Çoklu monitörlerle orta kenardaki fare mıknatısını nasıl devre dışı bırakırım?

384

Ubuntu 12.04'ü iki ekran ayarında kullanırım. 12.04'teki multiscreen genel olarak çok daha iyi hale geldi, ancak sinirlerime gerçekten çarpan bir şey var: orta kenarında (iki ekran arasında) bir çeşit fare mıknatısı var. Şüphesiz, sağ ekranda başlatıcı ile etkileşimi kolaylaştırmak için var. Ama benim mousing becerilerime yeterince güveniyorum, mıknatıs benim durumumda yardımcı olmaktan daha sinir bozucu. Bir şekilde onu devre dışı bırakabilir miyim?

    
sordu Benjamin Wohlwend 02.03.2012 09:14

11 cevap

475

Displays 'de bunun için bir ayar var:

Sağdaki monitörde bir başlatıcınız varsa, yine de davranışı alabilirsiniz, böylece başlatıcınıza yalnızca sol ekranda sahip olmayı seçmek için "Başlatıcı Yerleşimi" seçeneğini kullanın. Ekranlar arasındaki yapışkanlık, orada başlatıcıyı almak için kolay olması için gerekli.

Değişikliklerin yürürlüğe girmesi için çıkış yapıp (veya yeniden başlatmanız) gerekebilir.

    
verilen cevap Javier Rivera 02.03.2012 10:04
50

"Askı" özelliği, otomatik gizlemeye ayarlandığında, çoklu monitör kurulumlarında başlatıcıyı kullanmanın mümkün kılınması için bir özelliktir. % Co_de% kullanılarak yapılandırılabilir. İlgili anahtarlar

gconf-editor ve

/apps/compiz-1/plugins/unityshell/screen0/options/stop_velocity

Efekti en aza indirmek için önerilen ayarlar:

  • /apps/compiz-1/plugins/unityshell/screen0/options/overcome_pressure
  • overcome_pressure=1

Bu ayarlar, farenin yapışmasını tamamen durdurmaz, ancak bunu yapmasını daha az olası kılar. İsterseniz stop_velocity=20 'yi daha da azaltabilirsiniz.

Muhtemelen ayrıca stop_velocity . İkincisi daha kolay Sistem Ayarları - & gt; Görünüm - & gt; Davranış .

verilen cevap Jo-Erlend Schinstad 03.03.2012 21:27
14

Bir GUI seçeneğini tercih ederseniz CCSM içindeki ayarları da değiştirebilirsiniz. CSSM & gt; Birlik & gt; Deneysel

Değiştirebileceğiniz Launcher Edge Stop Overcome Basınç ve Edge stop Velocity için seçenekler var.

    
verilen cevap SirSid 03.03.2012 23:44
12

Kişisel olarak masaüstünün ortasında, fırlatıcı bulunan geniş bir masaüstünde yanlış bir tasarım olabileceğini düşündüm. Yine de, başlatıcının yeni ayarlara sahip olduğuna dikkat edin:

Açıklayıcı duyarlılık, başlatıcının fare geçişinize ne kadar duyarlı olduğunu ayarlamanıza olanak tanır. Ne kadar yüksekse, ortaya çıkarmak için fareyi fırlatıcıya doğru itmeniz gerekir. Otomatik gizleme etkinleştirilirken ve yaklaşık% 27 oranında hassasiyet ortaya çıkarsa, farenizi sol harici monitörden sağa veya tam tersine, fırlatıcıyı kazayla açığa vurmadan kolayca gezebilirsiniz. Bu seçenek için oy vermek istiyorsanız anketi kontrol edin.

Hanynowsky'nin yanıtı sayesinde İşte

    
verilen cevap Alessio 12.03.2012 00:13
6

Herkes referans verir. 'Edge Stop Velocity' ayarını 10'a getirdim,
Başlatıcı Kenar Durdurma Basıncı 10'a Kadar Atın ve Başlatıcı 10'a Düşür.

Bu benim için mükemmel dengeyi veriyor. Ekranlar arasında pencereleri sürüklerken gecikme yok. Başlatıcı, her iki monitörde de kolayca erişilebildiğinden, tarayıcıdaki geri düğmesine giderken yanlış bir şekilde gösterilmez ...

    
verilen cevap user20982 06.03.2012 20:28
2

Ayrıca, eğer yolu terk etmek istiyorsanız, fareyi çok hızlı bir şekilde hareket ettirmenin ortadan geçtiğini buldum, en ufak bir bit süresinden bile geçmemize izin verecek. Ben hala değiştim çünkü hızlı hareket eden fareyi hareket ettirmek biraz can sıkıcıydı. Belki birisi bunu yararlı bulabilir.

    
verilen cevap dtigue 28.04.2012 00:51
2

Ayrıca "Ubuntu Unity Plugin" altında CCSM'de "Launcher Monitors" seçeneği de var. Bunu "Birincil Masaüstü" olarak değiştirmek, dizüstü bilgisayar + harici monitör kurulumunda benim için sorunu çözdü.

    
verilen cevap Andreas 10.02.2013 16:02
1

CCSM'de Launcher Capture Mouse olarak adlandırılan Experimental sekmesi altında bir ayar vardır. Bunu devre dışı bırakırsanız, efekt tamamen devre dışı bırakılacaktır

    
verilen cevap RatSon 20.04.2012 21:45
1

Başlatıcı fare% 'si%' sinde yakala seçeneği ve ayarları & gt; "Yapışkan kenarlar" seçenekleri, kenar yakalamayı benim için sağdan sola durdurmadı. Çalışılan tek şey, benim için sorunu çözen "Launcher Edge Stop Velocity" 'i 1 olarak ayarlamaktı. Başka değişiklik gerekli değildir.

Orta sağ ekranımdaki Unity başlatıcısı menüsüne hiç ilgi duymuyorum ve bu durumun günlük kullanımda neden olduğu rahatsızlık istenmeyen bir acıydı. Ben ccsm Unity deneysel ayarlarının orada olduğunu fark etmedim, bu yüzden yaklaşık 4 ay boyunca onunla yaşamak zorunda kaldım. Tanrı sinir bozucu oldu.

    
verilen cevap Lukeab 02.05.2013 17:53
1

Sorun, yalnızca başlatıcının "Tüm Ekranlar" üzerine yerleştirilmesiyle gerçekleşir. "Ayarlar & gt; Gösterimler & gt; Yapışkan kenar & gt; KAPALI" seçeneğini çoktan değiştirdim, ancak iyileştirme yapılmadı. Bu yüzden "Ayarlar & gt; Gösterimler & gt; Başlatıcı Yerleşimi" ni yalnızca ilk monitörüme değiştirdim ("Tüm Ekranlar" kaldırılıyor) ve sorun ortadan kalktı.

    
verilen cevap systemBuilder 08.07.2014 22:09
0

Başka bir seçenek olarak, aşağıdaki coconde değerlerini her zaman /apps/compiz-1/plugins/unityshell/screen0/options altına ayarlayabilirsiniz:

  • overcome_presure=1
  • stop_velocity=5

Bu ayarlar temel olarak yapışkan kenarları ve başlatıcıya fareyi kullanarak erişme yeteneğini kapatır.

Daha sonra klavyeden klavyeye erişmek için " Süper " (Windows / Apple) tuşunu (veya Alt + F1 ) kullanabilirsiniz. ;)

    
verilen cevap eugene 07.06.2012 05:50

Etiketlerdeki diğer soruları oku