apt-fast nedir ve kullanmalı mıyım?

22

Son birkaç yılda birkaç kez, paketleri güncellemek ve yüklemek için apt-fast kullanan kişiler olduğunu duydum, ancak ne yaptığından emin değilim. Kökeni bu forumda yayınlandı ve sanırım% hızlandıran bir komut dosyası gibi görünüyor. co_de% işlemleri.

Komut dosyası tam olarak ne yapıyor? Kullanmak için potansiyel bir olumsuzluk var mı? Değilse, neden herkes bunu kullanmıyor?

    
sordu Michael Martin-Smucker 08.07.2011 01:43

2 cevap

19

Birden fazla yansıtmaya birden çok eşzamanlı bağlantı kullanarak dosyaları indirmek için axel programını kullanıyor görünmektedir. Benim tahminim, herkesin bunu kullanmamasıdır çünkü çoğu insanın aynalardan çok daha hızlı olan bağlantıları yoktur ve bu nedenle, çoğu kullanıcının bunu duymadığı gerçeğiyle birlikte eşzamanlı indirmelerden önemli ölçüde yararlanabilir. Bu, Ubuntu'yu çalıştırmanın 5 yılını ilk defa duyduğum ilk kez.

    
verilen cevap psusi 08.07.2011 01:56
9

apt-fast, paket başına birden çok bağlantıya sahip paketleri indirerek APT indirme sürelerini önemli ölçüde artırabilen apt-get ve aptitude için bir kabuk betiği sarmalayıcısıdır. Apt-Fast, Ubuntu 12.04'teki Axel indirme hızlandırıcısını veya Ubuntu 14.04'teki aria2 indirme hızlandırıcısını ve bir paketin farklı parçalarını aynı anda indirmek için bir paketi indirmek için gereken toplam süreyi düşürür.

apt-fast paketi, yazılım kaynaklarınıza PPA ekleyerek ve bu komutları kullanarak yükleyerek Ubuntu'nun tüm desteklenen sürümlerine kurulabilir.

sudo add-apt-repository ppa:apt-fast/stable 
sudo apt-get update
sudo apt-get install apt-fast
    
verilen cevap karel 24.07.2014 08:48

Etiketlerdeki diğer soruları oku