Unity için bir temayı nasıl yapabilirim?

66

Unity için bir temayı sıfırlamak istiyorum.

Hangi bilgi ve becerilere ihtiyaç var? Bunun gibi bir şeye zaten herhangi bir araç veya şablon var mı? Python deneyimim yok, bu yüzden yeni başlayanlara yönelik önyargılı araçlar tercih edilebilir.

    
sordu Achu 08.06.2011 15:58

2 cevap

45

10.04 - 11.04

Oluşturduğum bir temayla ilgili sorunları önlemek için, başka bir temayla başlıyorum ve ardından yeni bir ada sahip olduğumu kopyalayın ve tema kullan Equinox Evolution Midnight Rinzwind adını verdiğim yeni bir tema oluşturmak için. Bu, bu tema için mevcut olmayan şeylerle ilgili hataları, kilitlenmeleri ve bildirimleri önler.

  
 • başka bir temayı temel alan yeni bir tema oluşturun
 •   

Temalar /usr/share/themes/ dizininde depolanır:

Bu resimde çekilen adımlar:

 • Açık terminal ve cd /usr/share/themes/
 • sudo mkdir Rinzwind
 • cd Rinzwind
 • sudo cp -R /usr/share/themes/Equinox\ Evolution\ Midnight/* .

Yeni dizinin içinde, yeni tema adına değiştirilmesi gereken index.theme adlı bir dosya var. % Co_de% girdikten sonra, tüm eski tema isimlerini yenisiyle değiştirin:

Dize, Equinox Evolution Midnight - & gt; 'yı arayın ve değiştirin. Rinzwind
IconTheme ve CursorTheme Şimdilik koruyacağım ama bu 2'yi düzenlemek neredeyse bu tema için aynı.

Ve şimdi eski bir tema için yeni bir ismimiz var:

  
 • Yeni bir tema oluşturma
 •   

Yeni dizimizin içinde 2 resim grubu var:

Bir görüntü düzenleyici (Gimp) ile renkleri değiştirebilir veya resimlerde çeşitli şeyler yapabilirsiniz. Görüntünün aynı büyüklüğünü koruduğunuzdan ve elbette aklı renkleri kullandığınızdan emin olun (bir tema yapmak için bu rengin bir rengini ve 1 ya da 2 tonunu tutun ve insanlara anında baş ağrısı veren bir şey yapmayın).

Temayı sudo gedit index.theme 'ye kopyalayarak bu cod dizinlerini Pictures klasörünüzde yeniden oluşturun. Temanın içindeki 2 dizini kopyaladım ve sonuçta bununla ilgili olmayan tüm dizinleri sildim:

Tüm görüntüleri gimp içinde açın ve düzenlemeye başlayın. Memnun olduktan sonra bunları kendi dizininizin dizinine kopyalayın ve çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Not: tema root tarafından sahiplendiğinden, kopyalamak için sudo kullanmanız gerekir.

verilen cevap Rinzwind 08.06.2011 21:16
31

11.10 ve üstü

11.10 ve üstü için bir tema oluşturmak (GTK + 3), 11.04 ve Ubuntu'nun GTK + 2'yi kullanan önceki sürümlerine çok benziyor. Bu cevap zaten mükemmel olan Rinzwind'in yanıtına dayanmaktadır.

Bir temayı baştan çıkarmak yerine mevcut bir temayı değiştirmek daha kolay. Buna ek olarak, bir konuyu kendi yerel ana klasörünüzde düzenlemek daha kolaydır - bu izinler sorununu önler.

Ambiance temasına dayalı fosil adlı yeni bir tema oluşturmanızı sağlar. Açıkçası - başka bir GTK + 3 temanız varsa, bunları kullanın (temaları almak için bağlantılı Q & amp; A'ya bakın)

Yükleme temaları /usr/share/themes/ dizininde depolanır - yerel temalar, ana klasörünüzde .themes klasöründe saklanır

 • Terminali aç
 • Yerel bir foss tema klasörü oluşturun mkdir -p ~/.themes/foss
 • cp -R /usr/share/themes/Ambiance/* ~/.themes/foss

Yeni klasörün içinde, yeni tema adına değiştirilmesi gereken index.theme adlı bir dosya var.

gedit ~/.themes/foss/index.theme , tüm eski tema adlarını yenisiyle değiştirir.

Ve şimdi foss adlı yeni bir ismimiz var:

  

Yeni temayı düzenleme

Yeni dizimizin içinde iki anahtar klasör var: Birlik ve gtk-3.0 :

Pinta veya Gimp gibi bir görüntü düzenleyici ile renkleri değiştirebilir veya bu klasörlerdeki resimlerde çeşitli şeyler yapabilirsiniz.

Görüntünün aynı boyutunu koruduğunuzdan ve tabiki aklı renkleri kullandığınızdan emin olun (bir tema oluşturmak için bu rengin bir rengini ve 1 veya 2 tonunu yapıştırın.

).

Pinta / Gimp içindeki tüm görüntüleri açın ve bunları düzenlemeye başlayın. Memnun olduktan sonra bunları klasörünüzün dizinine kopyalayın.

Ancak, tema düzenleme işleminin ana bölümü, bu klasörlerde bulunan çeşitli .css dosyaları (ve Uygulamalar alt klasörü) değiştiriyor.

Basamaklı Stil-E-Tablolar , ilişkili nesnelerin görünümünü ve izlenimini değiştiren iyi tanımlanmış bir stil sayfası dilidir - bizim durumumuzda bir tema - ancak aynı şekilde HTML web sayfaları ve belgeleri için de geçerlidir.

Bunları düzenlemeye henüz başlamamış değil - neyse ki düzenleyebilmeniz için çok iyi araçlar var. CSS değişikliklerini önizleme - aşağıdan bağlantılı Q & amp; A'ya bakın.

Temanızdan memnun kaldığınızda, temanızı Ubuntu-Tweak

ile ayarlayın

Maalesef temaları standart Görünüm ekranı üzerinden değiştiremezsiniz. 11.10 & amp; 12.04.

Bağlantılı Sorular:

verilen cevap fossfreedom 17.12.2011 13:44

Etiketlerdeki diğer soruları oku