Resimlere şablonlar kullanarak şekiller, ek açıklamalar ve metin ekleme aracı

74

Çoğunlukla resimlerin üstüne (JPG, PNG görüntüleri) ve ekran görüntülerine (tekrar png görüntüleri) ek açıklama (bazı oklar, çizgiler, kareler, elipsler vb. gibi temel şekiller çizme ve metin girme) vermem gerekiyor. Ayrıca, kırpma, yeniden boyutlandırma vb. Yapabilmem gerekir.

Gimp'i denedim, ancak sadece metin girebiliyordum ve tüm görüntü dönüşümlerini gerçekleştirebiliyordum ama kutular çizmenin bir yolunu bulamadım.

Sonunda Openoffice.org çizimine yerleştim, ama istediğimin bu olmadığını biliyorum, çünkü oodraw'da resmimi bir resme yerleştirmem ve resmini (veya çizimi) yeniden sığdırmak ve sonra da yapmaya başlamak için yeniden boyutlandırmam gerekiyor. değişiklikler ve sonunda png'ye aktar ...

Şekilleri ve metinleri jpg & amp; png dosyaları ve değiştirilmiş dosyayı kendi yerine kaydeder? Araç ayrıca, eklenen bir bonus olan şekiller için şablon koleksiyonlarına da (dia gibi) sahip olabilir.

    
sordu koushik 04.09.2010 10:33

10 cevap

95

Deklanşör (Ubuntu Yazılım Merkezi'nden veya sudo apt-get install shutter 'den yükleyebilirsiniz), çeşitli seçenekler sunan bir araçtır. ekran görüntüleri alma ve açıklama. (Not: Sadece ekran görüntülerini değil, seçtiğiniz görüntülerin tümüne açıklama ekleyebilirsiniz.)

    
verilen cevap 8128 04.09.2010 12:04
6

Inkscape'i kullanırdım

(Ubuntu Yazılım Merkezi'nden yükleyebilir veya sudo apt-get install inkscape ).

Resmi sağ tıklamanız, Birlikte Aç -> gt. Diğer Uygulama ... ve Inkscape'i listeden seçti. Bunu ilk kez yaptıktan sonra, yalnızca sağ tıklayabilirsiniz - & gt; Birlikte Aç - & gt; Inkscape.

Bu, görüntüyü Inkscape'e içe aktarır ve sayfa, resme uyacak şekilde boyutlandırılacaktır. Daha sonra ek açıklamalarınızı yapabilirsiniz.

Kaydetmek için File - & gt; Bitmap'i dışa aktarın, Göz At ... 'ı tıklayın ve orijinal görüntünüzü seçin.

    
verilen cevap dv3500ea 04.09.2010 11:58
5

Eğer gripte kalmak istiyorsanız kutu ve daire / elips ekleyebilirsiniz. Dikdörtgen veya elips seçim aracını kullanın ve yürüyen karıncalarınız olduğunda, ana menüde Düzenle / Kontur Seçimi'ni tıklayın, sonra çizgi stili seçiminizi yapın.

Oklar yapmak için gimp eklentileri var (denemedim), ancak bir küçük resim sitesi bulmak, bir ok resmini kopyalamak, bir saydam arka plan gifine bu yönlendirmeler ve resme yeni bir katman olarak ekleyin. Ok katmanı hareket ettirilebilir, döndürülebilir, ölçeklendirilebilir, renkli, vb. Olabilir.

    
verilen cevap W_Whalley 06.09.2010 19:00
5

Ayrıca GnuPaint veya Krita denemek isteyebilirsiniz. o aradığınız ama onlar sizin için işe yarayabilecek tam olarak ne var emin değilim. Her ikisi de Yazılım Merkezindedir.

GnuPaint

Krita

    
verilen cevap gamerchick02 06.09.2010 19:16
2

Bunu yapmak için firefox veya Chrome web tarayıcısını kullanabilirsiniz. Firefox'ta, fireshot eklentisini ve "ekran yakalama" kromosunu yüklemelisiniz

https://​addons.mozilla.org/en-US/firefox/​addon/​fireshot

Maalesef fireshot sadece Windows üzerinde çalışıyor. İşte böyle eklentilerin bir listesi. Lütfen bunları kendiniz test edin.      İşte

Ekran Yakalama Chrome'da yapılacak

https://chrome.google.com/webstore/detail/cpngackimfmofbokmjmljamhdncknpmg
    
verilen cevap Curious Apprentice 28.04.2012 05:53
2

"Harika Ekran Görüntüsü" uzantısını öneriyorum. Metinleri, basit okları ve diğer şekilleri kolayca ekleyebilirsiniz.

Google Chrome

İşte

Firefox

İşte

Opera

İşte

    
verilen cevap Michal Przybylowicz 21.04.2016 13:27
2
  

Flameshot

Freehand çizim, Çizgiler, Oklar, Kutular, Daireler, Vurgulama, Bulanıklaştırma, vb. gibi bazı serin açıklama özellikleriyle birlikte gelir. Ayrıca birçok ekran düğmesinin yanı sıra çok sayıda kişiselleştirme seçeneği de var.

Elektron ile yazılmış ve Ubuntu'da (18.04+) kurulumu çok kolaydır.

apt install flameshot

Ayrıca eski sürümleri derlemeyi deneyebilirsiniz.

    
verilen cevap Gaurav Gandhi 17.05.2018 14:12
1

Ubuntu'da (veya Linux Mint'te) Kolourpaint 'ı deneyin. Kullanımı kolay ve tanımladığınız özelliklere sahip.

    
verilen cevap kupitt 21.10.2012 01:21
1

Pixtick'i kullanabilirsiniz. Web aracı, kurulum gerektirmez ve ücretsizdir. İşte

    
verilen cevap D Bri 17.04.2013 14:10
0

Burada bir göz atabilir, çok sayıda eğlenceli krom uzantı bulabilirsiniz:

İşte

Ve bu articile diğerleri hakkında konuşuyor:

İşte

    
verilen cevap hadi 31.12.2012 18:24

Etiketlerdeki diğer soruları oku