Ubuntu Yazılım Merkezi'nden yapılan alışverişler için vergi nasıl ele alınır?

17

Ubuntu Yazılım Merkezi'ne bir başvuru göndermek için yeni bir hesap oluşturdum ve anlaşma şöyle diyor: "Uygulamanızı dağıtmakla ilgili olarak geçerli vergileri belirlemekten siz sorumlusunuz ve geçerli vergileri geçerli vergi makamlarına ödeyeceksiniz. . ".

Bu, Canonical'in vergi toplamadığı anlamına gelir (özellikle AB'de KDV) ve bunu yapmak benim sorumluluğum mu?

Ayrıca, USC tarafından listelenen fiyatın hem vergi ödediği hem de ödeme yapmak zorunda olmayanlar için aynı olduğunu varsaymak yanlış mıyım?

    
sordu Nicu 22.10.2011 15:04

2 cevap

18

Umarım sözleşmenin amacını açıklayabilirim.

Sorunuzda belirtilen iki farklı vergi olduğuna inanıyorum. Tüketiciye satışta KDV var; ve geliştiriciye yapılan ödemede gelir vergisi. Bunları ayrı ayrı aşağıda ele alacağım:

Canoncial, her bir satıştan İngiltere KDV'sini (şu anda% 20) tahsil edecek ve bunu HMRC'ye (İngiltere'nin vergi dairesi) ödeyecektir. Geliştiricinin belirlediği satış fiyatı bu vergiyi içermelidir. KDV, AB dışındaki satışlar için geçerli değildir, ancak fiyatlandırmayı tüketici için basit ve açık tutmak için, hem AB hem de AB dışındaki müşteriler için bir fiyat belirlenmiştir. Bu, geliştiricinin marjının AB dışı müşteriler için daha büyük olacağı anlamına gelir. Her geliştiriciye gönderilen telif hakkı bildirimi AB'ye AB dışı satışları özetleyecek ve herhangi bir KDV indirimini detaylandıracaktır. Bu geliştirici anlaşmasının 4.2 maddesinde ele alınmıştır.

Madde 3.3,

diyor
  

"Uygulamanızı dağıtmakla ilgili olarak geçerli vergileri belirlemekten siz sorumlusunuz ve geçerli vergileri ilgili vergi makamlarına ödersiniz"

, geliştiricinin vergi dairesi oldukları vergi yetkililerine ödenecek gelir vergisini ifade eder. Bu, geliştiricinin gelirlerini (Canonical tarafından geliştiriciye yapılan net ödeme) beyan etmesi ve kendi ülkesinde geçerli gelir vergisini ödemesi gerektiği anlamına gelir.

Umarım bu biraz daha açıklık sağlar, ancak başka sorularınız varsa lütfen bize bildirin.

    
verilen cevap nicklally 24.10.2011 16:48
0

Bence bu sizin gelirinizin, kontratınızın yasalarına uygun olarak beyan edilmesi gerektiği anlamına gelir. Ve bir kişinin gelir vergisi gibi geçerli tüm vergileri ödeyin.

    
verilen cevap Guria 24.10.2011 13:49

Etiketlerdeki diğer soruları oku