Unity 2d, Unity 3d'den daha az sistem kaynağı kullanıyor mu?

17

Unity 2d, Unity 3d'den daha az sistem kaynağı kullanıyor mu? Sistem kaynakları açısından daha az gerektiriyorsa, Unity 2d'ye geçmek dizüstü bilgisayarımın pil ömrünü uzatır mı?

    
sordu Rob 02.06.2011 22:23

5 cevap

3

Kesinlikle. Kaynak aç olan uygulamalar, donanım tarafında (işlemci, veri yolu etkinlikleri, bellek ayırma, vb.) Yükü artırır ve bunlar daha fazla güç tüketimine neden olur. Pil ömrünü optimize etmek istiyorsanız, şu şeyleri öneriyorum:

  1. Çok fazla fantezi etkisi olmayan minimum bir GUI kullanın. 11.04'te oturum açma sırasında Ubuntu (Klasik) 'i seçebilirsiniz.

  2. Kablosuz adaptörünüzü ve bluetooth adaptörünüzü kapatın. Şaşırtıcı bir şekilde, bu adaptörler pil ömrünüzün çoğunu emebilir. Sadece bunları kullanırken bunları aç.

  3. Ekranı pratik ve konforlu olan en düşük seviyeye indirin.

  4. Gereksinim duymadığınız sürece, işlemlerin çoklu işleyişini gerekli bir şekilde yapmayın.

  5. Sesi kapat veya kulaklık kullan. Yerleşik hoparlörleri kullanmak daha fazla güç gerektirir.

Bunu deneyin ve dizüstü bilgisayarınızın pilinin ne kadar süre dayanabileceğine (pilin ölmemesi şartıyla) şaşıracaksınız.

Bunun yardımcı olacağını umuyorum.

    
verilen cevap Haikal Nashuha 03.06.2011 02:48
4

Pil ömrü sorunu, linux çekirdeğindeki bir gerilemeden kaynaklanıyor. Birlikle ilgisi yok. Unity 3d'nin efektlerinin unity2d ile karşılaştırıldığında küçük bir olumsuz etkisi olduğundan eminim, ama bu noktada yapılacak en iyi şey sorunu çözen bir çekirdek sürümü beklemek.

Regresyona genel bir bakış

AFAIK çekirdek 3.0 hala bu soruna sahip, ancak daha az bir dereceye kadar.

    
verilen cevap Phil K 16.06.2011 20:45
3

Bunun bence gerçekten donanımınıza ve "daha az kaynak" a bakma biçiminize bağlı. Eğer sadece genel donanım, Bellek ve CPU kullanımı gibi kaynaklardan bahsediyorsak, batarya sorusunu bırakıyorsak, donanımınızın dikkate alınması gerekir.

Harici (CPU) grafik kartınız yoksa, Unity 2D ifadesi daha az kaynak kullanır.

Ancak, oldukça iyi bir harici grafik kartınız olduğunda, neden bu kaynakların yanlamasına izin versin? Compiz'i kullanmak (Unity 3D) sizin için mevcut olan kaynakları kullanır, aksi takdirde sadece orada oturup boşa harcanır. Bir bakış açısından daha fazla kaynak kullanıyor olsa da, diğer yandan GPU'unuza bazı yükler taşıyor, bu yüzden aslında tamamen CPU ve bellek açısından daha az kaynak kullanıyor.

Sadece bakın Phoronix Masaüstü Yöneticisi Analizi

Compiz ve Metacity'yi çalıştıran aynı bilgisayar ve aynı şeyi gerçekleştiriyorlar. Öyleyse neden süslü etkiyi alamıyorsun?

sonunda, buna nasıl bakarsınız. Muhtemelen, üzerinde bir test yapana kadar kurulumunuzda hangisinin daha iyi olduğunu bilmenin bir yolu yoktur.

    
verilen cevap hansioux 03.06.2011 04:52
1

Aslında, güç kullanımının bir göstergesi olan uyandırma sayısını ölçmek için güç kullanıyorum. Unity 3d, efektli klasik, efektsiz klasik, uyandırmalarla ilgili olarak az çok aynıdır. Birlik 2d'nin daha az verimli olduğu görülmektedir - gelişimin erken evresine bağlı olabilir. KWORKER, bu süreç her ne olursa olsun en çok uyandırdığı ve daha önce görmediğim bir süreçtir.

    
verilen cevap dago 16.06.2011 21:17
1

Jüpiter güç yönetimi uygulamasını kontrol etmelisiniz, bana akümülatörde birkaç saat daha vermişti.

İşte

    
verilen cevap jcarter 26.11.2011 00:06

Etiketlerdeki diğer soruları oku