Microsoft Exchange sunucusuna erişmek için Thunderbird'ü kullanabilir miyim?

17

Microsoft Exchange sunucusuna erişmek için Thunderbird'ü kullanabilir miyim? Evrim işe yarıyor, sadece bir alternatif arıyorum.

    
sordu DRob 08.05.2011 21:40

6 cevap

8

Sorunuz, bu AU yanıtına çok benzer.

Özetle - MS Exchange sunucunuz IMAP veya POP3'ü destekliyorsa, thunderbird e-posta istemciniz olarak kullanılabilir.

Ancak, MS Outlook .pst dosyalarını ve diğer MS Exchange özelliklerini doğrudan desteklemek istiyorsanız, Evolution kullanmak daha iyi bir istemcidir.

    
verilen cevap fossfreedom 08.05.2011 21:53
7

Exchange ve posta istemcileri arasında bir geçit görevi gören bu yazılım parçasına bakmalısınız. İşte

    
verilen cevap micahg 08.05.2011 23:14
4

ExQuilla eklentisini kullanmanız gerekiyor. Bu kullanımı çok kolaydır ve doğru yapılandırılmışsa otomatik keşif özelliğini kullanarak bile exchange hesabınızı kurmanıza izin verir. Ancak, 60 günlük bir denemeden sonra, kullanmak için ücretsiz değil .

Bunun için sunucuda IMAP etkin olmanız gerekmez.

 • Eklentilere gidin, exquilla adında bir eklenti yükleyin
  (Eğer takvim yapmak isterseniz "aydınlatma" da kurun)

 • İşte adresine gidin ve indirin (sağ tıklayıp "indirmeniz gerekebilir) ) "olarak

 • Thunderbird’e geri dönün, "Araçlar → eklentiler" i tıklayın

  Sol üstteki arama kutusunun yanında bir seçenekler düğmesi var, bunu tıklayın ve "Dosyadan eklenti yükle" yi seçin

 • İndirdiğiniz dosyayı seçin.

 • Gök gürültüsü resmini yeniden başlatın.

Yapılandırmak için

 • "Araçlar → Microsoft Exchange için ExQilla → Microsoft Exchange hesabı ekle

 • 'yi tıklayın.
 • Her şeyi varsayılan olarak bırakın, otomatik keşif bir çekicilik oluşturdu.

Takvim →

 • Sol menüde sağ tıklayın ve "Yeni Takvim" i seçin

 • "Ağda" ı seçin

 • Microsoft Exchange 2007/2010/2013'ü seçin

 • Otomatik keşif burada benim için çalışmadı, bu nedenle e-posta adresinizi doldurun ve alan adını "alanınız" ile doldurun

 • Sonra bence tıklayabileceğiniz bir keşif düğmesi var ve klasör alanını doldurur.

 • Diğer her şeyi bıraktım ve bir sonraki tıkladım.

Şimdiye kadar her şey iyi görünüyor.

Ayrıca, "lookOut" denilen exchange * .dat dosyalarını okumak için bir eklenti olduğuna inanıyorum. Ama bundan fayda görüyorum "

İmzanızı oluşturun

(Şimşek kuşu filtrelerini eski bir hesaptan kopyalamanız gerekiyorsa, thunderbird'den çıkın ve msgFilterRules.dat 'yi eski profiller klasörünüzden ~/.thunderbird/blah/ImapMail/blah/ ' den ~/.thunderbird/blah/ExQuilla/email.vmware.com 'ye kopyalayın) Tüm filtreleriniz kopyalayın ... bu zimbra geçişini yen!

    
verilen cevap Rqomey 21.05.2014 10:49
2

Tecrübemden, Thunderbird’e Exchange’den okuma ve yönetme ve 'e-posta gönderebilme' ile ilgili bir 'evet'. Az önce Thunderbird'ü IMAP üzerinden Exchange ile kullanmaya başladım.

Tools > Account Settings... altında bir hesap ekledim. E-posta adresimi girdikten ve Create Account seçeneğini tıkladıktan sonra kuruluşumun ayrıntılarını buldum, ancak bunlar yanlıştı.

Tür olarak IMAP olarak manuel olarak yapılandırmam gerekiyordu; Sunucu adı Exchange sunucusuyla aynıydı (bulmak için kuruluşunuzun Outlook kurulumunu kullanın); SSL yapılandırması SSL/TLS idi; ve Yetkilendirmeyi Normal olarak değiştirmem gerekiyordu (Thunderbird, onu yanlış Kerberos / GSSApi olarak algıladı).

Kuruluşumun dışındaki kullanıcılara Exchange sunucusunu kullanarak e-posta gönderme şansım olmadı, bu yüzden erişebildiğim başka bir SMTP sunucusuna geçtim.

Kurulumumda Gelen Kutusu dışında bir Exchange klasörüm yok, ancak Thunderbird'de otomatik olarak görünmeyebileceğini okudum. Bunları göstermek için Thunderbird'de Gelen Kutusu klasörünü (klasör listesinde) sağ tıklayın ve Exchange'den hangi klasörlerin gösterildiğini kontrol etmek için Subscribe... 'i tıklayın.

    
verilen cevap Mead 28.11.2011 08:51
0

Evet, yapabilirsin

 1. Thunderbird'ü açın ve Tools menü seçeneğini tıklayın. % Co_de% 'yi tıklatın. Exchange bağlantısı için işlemi başlatmak için tekrar Account Settings. ' i tıklayın.

 2. İlk pencerede tam adı girin. Bu ad, e-posta alıcılarının gelen kutusunda gördükleri şeydir. Aşağıdaki metin kutusuna e-posta adresinizi girin. % Co_de% düğmesini tıklayın.

 3. Açılan pencereden Account Settings 'i seçin. % Co_de% metin kutusuna Exchange sunucu adını girin. % Co_de% metin kutusuna, Exchange sunucu adını tekrar girin. % Co_de% düğmesini tıklayın.

 4. Etiketlenmiş kutuyu işaretleyin Next Makineye giriş yapmak için kullandığınız geçerli kullanıcı adınızı girin. % Co_de% etiketli kutudaki onay işaretini kaldır% Co_de% tıklayın Thunderbird uygulaması Exchange sunucusundan e-posta gönderip almaya hazırdır.

Kaynak

    
verilen cevap sebikul 08.05.2011 21:51
-3

Tüm ağrılardan geçtikten sonra gök gürültüsünü kurabilirim. Umarım bu da size yardımcı olur - İşte

    
verilen cevap Robin 04.10.2012 07:23

Etiketlerdeki diğer soruları oku