Nerede ubuntu geliştirmek için çalışmaya başlamak için? [kapalı]

17

Şu anda kolejde Bilgisayar Bilimleri öğrencisiyim ve özellikle ubuntu'yu açık kaynak yazılımları geliştirmekle ilgileniyorum. Ubuntu'yu geliştirmek için okumak için tek bir yer var.

Mesela Python'un resmi eğitimi ve dokümantasyonunu inceledim ve gitmek güzeldi. Yararlı uygulamalar yazabilirim. Ubuntu veya birlik için herhangi bir eşdeğer var mı? Alfa 2'yi indirmeyi denedim, her 5 dakikada bir kilitlemeye devam ettim. IRC'de söylendi, bazı Xorg yığın değişimlerinden kaynaklanıyordu.

Artık yeni Birlik'e bile bakamıyorum, bırakın gelişmesine yardım edelim.

Herhangi bir yardım veya rehberlik takdir edildi.

    
sordu Mad-scientist 18.02.2011 10:47

4 cevap

12

Ubuntu için Geliştirme

İlgi çekmek için teşekkürler. Sadece birkaç açıklama. Ubuntu yazılımı gibi bir şey yok (bunu demek istemediğini biliyorum). Tüm Ubuntu'ya özgü değişiklikler diğer dağıtımlarda da kullanılabilir. Paketleyicileri paketlemeli.

Alfa 2 kilitleniyor

Natty hala geliştirilme aşamasındadır ve hala devam eden bir Xorg transistion var. Kararlı sürümler üzerinde çalışmaya başlamanızı tavsiye ederim. Geliştirme çalışmanız için Maverick (10.10) kullanın. Bu şekilde, alfa hatalarıyla karşılaşmak yerine uygulamaları geliştirmek için daha fazla zaman harcayacaksınız.

Natty veya Unity 'ya katkıda bulunmak istiyorsanız, kesinlikle Natty Alpha'ları çalıştırmanız gerekir.

Birlik Geliştirme

Unity için geliştirmek istiyorsanız, o zaman Natty'yi almanız ve kaynak kodunu kontrol etmeniz gerekir.

  

bzr branch lp: birlik

Bağımlılık bölümünün ne olduğunu ve nasıl oluşturulacağını açıklamak için ödeme dalında bir dosya var.

Kodunuzu birlik maintree'ye almak istiyorsanız, Canonical Contributer Agreement imzalamanız gerekir. İmzalamanıza gerek yoktur Kodunuzu her gönderdiğinizde. Bir kez yeterli

Birlik Bitesize hataları

Katılmanın en iyi yolu, Birlik'teki küçük hataları düzeltmektir. Jorge Castro, Bitesize rock yıldızlarının listesini düzenli olarak yayınlamaya devam ediyor. İşte bir ısırılan hataların listesi , Jorge Castro ile konuşmak isteyebilirsiniz (kanallarda IRC üzerinde jcastro #omg! ubuntu! vb.). Ayrıca Ubuntu sohbeti ile görüşebilirsiniz. ) fazladan yardıma ihtiyacınız varsa, başlamadan önce.

İşte, Birlik Geliştirmeye Katılmaya İlişkin Dokümantasyon

Ubuntu’daki Gelişme

Burli'nin işaret ettiği gibi, Quickly gelişmek için harika bir araçtır. Birçok şeyle ilgilenir. Ubuntu'da kullanmak, Launchpad, PPA vb. Gibi ubuntu geliştirme platformlarıyla entegre olduğu için çok kolay.

Qtickly boilerplate kodunu işler ve size şablonlar sağlar. Biri ambalaj için olduğu gibi. LWN makalesine göre

Released template is ubuntu-project, which automates working 
with Ubuntu-compatible code (using Bazaar for version control, 
Debian packaging, and Launchpad.net Personal Package Archives (PPA) 
for releases).

Ayrıca bu konuda okuyabilirsiniz bu Ars Technica makalesi Ryan Paul'dan

Dil Seçimi

Python, görebildiğim en gelişmiş geliştirme seçeneğidir. Birçoğu Gtk / C veya Boost / C ++ üzerinde geliştirmek istediği için yanılıyor olabilirim.

Vala'yı kullanarak, yerel uygulamalara sahip olabileceğiniz ancak daha yüksek bir dil sahibi olabileceğiniz başka diller de vardır.

C# bilginiz varsa, bunu UI için Gtk # kullanarak uygulamalar oluşturmak için kullanabilirsiniz.

    
verilen cevap Manish Sinha 18.02.2011 13:30
3

Bu tür bir ilişki var ve bunu yayınlayıp yayınlamam gerektiğini tartıştım.

Bir öğrencinin açık kaynak kodlu geliştirmeye giriş yapmasının en kolay yollarından biri (ve Ubuntu’da yazdığınız kodun görünmesi) Google Code of Code . Mevcut bir yazılım parçasına yeni bir özellik eklemek, okula gitmeyeceğiniz bir deneyimdir, ancak programlamaya bakışınızı değiştirecektir. Öğrenci katılımcılar, bir açık kaynak projeden bir akıl hocasını eşleştirerek, başlangıçta onlara yardımcı olacak ve zor bitlerle yardımcı olabilirler.

Ayrıca, ödeme alırsınız ve özgeçmişinizde iyi görünür. Bu harika bir deneyim. Kontrol etmenizi kesinlikle öneririz.

    
verilen cevap James 18.02.2011 15:48
2

İyi bir başlangıç ​​noktası Ubuntu Wiki olabilir. Özellikle Birlik için Ayatana Projesi'ne bir göz atın

İşte

[DÜZENLE] Python'dan hoşlanıyorsanız, ayrıca bir göz atın

İşte

Bu, kaynak kodunu ambalajlamak ve dağıtmak gibi bazı özel özelliklere sahip olan ve aynı zamanda bilgi aramak için iyi bir yer olan launchpad.net üzerinde bir Proje Yönetim sistemidir.

    
verilen cevap burli 18.02.2011 10:57
1

Cevabım belki işe yaramıyor, ama takip ettiğim tek şey: sadece birliği okumaya başla (ve compiz gibi ilgili proje, nux ...) kaynakları ve neyle uğraştığınızı araştırmaya çalışın. Basit modifikasyonlar söz konusu olduğunda grep de iyi bir arkadaş olabilir.

    
verilen cevap Treviño 18.02.2011 14:02

Etiketlerdeki diğer soruları oku