Bir şirketin bir loco takımı etkinliğine “sponsorluk” etmesinin etiği nedir?

17

Bir LoCo etkinliğim var, ve (Ubuntu'yu kullanan ve seven bir yerel şirket) şu teklifle birlikte (organizatör olduğumdan beri) bana yaklaştı:

Etkinliği "sponsor" etmek istiyorlar - güzel bir küçük bulanıklığa karşılık olarak kahve getirecek (bir buluşma yeri sağlamanın yanı sıra) - "Tamam" olarak kabul edilen şey nedir?

Zaten bu sorta için kurallar var mı? Yoksa bağırsaklarımı "ticari" olmadığından emin olmak için mi kullanmalıyım?

    
sordu jrg 13.08.2011 16:57

3 cevap

10

Ubuntu üyesi olarak, en azından yanlış bir şey göremiyorum. Özellikle sponsor "Ubuntu kullanıyor ve seviyor". Bunun için de emsal var. Kafamın en tepesinde, İngiltere LoCo Takımı'nın podcast'inin sponsorluk olduğunu biliyorum. Sistem 76 ve ZaReason'un da LoCo etkinliklerine sponsor olduklarını biliyorlardı. Herhangi bir yönerge olduğuna inanmıyorum, ancak belirli bir durum hakkında şüpheniz varsa, LoCo Konseyi ile iletişime geçin: loco-council<at>lists.ubuntu.com

    
verilen cevap andrewsomething 13.08.2011 17:40
6

Bu konuda yanlış bir şey göremiyorum! Diğer LoCos'ta zaten var. Yine de doğru zihniyetle yaklaşıyorsun. Etkinlik katılımcılarına fayda (fonlamanın, vb.), Pazarlama varlığından ağır basmalıdır. Görünür bir logo ve başlangıçta ve sondaki bir söz, tipik bir kongre, erm, kongre gibidir.

Eğer herkesi oturacak ve onlara 10 dakikalık bir konuşma yapacaklarsa, bu muhtemelen çok uzaktır ... Herkese bir dondurma ve puro vermeyecekleri sürece ... Her zaman bir denge yapılacaktır, Sanırım.

Resmi yönergeler için etrafta bir rumma çektim ama hiçbir şey bulamadık ama Andrew'un dediği gibi, bu tür destek için posta listeleri var.

    
verilen cevap Oli 13.08.2011 18:07
2

Bir LoCo Konsey Üyesi ile yaptığım görüşmelerde, sponsorluğun veya bağışların şirketlerden kabul edilmesinde herhangi bir sorun yaşanmaz. Bu tür bir sponsorluk veya bağış, LoCo'nun satış sahaları yapmasını veya belirli bir ürünü onaylamalarını gerektiren dizelerle birlikte gelmezse veya şirket.

Ayrıca birkaç LoCo Takımı Lideri ile konuştum ve sponsorlukların ve bağışların kabul edilmesinin yaygın olduğunu ve LoCo'nun etkinliklerde çıkartmalar, gömlekler ve hafif yiyecekler gibi ortak şeyler sağlamasına yardımcı olduğunu düşünüyorum.

Sanırım iyi bir kural prensibi, bağışta bulunarak veya bir etkinliğe sponsor olarak, etkinlikte ya da postada bir kez bile kişisel bir teşekkür dışında herhangi bir ciro ya da yardım alma hakkına sahip olmadıklarını açıkça ortaya koymaya çalışmaktadır. liste. Ayrıca, kişisel olarak, bağışları veya sponsorlukları kabul ederken, tüm LoCo'nuz için şeffaf olmanız ve tüm ekibin bağışlanan / sponsorluğun ne olduğunu bildiğinden emin olmanız gerektiğini düşünüyorum.

Kapanışta, bir şirketin herhangi bir parayı kabul etmesine karşı doğrudan ödediğini sorduğun bir masrafı karşılayacağını öneriyorum.

Elbette, herhangi bir sorunuz varsa veya rehberlik etmeniz gerekiyorsa, LoCo Konseyinden posta listesi veya IRC aracılığıyla her zaman başvurabilirsiniz.

    
verilen cevap bkerensa 16.08.2011 06:46

Etiketlerdeki diğer soruları oku