Yavaş kapanma sorunları nasıl giderilir?

18

Bilgisayarımı kapattığımda biraz sinir bozucu bir gecikme yaşanıyor, 13.10'da önceki sürümde neredeyse anlık olduğu zaman yaklaşık 5-10 saniye sürüyor.

Kapanma sırasında, sıçrama ekranını iptal etmek için kaçış tuşuna basıyorum ve gecikmenin büyük bir kısmının "Kalan tüm işlemlerin sona erdirilmesini isteyin ..." ifadesinin ardından "Tüm kalan işlemleri sonlandır" dan sonra görebiliyorum. Video kameramla süreci hangi süreçte öldürmek zorunda kaldığını kontrol etmek için filme çektim, ancak terminalle hiçbir şey konuşmadılar.

Daha önce 11.10'da aynı sorunu yaşadım ve burada yanıtlandığı için onu çözdüm, ancak bunun için işe yaramadı. ben 13.10'da.

Kapatma işleminde gecikme nedenini nasıl belirleyebilir ve onarabilirim?

    
sordu wim 01.11.2013 19:08

3 cevap

16

Uygulamalara yönelik davranışlarda bulunmak için raporlamayı açın:

  1. En sevdiğiniz metin editöründe /etc/init.d/sendsigs 'yi root ayrıcalıklarıyla açın (ör. sudo vi /etc/init.d/sendsigs veya gksu /etc/init.d/sendsigs ). % Co_de% satırını arayın ve bunu uncomment (yani #report_unkillable etiketini kaldırın). Dosyayı kaydedin.

  2. Uygulamanın etkinleştirildiğinden emin olun: # dosyasını oku, böylece /etc/default/apport dosyasını oku. (Eğer enabled=1 ise ve sonra yeniden başlatılırsa, apport başlayabilir.)

  3. Kapatma.

  4. Bir sonraki açılışta enabled=0 bir programla ilgili bir sorun olduğunu bildiren bir mesajla gelmelidir. Gecikmeye neden olan budur. Ve apport 'de bir çökme raporu olmalı. (Eğer apport ismini bildirmezse, sadece çarpışma dosyasına bakın, dosyanın sonunda /var/crash gibi bir şey olacaktır)

verilen cevap falconer 13.12.2013 11:53
-1

Kapatma her zaman yavaş mı yoksa değişebilir mi? Eğer durum böyleyse, kapatmadan önce ne yaptınız? Tüm süreçler sonlandırılmadan önce belki de ilk önce bitmesi gereken bir sürü disk yazımı yapan bir şey yaptınız mı?

Aşağıdakilere göre kapanmadan önce tüm işlemlerin bir listesini kaydedebilirsiniz:

ps -A & gt; process.txt

kapanmadan önce.

Yeniden başlatmanın ardından aşağıdaki gibi olabilecek herhangi bir hatayı inceleyebilirsiniz:

dmesg | kuyruk

Bunun yardımcı olacağını umarım

Frank

    
verilen cevap frank 28.11.2013 06:02
-2

Bunu denedin mi? Terminali aç ve

yaz
sudo shutdown now

Bu yardımcı olabilir.

    
verilen cevap Habi 08.11.2013 18:01

Etiketlerdeki diğer soruları oku