Canlı bir USB'yi RAM'a tamamen yükleyebilir miyim, diski çıkarmamı mı sağlıyor?

71

16.04 LTS için standart Ubuntu disk görüntüsü yaratıcısı ile üretilmiş canlı bir USB'ye sahibim. Geçerli durumda, bu diske önyükleme yapabilirim, ancak yine de her zaman düzgün bir şekilde çalışabilmesi için orijinal USB'yi gerektiriyor.

Sürücüyü çekmeye çalışmak ve sistemi kullanmak çok miktarda I / O hatası üretir ve USB sürücüsünün RAM'e yüklenmiş zaten olmayan şeyler için gerçekten gerekli olduğunu ileri sürer (Örneğin, Firefox USB olmadan çalıştı, ancak daha önce bir kez kullandım. apt , diğer taraftan, yapmadı.)

Ubuntu canlı diskinin tamamını RAM'e kopyalamanın bir yolu var, bu yüzden sürücüyü kaldırabilir ve başka şeyler için bir USB yuvasını kaldırabilir miyim?

    
sordu Kaz Wolfe 26.09.2016 17:25

1 cevap

88

Sadece toram boot parametresini GRUB’a eklemeniz yeterli.

Bunu bir VM'de bir Ubuntu 16.04 64 bit masaüstü iso ile test edip (ve ekran görüntüsünü aldığınızı) buradan yapabilirsiniz:

UEFI modunda önyükleme

Canlı DVD / USB'den önyükleme yapın ve GRUB menüsünün görünmesini bekleyin.

Önyükleme komut dosyasını düzenlemek için / tuşlarını kullanın ve sonra E tuşlarına basın.

Try Ubuntu without installing ile başlayan satırı arayın ve yukarıda gösterildiği gibi linux öğesinden hemen sonra (veya bunun yerine) toram seçeneğini ekleyin. Sonra değiştirilen komut dosyasını açmak için F10 'a basın.

Ubuntu tamamen açıldıktan sonra, canlı DVD / USB aygıtını çıkartabilir / kaldırabilir ve sistemi ve tüm kullanılabilir programları kullanmaya devam edebilirsiniz.

BIOS / Eski modda önyükleme

Canlı DVD / USB'den önyükleme yapın ve dil seçimi önyükleme menüsünün görünmesini bekleyin.

Dilinizi / ile seçin ve Enter ile onaylayın. Önyükleme menüsü belirir.

quiet splash öğesini vurgulamak için / tuşlarını kullanın.

Düzenlenebilir Try Ubuntu without installing satırının görünmesini sağlamak için, küçük açılır pencereyi kapatmak için F6 ardından Esc tuşlarına basın.

Ardından, imleci% k_d% satırında / kullanarak gezebilirsiniz. Yukarıda gösterildiği gibi, Boot Options seçeneklerini arayın ve bunlardan sonraki veya sonraki Boot Options seçeneğini ekleyin.

Değiştirilen yapılandırmayı Enter 'a basarak açın.

Ubuntu tamamen açıldıktan sonra, canlı DVD / USB aygıtını çıkartabilir / kaldırabilir ve sistemi ve tüm kullanılabilir programları kullanmaya devam edebilirsiniz.

    
verilen cevap Byte Commander 26.09.2016 19:30

Etiketlerdeki diğer soruları oku