Ubuntu'nun daha yeni bir sürümüne nasıl yükselirim?

384

Ubuntu'yu bir sürümden diğerine yükseltmek için kullanabileceğim farklı yollar neler?

    
sordu rakshith 01.12.2013 07:26

12 cevap

294

Özet

Bu yanıt, önerilen topluluk yükseltme işlemini özetlemektedir.

Yeni sürüme geçişinizi etkileyebilecek olası sorunlar için her zaman sürüm notlarını okuyun.

Yedekleme

Herhangi bir yükseltme işlemine başlamadan önce kendinize şu soruyu sorun:

Belgelerim ve dosyam gibi tüm verilerimi kaybedebilir miyim?

Yanıt yoksa - o zaman yüklemenizi yedekleyin .

Ubuntu’yu yükseltmek 100’ten 99 kat çalışır - eğer bir şeyler ters giderse bir yedekleme size daha fazla hayal kırıklığı yaşatacaktır.

Yedekleme araçlarının karşılaştırması

Grafik

Ek Sürücüler veya Donanım Sürücüleri penceresinden özel sürücüler yüklediyseniz, bunlar 12.04 / 14.04

Tescilli sürücüleri doğrudan üreticilerin web sitesinden indirip yüklediyseniz, öneri bu sürücüleri önce kaldırmak ve yükseltmeden önce açık kaynaklı sürücülere geri dönmektir. Potansiyel olarak, /etc/X11/xorg.conf dosyasının yükseltme işleminden sonra ve ardından ilk yeniden başlatmada kalması, "siyah ekran" a önyükleme yapmasıdır.

Bu sorular kaldırma işlemini açıklar:

 1. Nasıl kaldırırım? ATI / AMD Sürücüleri siteden indirildi mi?

 2. nVidia sürücüsünü kaldırın ve Nouveau'ya geri dönün

PPA'lar

Yükseltme sırasında eklemiş olabileceğiniz PPA kaynakları otomatik olarak devre dışı bırakılacaktır. Genellikle, PPA'lar yükseltme işlemini etkilemez.

Sorunlara neden olabilecek birkaç özel PPA var: x-swat ve xorg-edgers . Bu PPA'lar, yükseltilmeden önce ppa-purge yoluyla kaldırılmalıdır

 1. ubuntu-x-swat / x-updates
 2. xorg-edgers / ppa

Nasıl Yükseltilir

13.10 yükseltme programınız sizi yeni sürümden haberdar edecek ve bir yükseltme sunacaktır. Bu olmazsa, aşağıdaki sorun giderme bölümüne bakın.

Lütfen LTS kullanıcılarının 12.04 / 14.04 ve 12.04.1 / 14.04.1 sürümleri arasındaki özel durum için sorun giderme bölümüne bakın.

Resmi ubuntu.com sayfasının şu bilgileri vardır:

Ubuntu sürümünden hemen sonra, indirme sunucuları son derece yoğun. Böylece, eğer yapabiliyorsanız, yükseltmek isterseniz birkaç gün beklemenizi öneririz.

Alternatif olarak, İletim, resmi masaüstü ISO torrent gibi bir bittorrent istemcisi kullanarak indirin.

Ağ üzerinden Yükseltme

Aşağıdaki prosedürle ağ üzerinden kolayca yeni sürüme geçebilirsiniz.

 1. Güncelleme yöneticisini başlatın.
 2. Yeni güncellemeleri kontrol etmek için Çek düğmesini tıklayın.
 3. Yüklenecek güncellemeler varsa, bunları yüklemek için Güncelleştirmeleri Yükle düğmesini kullanın ve tamamlandıktan sonra tekrar Kontrol düğmesine basın.
 4. Yeni sürümün kullanılabilirliğini bildiren bir mesaj görünecektir.

10.04LTS / 12.04LTS kullanıcıları için "Yeni sürüme geçişi göster - yeni dağıtım sürümlerini göster" açılır menüsünü "Yalnızca uzun vadeli destek sürümleri" seçili olduğundan emin olmak ve aksi takdirde değiştirmeniz gerekir. Daha fazla ayrıntı için aşağıdaki Sorun Giderme bölümüne bakın. LTS kullanıcılarının 12.04 / 14.04 ve 12.04.1 / 14.04.1 sürümleri için özel durum için sorun giderme bölümüne bakınız.

 1. Yükseltme'yi tıklayın.

Ekrandaki talimatları izleyin.

Ayrıca Bakınız:

 • Belirli durumlar için bazı alternatif yöntemlerle ilgili daha fazla bilgi için İşte .

CD veya USB görüntüsünü kullanarak yükseltme

Eğer 10.04 LTS / 12.04 LTS veya 11.10 / 13.10 kullanıyorsanız ve ya canlı CD'den canlı CD'yi ya da yüklemeyi başlatmak için yerleştirdiğinizde 12.04 / 14.04'e yükseltme seçeneği sunacaktır. Yüklü uygulamaları otomatik olarak algılar ve uygulamalarınızın güncellenmiş sürümünü de yükler.

Bir ISO indirirseniz, öneri md5sum check hem ISO indirilen hem de yanmış olduğundan emin olmak için CD geçerlidir.

 • 10.04 LTS / 12.04 LTS'den yükseltme (burada çift önyükleme ile gösterilmiştir):

NOT: 10.04'ten 12.04'e yükseltmeler / 12.04'ten 14.04'e yükseltmeler henüz etkinleştirilmemiş, daha fazla bilgi için şu soruya bakın:

Komut satırını kullanarak yükseltme (örn. Ubuntu Server):

11.10 / 13.10 ve üstü
 • Bir terminalde do-release-upgrade çalıştır
10.04 / 12.04
 • /etc/update-manager/release-upgrades değerini değiştir ve Prompt=lts değerini ayarla

 • Bir terminalde do-release-upgrade çalıştır

Sorun giderme

Eğer 10.04 / 12.04 veya 11.10 / 13.10 güncelleme-yöneticiniz sizi yükseltmenizi istemiyorsa, o zaman yazılım kaynakları . Daha sonra bu değeri "Sadece Uzun Vadeli Destek Bültenleri" (10.04 LTS / 12.04 LTS) / "Herhangi bir yeni sürüm için" (11.10 / 13.01) olarak değiştirirseniz:


10.04 LTS / 12.04 LTS için


11.10 / 13.10 için

Ubuntu Engineering Foundations takım sorumlusu Steve Langasek'e göre:

  

LTS sürümleri arasındaki yükseltmeler, ilk nokta sürümüne kadar varsayılan olarak etkinleştirilmez. Çoğu LTS kullanıcısının, yükseltmeden önce beklemesi önerilir.

Daha önce yükseltmeyi tercih ederseniz,% 10_4 / 12.04 - 12.04 / 14.04 arası sürümünden yükseltmek için -d seçeneğini do-release-upgrade -d veya update-manager -d çalıştıran yükseltme aracına geçirebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için bu Soru & Cevap'a bakın:

Ubuntu’nun ömür sonu sürümü kullanıyorsanız

Ubuntu’nun eski sürümleri sunucusuna başvurmak için /etc/apt/sources.list değerinde değişiklikler yapmanız gerekebilir. Gerekli değişiklikler yapmak ve daha yeni bir Ubuntu sürümüne yükseltmek için bu soruya verilen yanıtları izleyin:

verilen cevap fossfreedom 13.04.2017 14:24
77

İşte, deneyim yükseltmemden yola çıkarak öğretici benzeri bir yanıt olarak tavsiyem.

Bu prosedür benim tarafımdan test edildi ve olması gerektiği gibi çalıştı. Umarım bu, başkalarının sorunsuz bir şekilde güncellenmesine yardımcı olur.

Bu resmi bir rehber değil.

Arkadaş canlısı tavsiyeler

Acele etmenin bir sebebi yok. İlk günden yükseltmek için bir sebep yok. Yeni Ubuntu versiyonu gitmiyor. Önümüzdeki hafta ve gelecek ay yine orada olacak ... Sunucuları sakinleştirin. Sunucu yükseltme sırasında aşağı inerse çok sinir bozucu ve ağrılı olacaktır.

Çalışıyor

Her şeyden önce, yeni sürümün mevcut olup olmadığını kontrol etmeliyiz. Bir terminali Ctrl + Alt + T açın ve şu komutu verin:

do-release-upgrade -c

Bu komut, yeni sürümün sunucularda mevcut olup olmadığını kontrol edecek ve sonucu döndürecektir. Bu komutu kullanamazsanız, update-manager-core paketini yüklemeniz gerekir. Dağıtımınız artık desteklenmiyorsa, bu yükseltme yöntemini kullanabilmeniz için önce bu paketin bir kopyası için eski aynaları aramanız gerekecektir.

Sürüm mevcutsa devam edebiliriz.

Sürüm mevcut değilse ardından bir şey daha kontrol edin. Bu dosyayı aç:

gksudo gedit /etc/update-manager/release-upgrades

ve İstemin normalde% Prompt=normal değerine eşit olup olmadığını görün. Eğer değilse, o zaman değiştirin; Dosyayı kaydettikten sonra, aşağıdaki komutları terminalde çalıştırın:

sudo apt-get update 
do-release-upgrade -c

Yükseltmeden Önce

Tüm harici PPA'ları kaldırın

Geçmişte eklediğiniz tüm PPA'ları kaldırmanız gerekiyor. Bazıları çalışmayabilir, bazıları yeni sürümde desteklenemez veya hatta kullanımdan kaldırılabilir.

Ubuntu Yazılım Merkezi'ni açın ve Düzenle & gt; Yazılım kaynakları & gt; Diğer Yazılımlar ve ardından tüm PPA'ları tek tek tıklatıp kaldırın.

Dikkatli olun

Ubuntu X-ekibi , etkinliğixorg crack pushers ”ekibi veya " GNOME3 Ekibi "ekibi , sistemin bazı temel paketlerini yükseltin.

Bu PPA'ları başka bir yöntem kullanarak kaldırmalısınız: ppa-purge 'ı yükleyin. Bu betik, tüm gerekli paketlerin orijinal (resmi) Ubuntu sürümüne indirilmesi 'ye izin verecektir. Aşağıdaki komutları bir terminalde yürütün:

sudo apt-get install ppa-purge
sudo ppa-purge ppa-name

ppa-name 'yı deponun gerçek adıyla değiştirin. Tasfiyeden sonra koşabilirsiniz

sudo apt-get update
Kaynakları güncellemek için

.

Kat

Yeni bir sürüme yükseltmeden önce biraz temizlik yapmak iyi bir fikirdir. Bir terminal açın ve aşağıdaki komutları sırasıyla uygulayın:

sudo apt-get --purge autoremove
sudo apt-get clean all
sudo apt-get purge $(dpkg -l | awk '/^rc/ { print }')

İlk satır varsa, herhangi bir artık / bozuk paketi kaldıracak / çözecektir. Temiz komut, tüm eski .deb dosyalarını apt önbellekten (/ var / cache / apt / archives) kaldırır - bu kesinlikle gerekli değildir, ancak disk alanı düşükse, çok iyi bir fikirdir.

sudo apt-get purge $(dpkg -l | awk '/^rc/ { print }') , kaldırıldı (ancak temizlenmedi) .

Hata Bulma

En yaygın ve olağan sorun grafik kartı sürücüsü sorunlarıdır. Yükseltmeden önce hataları arayın. Launchpad sayfasına gidin , grafik kartı modelinizi bulmak için arama kutusunu kullanın (daha iyisi, id) ve hatalara göz atın. Bazılarını bulursanız, hata (lar) düzeltildiği zamana kadar yükseltmeyi beklemeyi düşünün. Hata, ek sürücüye özgü (kısıtlı) ise, yükseltmeden önce sürücüyü kaldırın .

Özel Çekirdek (Gayri Resmi)

İster derlemeden ister bir .deb paketinden (ör. mainline) özel bir çekirdeğiniz varsa, yükseltme yaparken resmi Ubuntu çekirdeğinden önyükleme yapmak iyi bir fikirdir, aksi takdirde yükseltme başarısız olabilir.

Sürüm Yükseltmesi

Terminalden

Çoğu kullanıcı Güncelleme Yöneticisi'nden yeni sürüme geçiyor. Buna güvenmiyorum, ama terminale daha çok güveniyorum.

Tüm uygulamaları kapatın ve sadece bir terminali (tam ekran) açın. Bu komutu verin ve yükseltme başlayacaktır:

sudo do-release-upgrade

Güncelleme sırasında

 • Hiçbir uygulamayı açmayın, yeniden başlatıldıktan sonraya bırakın.
 • Masaüstü ortamına gitmeyin, yapacak zamanınız olacak bu daha sonra. Bir fincan kahve alın, rahatlayın ve bekleyin. yükseltme bitirir.
 • Yükseltme sırasında devreye girmeniz gerekiyorsa (terminal içinden) böylece Sekmesi ve Enter ile. Örneğin, iki kişiyseniz Görüntü Yöneticileri (e.g LightDM ve GDM), yükseltme kullanmak istediğinizi soracaktır; İstediğinizi vurgulayana kadar Sekme 'ye basın, sonra Enter ' a basın.

Enjoy!

  

Bu cevabı düzenlemek ve daha anlaşılır hale getirmek için çekinmeyin   (dil düzeltme) veya / ve geliştirin (eklemeler).

    
verilen cevap NikTh 19.10.2013 04:05
19

Benim yöntemim, yarım on yıllık ağrılı ubuntu yükseltmeleri deneyimine dayanıyor. Troll yapmıyorum, sadece kullandığım yöntemleri paylaşıyorum.

Tabii ki, tüm verilerinizi kaybetmeyi göze alamazsınız , evet, yedekleyin . Ancak daha önceki bir sorudan başlıyorum: Verileriniz erişilemiyor mu, çünkü her şey bozuk mu? Değilse, o zaman bu yöntem sizin için olabilir. Biraz boş disk alanına ihtiyacınız var.

2 işletim sistemi birincil bölümünü (ve veri için ayrı bir tane, takas ...) tutarım. Yani, örneğin, /dev/sda1 'da Natty var ve /dev/sda2 cinsinden Precise Beta çalıştırıyordum.

Sonra bir seçenek seçiyorum: yükseltme veya temiz yükleme. Linux Mint'in belirttiği gibi, bir yükseltme asla temiz bir kurulum gibi hissetmez, ancak bazen bunu istersiniz.

Temiz bir kurulum için yeni USB belleğinizi takıp, /dev/sda2 'nde yüklenmesini ve /home ' yi mevcut ana bölümünüze işaret etmesini söylüyorsunuz.

Yükseltme yapmak için I görüntü sda2 'si sda1 . Bunu yapmanın birçok yolu vardır, fsarchiver değeri iyidir, ya da düz ol 'cp ya da katran hile yapar. Yedekleme bölümündeki tüm dosyaların aynı kopyalarını oluşturduktan sonra, yeni bölümün UUID'lerini güncellemek için onu yükledim ve /etc/fstab değerini düzenledim veya kafam karıştı. Daha sonra grup güncellemeyi çalıştırıyorum ve bir dahaki sefere grubum bana 2 seçenek sunuyor. Ben de önyükleme yapabilirim. Sonra yükseltmeyi yukarıdaki gibi yapın.

Diğer uyarılar: yeni masaüstü sürümleri eski masaüstü yapılandırma dosyalarını karıştırmaya eğilimlidir. Böylece eski ve yeni sistemlerin kırılmasıyla sonuçlanabilir. Disk alanına sahipseniz, cp -ar /home/{youruser,newname} ve yeni kullanıcının HOME'unu /etc/passwd cinsinden bu yeni yola yönlendirin.

2 OS bölümlendirmeye sahip olmak bana bir geri dönüş sağlar; Yeni sistemde (sürücü, hata, eksik uygulama ...) bir şey üretkenliği etkiliyorsa, en azından bulunduğum yere geri dönebilirim. Açıkça kalpli veya noob için değil.

    
verilen cevap artfulrobot 26.04.2012 10:51
18

Aşağıdaki komutları deneyin:

sudo apt-get update
sudo do-release-upgrade
    
verilen cevap Sam 05.11.2012 04:09
13

Resmi ubuntu.com sayfasında şu bilgiler bulunur:

Aşağıdaki prosedürle ağ üzerinden kolayca yeni sürüme geçebilirsiniz.

 1. Yazılım merkezini başlatın.

 2. Düzenle - & gt; Yazılım Kaynakları

 3. Yazılım Kaynakları uygulamasındaki alt menüyü seçin:

 4. Serbest Bırakma Güncellemesini aşağıya bırakın, "Normal Sürümler" e geçin ve uygulamayı kapatın

 5. Güncelleme yöneticisini başlatın.
 6. Yeni güncellemeleri kontrol etmek için Çek düğmesini tıklayın.
 7. Yüklenecek güncellemeler varsa, bunları yüklemek için Güncelleştirmeleri Yükle düğmesini kullanın ve tamamlandıktan sonra tekrar Kontrol düğmesine basın.
 8. Yeni sürümün kullanılabilirliğini bildiren bir mesaj görünecektir.

 9. Yükseltme'yi tıklayın.

Ekrandaki talimatları izleyin.

Ayrıca Bakınız:

 • Belirli durumlar için bazı alternatif yöntemlerle ilgili daha fazla bilgi için İşte .

Teknik genel bakış 'dan:

  

Ubuntu 11.04'ten bir masaüstü sistemde yükseltmek için Alt + F2 tuşlarına basın ve komut kutusuna update-manager (tırnak işaretleri olmadan) yazın. Güncelleme Yöneticisi açılmalı ve size şunu söylemelidir: Yeni dağıtım sürümü '11 .10 '. Yükselt'e tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin.

     

Ubuntu 11.04'ten bir sunucu sistemine yükseltmek için: Yüklü değilse update-manager-core paketini yükleyin; yükseltme aracını sudo do-release-upgrade komutuyla başlatın ve ekrandaki talimatları izleyin. Sunucu yükseltmesinin artık daha sağlam olduğunu ve GNU ekranını kullanacağını ve örn. bağlantı sorunları düştü.

CD veya USB görüntüsünü kullanarak yükseltme

11.04'ten itibaren, livecd'yi başlattığınızda ve yüklemeye başladığınızda, 11.04'e yükseltme seçeneği sunulur. Yüklenen uygulamaları otomatik olarak algılar ve uygulamalarınızın güncellenmiş sürümünü de yükler. Çift önyükleme olmadığınızı varsayarak.

Komut satırını kullanarak yükseltme:

 • Bir terminalde do-release-upgrade çalıştır
verilen cevap Jorge Castro 09.10.2011 01:12
8

“Kararlılığınızla asla uğraşmayın” diye öğrendiğim bir ders ve kalbime yakın tuttuğum bir mantra. Özellikle de kararlılığınızı bozmamanız için iyi bir seçeneğiniz olduğunda, bununla uğraşmamalısınız. Bu yüzden, 10.04'ümden zarar görmemiştim ve 12.04'ü başka bir bölüme kurdum. İşte sabit diskimin ekran görüntüsü:

10.04 tarihinde tüm yeni yazılımlarımı 12.04 sürümüne yüklemem gerekiyordu.

 1. İlk önce 10.04’ünüzde hangi paketlerin yüklü olduğunu bilmek zorundasınız. Bunun için

  yapabilirsiniz

  sudo dpkg --get seçimleri "*" & gt; pack_file

Bunu çalıştırdıktan sonra, "paket_dosyası" adlı dosyada 10.04'teki tüm paketlerin adlarına sahip olacaksınız.

Bu dosyayı 12.04'e aktarın ve aşağıdaki komutları çalıştırın

 • sudo apt-get update
 • sudo dpkg --set-selections < pack_file
 • sudo apt-get -u dselect-upgrade

Bu, tüm paketleri ve bağımlılıklarını getirecek ve sisteminize yükleyecektir. Yaklaşık 2 GB veri indirmek zorunda kaldım, ama benim huzurumun mahvolmayacağı bir barıştı.

Bana 10.04'tü, fakat yaklaşım herhangi bir versiyonda işe yarayacaktı. Bu nedenle "yükseltme" olmadan en yeni sürüme geçebilirsiniz. :)

Şuna başvurun: İşte

    
verilen cevap harisibrahimkv 02.05.2012 15:07
8

Maceracı hissediyorsanız ve burada listelenen diğer yöntemlerden birini zaten denediniz varsa ve sorun yaşadıysanız ya da sadece sabırsızsanız bunu deneyebilirsiniz.

Bunu denemek istiyorsanız, önce tüm gönderiyi okuyun. Bir parçasını anlamadıysanız, onu denemeyin.

Brüt Kuvvet Yöntemi

Ubuntu yüklemelerini tek seferde 4 ana sürüm üzerinden yükseltmek için bunu başarılı bir şekilde kullandım, ancak kendi sorumluluğunuza devam edin . Eğer bir engele çarparsan, iyileşmek için diğer yöntemlerden daha zor bulabilirsin.

Uygun kaynakları yeniden yaz

Öncelikle, mevcut sürümünüzün tüm örneklerini ( lucid , raring , vb.) apt yazılım kaynakları listesinde yenisiyle değiştirin:

sudo sed -i 's/quantal/saucy/g' /etc/apt/sources.list /etc/apt/sources.list.d/*.list

Daha yeni sürümleri olmayan bazı üçüncü taraf depolarınız varsa, bu bir sonraki adımda hatalara neden olur, ancak bunları güvenle yok sayabilirsiniz. Bu depolardan gelen yazılımlar, güncellenmiş bağımlılıklar nedeniyle sorun yaşayabilir, ancak bir veya iki sürümü yalnızca yükseltiyorsanız, çoğu zaman iyi değildir. İlgili liste dosyasını /etc/apt/sources.list.d/ adresinden kaldırarak bu hatalarla başa çıkabilir veya deponun sürdürücüsünün sonunda daha yeni bir sürüm için bir depo açacağını ve yalnızca dosyaları bırakıp uyarıları dikkate almadığını varsayabilirsiniz.

Yeni sürüme geçme

Sonraki adım:

sudo apt-get update    # here's where you might get some errors you can ignore.
sudo apt-get dist-upgrade # point of no return

İkinci adımda, muhtemelen bozuk paketleri düzeltmek için önerilen bazı değişiklikleri kabul etmeniz gerekir. Önerilerin üzerine göz atın ve ardından çok sert görünmüyorsa değişiklikleri kabul edin. Bir çok şeyi sonraki adımlarda düzeltebilirsiniz.

Ayrıca, kullanılacak paket yapılandırması sürümleriyle ilgili soruları da yanıtlamanız gerekir. Uygun gördüğünüz gibi yapın.

Molaları onar

Şüphesiz, paket yüklemeleriyle ilgili sorunlarınız olacaktır. Bunlarla başa çıkmak için önce sudo apt-get dist-upgrade dosyasını çalıştırmayı deneyin. Bu, aynı sorunu verirse, iletiyi (genellikle bir paket dosyası çakışması olur) kontrol edin ve paketi size sudo dpkg --force-depends -r <packagename> (genellikle iki çakışan paketin eski sürümü) vererek sorun çıkarmanızı kaldırın. Ardından sudo apt-get dist-upgrade dosyasını tekrar çalıştırın. Durulayın ve sudo apt-get dist-upgrade bir şey yapmayıncaya kadar tekrarlayın (tüm paketler yükseltilir).

Oyunu bitir

Önemli : başka bir şey yapmadan önce tüm önemli programların yüklü olduğundan emin olun. Bunu yapmanın en kolay yolu, sudo apt-get install ubuntu-desktop (veya kubuntu-desktop veya çalıştığınız sürüm) gibi bir şey çalıştırmaktır. Bu, masaüstünüzün gerektirdiği tüm paketlerin yüklenmesini sağlayacak ve böylelikle yeniden yükleme konusunda sorun yaşamayacaksınız.

Artık eski sol paketleri temizlemek için sudo apt-get autoremove ve sudo apt-get clean çalıştırabilirsiniz.

Dağıtım yükseltme adımı sırasında herhangi bir paket kaldırılmışsa, bunları normal şekilde yeniden yükleyebilirsiniz.

    
verilen cevap naught101 19.10.2013 03:10
4

Yükseltmek için bir GUI yoluna ihtiyacınız varsa Rinzwinds cevabını kullanın. Yükseltmek için bir CLI yoluna ihtiyacınız varsa, bu konuya bir göz atmalısınız. sayfası . Howto geçen yıldan, ama hala 12.04 için geçerli olmalıdır. 12.04 serbest bırakılır açılmaz, bu şekilde çalışmalıdır.

Ve diğer sorunuza cevap vermek için: 11.10 11.04'ten sonra geldi. İlk sayı her zaman yıldır (bu durumda: 11, 2011 demektir), ikinci sayı ay ya da sürümdür (04, Nisan anlamına gelir, 10 Ekim demektir).

Son olarak, ama en az değil: Rinzwind'in söylediği gibi, beta sürümde yayınlanana kadar beklemeli ve beta sürümüne geçmemelisiniz. Elbette ne yaptığını bilmiyorsan, tabii ki.

    
verilen cevap Thomas Deutsch 06.03.2012 14:04
3

13.04'den 13.10'a kadar Güvenli Bir Şekilde Yükseltme Komut İstemi'ni Kullanma

13.10 sürümü yayınlandığından, Ubuntu'nun önceki sürümüne ( 13.04 ) en son sürüm 13.10 nasıl yükseltileceğini bilmek ister. % Co_de sürümüne geçmeden önce, değişiklikleri / destek / uyumluluğu bilmek iyi olur.

Bu yüzden, 13.10 'sini etkili bir şekilde yükseltmek için şu adımları izlemeyi öneriyorum.

 • Önce 13.10 'yi açın ve olası değişikliklerin ayarlandığından emin olun.

  • Bu komutu terminalde çalıştırın:

   sudo software-properties-gtk
   

   Software Sources Pencere açılırsa şu değişiklikler yapılır:

  • Ubuntu Yazılımı sekmesinin altında Software Sources dört tane de Çek Kutuları

  • .
  • Güncellemeler sekmesi tick ilk iki Kutuyu İşaretle ve Yeni bir ubuntu sürümünün bildirimi değerini olarak ayarlayın. Herhangi bir yeni sürüm için

  • Diğer Yazılımlar sekmesinde tick ilk dört Kutuları Kontrol Et ve bir kişi, yüklediği üçüncü taraf yazılımını yükseltmeyi sevmiyorsa kalan tick kaldı depoları ekleyerek. (kaldırmanız önerilir.)
 • Pencereyi kapatın ve deposu güncellemek için aşağıdaki komutu uygulayın:

  sudo apt-get update
  
 • Şimdi uyumluluk / değişiklik / destek vb. kontrol etme zamanı untick/remove seçeneğine göre. Daha fazla bilgi çalıştırmak için: do-release-upgrade -d Bu komutu terminalde yazın:

  do-release-upgrade -d
  

  man do-release-upgrade 'sini Upgrade Tool Signature adlı bir dosya olarak indirecek. Bundan sonra şifreyi almak için şifreyi sorar ve son olarak depodaki paketleri kontrol eder / getirir ve bir süre sonra, yükseltilecek, boyut indirip yüklenen paketlerin tam tanımını gösterecektir. Enter tuşuna basıldıktan sonra .

  13.04 , yükseltmeleri yüklemeye istendiğinde Y 'e basarak 13.10 olarak aynı anda yükseltilebilir.

13.10 sürümüne geçmenin en kolay ve en güvenli yolu. Yükseltmeler, daha sonra saucy.tar.gz önce yürütülürse daha sonra yüklenebilir:

sudo apt-get upgrade

veya

sudo apt-get dist-upgrade

Sürüm yükseltme türüyle ilgili daha fazla bilgi edinmek için: aborted

    
verilen cevap Saurav Kumar 17.10.2013 22:04
2

Ayrıca, ttf-mscorefonts-installer , yeni sürüme geçmeden önce.

Bunun nedeni, yükseltme işleminin EULA'yı satın almanızı istemeye bağlı kalması olabilir.

Yükseltme zaten takılmışsa geçici çözüm için şu cevaba bakın: İşte

    
verilen cevap user1251007 27.02.2013 11:06
2

Bu komutları tek tek gerçekleştirin:

sudo apt-get update 

sudo apt-get dist-upgrade

Ya

sudo do-release-upgrade
    
verilen cevap Faizan Akram Dar 03.03.2015 23:31
0

Son Ubuntu sürümleri için, ör. 12.04'ten sonra, yeni bir Ubuntu sürümü kullanıma sunulduğunda, yeni sürüme geçmeniz istenecektir. Komut isteminde "yükselt" i tıkladıktan sonra, ekrandaki talimatları izleyin, yeni sürüme yükseltileceksiniz.

Herhangi bir uyarı yoksa, aşağıdakileri kontrol edebilirsiniz. Terminalde aşağıdaki komutu yazın:

update-manager

Güncelleme yöneticisi penceresi görünecek ve güncellemeleri kontrol edecektir. Algılanan tüm güncellemeleri yükleyin.

"Ayar ..." a tıklayın. Güncelleme yöneticisinde ve pencerenin "güncelle" sekmesine tıklayın. "Uzun Süreli Destek Sürümü" seçeneğini seçerseniz, "Yeni Ubuntu versiyonunu bana bildir" sorusu için Ubuntu'nun yeni versiyonu "Uzun Süreli Destekler" olmayabilir diye yeni Ubuntu güncellemesi istenmeyebilir. "Herhangi bir yeni sürüm için" seçeneğini belirlerseniz, yeni Ubuntu güncelleme istemi büyük olasılıkla görünecektir.

İşte 'de hangi versiyonun Uzun vadeli destek (LTS) olduğunu ve hangisinin olmadığını bulabilirsiniz. Ayrıca, her bir sürümün yayınlanma tarihini ve ömrünü göreceksiniz. Oldukça yararlı bilgiler.

Yeni Ubuntu sürümü yayınlandığında, genellikle yükseltme istemi hemen görünmez. Mevcut Ubuntu sürümünüz için yeni Ubuntu yükseltme istemi ne zaman kullanılacağı için, İşte adresindeki yeni sürümün Sürüm Notlarını kontrol edebilirsiniz.

    
verilen cevap Jack Chan 06.05.2016 08:46

Etiketlerdeki diğer soruları oku