Çalışma alanlarını nasıl açarım? (Neden sadece bir çalışma alanım var?)

361

Raring'teki Unity'nin, varsayılan olarak sadece tek bir sanal masaüstü (çalışma alanları) ile geldiği ve CCSM'nin Wall eklentisinin daha fazlasını eklemenin bir yolu olmadığı anlaşılıyor. Bu hiç yapılandırılabilir mi?

    
sordu Bo Dang Ren 24.02.2013 04:48

6 cevap

493

13.04 ve üstü için.

Çalışma alanları, 13.04'ten beri Ubuntu'da varsayılan olarak devre dışıdır. Onları etkinleştirmek için, Göstergeden çizgi görünümü açın:

Davranış sekmesine geçin ve "Çalışma Alanlarını Etkinleştir" seçeneğini işaretleyin.

Çalışma alanı değiştiricisini gizlemek istiyorsanız, bkz. bu soruya .

    
verilen cevap Seth 28.04.2013 19:06
60

Tire'yi veya bir terminali kullanarak, dconf-editor uygulamasını açın.

öğesine git
org.compiz.profiles.unity.plugins.core

Ve duvarınızın yatay ve dikey boyutlarını ayarlayın. Bir çalışma alanı değiştiricisi başlatıcıda hemen görünecektir. Sanal masaüstlerini / çalışma alanlarını görüntülemek için bunu veya Super-s kullanabilirsiniz.

Düzenle

Bunu komut satırını kullanarak ayarlamak için komutu çalıştırın:

gsettings set org.compiz.core:/org/compiz/profiles/unity/plugins/core/ hsize 2
gsettings set org.compiz.core:/org/compiz/profiles/unity/plugins/core/ vsize 2

Bu, çalışma alanlarını hemen etkinleştirir. Bu komut, hsize 'sini 2 ve vsize ' yi 2 olarak ayarlayacaktır, size bir kare içinde düzenlenmiş 4 çalışma alanı verir, bu GUI "Görünüm" ayarından çalışma alanlarını etkinleştirdiğinizde varsayılan değerdir.

    
verilen cevap Bo Dang Ren 24.02.2013 04:56
41

Ubuntu 13.04 Raring Ringtail varsayılan olarak çalışma alanları ile birlikte gelecektir, bu yüzden aralarında geçiş yapabilmeden önce "Sistem Ayarları ..." bölümüne gidiniz. & gt; "Görünüm" ve "Davranış" sekmesine geçin, ardından "Çalışma Alanlarını Etkinleştir" seçeneğini işaretleyin ve 4 çalışma alanınızı geri alacaksınız.

Ctrl + Alt + Ok geçerli çalışma alanını değiştirir ve ÜstKrkt + Ctrl + Alt + Ok mevcut odaklanmış pencereyi istenen çalışma alanına değiştirir.

Ubuntu’nun "Sistem Ayarları ..." listesindeki tüm kısayolların listesini görebilirsiniz. & gt; "Klavye" daha sonra "Klavye Kısayolları" sekmesine geçip hepsini görmenin ötesine geçerek bunları değiştirip yeni kısayollar oluşturabilirsiniz.

    
verilen cevap Rodrigo Martins 13.05.2013 15:35
14

Bu, Alaa yanıtlamasından bu yana yeni olabilir, ancak ayrıca, compiz kurulu olduğunda çalışma alanlarının sayısını ayarlamanın grafiksel bir yolu da vardır.

CompizConfig Ayarlar Yöneticisi 'ni (henüz yüklü değilse Ubuntu Yazılım Merkezi'nden yükler), sonra "Genel" in altında, " Genel Seçenekler " i tıklayın ve " Masaüstü Boyutu "sekmesi. Bu, çalışma alanlarını otomatik olarak etkinleştirir ve istediğiniz gibi ayarlamanıza olanak tanır. Şahsen 4 yatay, 1 dikey gibi. Masaüstü küpü etkinleştirildiğinde gerçekten harika.

    
verilen cevap Joe 26.09.2013 16:00
14

Ayrıca, Unity Tweak Tool'u da kurabilir ve bunu kullanarak, çalışma alanı sayısı da dahil olmak üzere birleşim arayüzünün birçok yönünü özelleştirebilirsiniz. Aşağıdaki depoyu kullanarak yükleyebilirsiniz:

sudo apt-get install unity-tweak-tool

Ardından, Unity Tweak Tool dosyasını açıp Window Manager / Workspace Settings adresine gidersiniz ve böylece istediğiniz kadar çalışma alanı seçebilirsiniz. Kullanmayı seviyorum çünkü çalışma alanlarını sadece yatayda değil, dikeyde de ayarlayabilirim.

    
verilen cevap Ramuyko 18.07.2015 22:21
3

Kuşkusuz,

önce, ccsm dosyasını açın. Yüklü değilse, çalıştırın: sudo apt-get install compizconfig-settings-manager

Ardından Masaüstü Boyutu sekmesinin altındaki Genel Seçenekler bölümünde ayarı bulabilirsiniz.

Buradan Yatay Sanal Boyut ve Dikey Sanal Boyutunuz için seçenekler göreceksiniz.

Yatay Sanal Boyut 'u> 1 değerine artırın.

Bir sanal masaüstünü sağa taşımak için CTRL + ALT + sağ oku tuşunu kullanın ve CTRL + < Bir masaüstünü sola taşımak için kbd> ALT + sol ok .     

verilen cevap mchid 23.09.2015 08:03

Etiketlerdeki diğer soruları oku