Ek sürücüleri nasıl yüklerim?

70

Ubuntu'yu yeni yükledim ve video, kablosuz veya başka bir üreticiye (openource olmayan) sürücüye ihtiyacım var. Bütün bunları benim için getirecek aracı nasıl çalıştırabilirim? Grafiksel talimatlar istiyorum.

İlgili:

sordu Jorge Castro 07.06.2011 19:03

4 cevap

48

Birlik (15.10 ve 15.04 / 14.04 / 13.04 / 14.10 / 13.10 / 12.10)

Ekranın sağ üst köşesindeki dişli çark simgesini tıklayın ve o menüden "Sistem Ayarları" na tıklayın, Yazılım Kaynaklarına tıklayın (ya da Ubuntu düğmesini tıklayıp "Kaynaklar" ı arayabilirsiniz:

ve ardından Ek sürücüler sekmesinde:

    
verilen cevap Jorge Castro 15.10.2012 22:40
53

Birlik (12.04)

İnternete bağlı olduğunuzdan emin olun, eğer kablosuz sürücüleri yüklüyorsanız, genellikle bir ethernet kablosuyla prize takmanız gerekir. Başlatıcıda Ubuntu logosuna tıklayın ve drivers yazıp görünen simgeye tıklayın.

"sürücüler" için Dash

İndirilecek destekleyici sürücülerin bulunduğu bir donanıma sahipseniz, bu pencerede görünür ve bunları yüklemenize izin verir. Bu pencerede hiçbir şey görünmüyorsa, donanımınız için Ubuntu ile birlikte gelen sürücülere muhtemelen ihtiyaç duymazsınız.

    
verilen cevap Nitin Venkatesh 07.06.2011 19:25
23

zaten kabul edilmiş mükemmel cevabı tamamlamak için

Önemli: Öncelikle, internete ya kablosuz olarak ya da sabit ethernet yoluyla bağlandığınızdan emin olun.

Lubuntu

Kubuntu

Xubuntu

ve sonra ne olacak ...

ve 10.04'te Ek Sürücüler (veya Donanım Sürücüleri 'ni seçtikten sonra)

Aşağıdaki kısaca görünür

Takip eden:

Sunulan sürücüler listesinden seçim yapın - Etkinleştir düğmesini tıklayın.

Ardından yeniden başlatın.

    
verilen cevap fossfreedom 25.09.2011 23:45
9

Sürücüler

Windows'un aksine, çoğu donanım Ubuntu'da doğal olarak desteklenir ve ayrı sürücülerin çalışması gerekmez. Genel olarak konuşursak, işe yaramazsa bir sürücünün yüklenmemesi konusunda endişelenmeyin. Lütfen dikkat: bir hata var. Sürücü doğru kurulduğunda ve çalışıyor olsa bile grafik kartınız Sistem Ayarları'nda Unknown olarak görüntülenecektir - bunu güvenle göz ardı edebilirsiniz (veya bkz. this Geçici çözüm için Q & amp; A).

Ancak bir şey çalışmıyorsa:

Ubuntu, Ubuntu tarafından doğal olarak desteklenmeyen donanım sürücülerini yönetmek ve yüklemek için jockey veya "Ek Sürücüler" adında bir grafik kullanıcı arabirimi kullanır.

Açmak için Alt + F2 tuşlarına basın ve jockey-gtk yazın.

Daha sonra ses, video, kablosuz vb. için ek sürücüler seçmenize izin veren bir pencere açılacaktır. Bu pencerenin ekran görüntüsü aşağıda, zaten birkaç sürücüm etkin durumda.

Bir şey hala çalışmıyorsa ve Jokey'de uygun bir sürücü görmüyorsanız, lütfen donanımınız ve ne denediğiniz hakkında ayrıntılı bilgi içeren özel bir soru gönderin!

Uygulamalar

Diğer taraftan yeni uygulamalar - sürücülerin aksine - manuel olarak kurulmalıdır. Ancak, Windows'un aksine, Ubuntu yazılımı depolarını kullanarak merkezi olarak yönetir - kısaca, yazılımı kendiniz bulmanız / indirmeniz gerekmez. Ubuntu Yazılım Merkezi yazılımı yüklemek için bir seçenek (bkz. bu sorusu), ancak% co_de kullanarak komut satırından da yükleyebilirsiniz. % (komut satırından yazılım bulma / yükleme hakkında daha fazla bilgi için bu sorusuna bakın). Ayrıca Debian paketlerini ( sudo apt-get install software-name ) internetten indirebilir ve manuel olarak yükleyebilir (veya iddialı hissediyorsanız yazılımı kendiniz kaynak kodundan derleyebilirsiniz) - ancak depolardan daha güvenli ve daha rahat bir şekilde yüklenebilir. Ubuntu'ya hoş geldiniz!

    
verilen cevap adempewolff 02.06.2012 11:59

Etiketlerdeki diğer soruları oku