. Fakat Blu-Ray'ları ilk önce onları kopyalamaya gerek kalmadan izlemek, bilmeniz gereken, VLC gibi bir programla bir akışı nasıl izleyeceğinizi bilmenizdir, çünkü bu onların yaptığı şeydir. Ve ilk olarak, kontrol etmek istediğiniz diskin hangi bölümünün - VLC'de doğru bölümü belirtmeniz gerekiyor, aksi halde hiçbir şey olmuyor! Gerisi (dil seçimi vb.) Kutudan çıktığında çalışır. Ancak, bunun devam eden bir çalışma olduğunu ve b) test için sınırlı olduğunu unutmayın (sadece Blu-Ray).

    
verilen cevap dzim 21.05.2012 16:35
0

İlk bağlantıdaki talimatlar benim için OS X ve Ubuntu'da çalıştı.

OS X açıklandığı gibi çalıştı. Ama Ubuntu'da, bir Blu-ray çalmaya çalışırken, VLC bana düzeltilemeyen bir hata olduğunu söyledi.

Sorunum, / usr / lib64 dizini bulunmadığı için libaacs.so.0 dosyasını / usr / lib dizinine koydum. Sonra bana geldi, 64-bit Ubuntu ve 64-bit VLC çalıştırdığımdan, / usr / lib64 dizinini oluşturmayı ve dosyayı buraya koymayı denemeliyim. Voila, işe yaradı!

Ayrıca, Ubuntu'ya diski göz ardı etmesini söylersem ya da bir klasör olarak açıp sonra manuel olarak VLC'yi açıp Dosya -> Diski Aç, "DVD Menüsünü Yoksay" onay kutusunu işaretlediğimde daha fazla şansım var ( evet, Blu-ray'da bile). Bu, Blu-ray eklendiğinde Ubuntu'nun VLC'yi otomatik açmasına karşı çıkıyor.

    
verilen cevap Leaman Crews 02.05.2014 04:41

Etiketlerdeki diğer soruları oku