Ağ Yöneticisi ile bir .ovpn dosyasını nasıl kullanabilirim?

103

VPN yapılandırmayla .ovpn dosyam var - yaptığımda iyi çalışıyor

sudo openvpn --config ~jrg/Documents/vpn-config.ovpn 

terminalde, ancak Network Manager'ı kullanmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

    
sordu jrg 13.09.2012 23:16

8 cevap

113

Önce, OpenVPN Ağ Yöneticisi eklentisini yükleyin:

sudo apt-get install network-manager-openvpn-gnome

Ağ Yöneticisi'ni açın, "Ekle" ye tıklayın ve açılan pencereden "Bir Bağlantı Türü Seç" altında "Kaydedilmiş bir VPN yapılandırmasını al ..." seçeneğini seçin. .Ovpn dosyanıza gidin (~ jrg / Documents / vpn-config.ovpn). Sertifikalarınızı / anahtarlarınızı otomatik olarak bulamazsa (yolları .ovpn dosyasında bulunur), burada seçebilir veya başka küçük değişiklikler yapabilirsiniz.

Yolda bir miktar baş ağrısına yol açabilecek başka bir şey de IPv4 Ayarları'na tıklamak, ardından yöntemi "Otomatik (VPN) Adresleri" olarak değiştirmektir. Varsayılan olarak tutulduğunda, bu, .ovpn ayarlarınız ne olursa olsun TÜM internet trafiğinin VPN üzerinden geçmesine neden olur. Burada, bağlıyken kullanmak için DNS sunucusunu ve arama etki alanlarını da ayarlayabilirsiniz.

    
verilen cevap reverendj1 14.09.2012 00:00
19

Ubuntu 14.04'te kurulan başarılı VPN bağlantısına ait kendi deneyimim.

Yöneticimiz, Windows 7 için openVPN'e yüklemek için 3 dosya verdi: * .ovpn, * .crt, * .key

 1. Ubuntu terminalinizde aşağıdaki komutları uygulayın:

  sudo apt-get install openvpn network-manager-openvpn network-manager-openvpn-gnome network-manager-vpnc
  sudo /etc/init.d/networking restart
  
 2. "Ağ Bağlantıları" penceresini aç (VPN Bağlantıları - & gt; VPN'yi Yapılandır)

 3. "EKLE" düğmesine basın, açılır menüyü tıklayın ve "Kaydedilmiş bir VPN yapılandırmasını içe aktar" ı seçin, Oluştur düğmesine basın.

 4. "Aktarılacak dosyayı seçin" bölümünde "* .ovpn" dosyanızı seçin.

 5. "* .ovpn dosya adınızı düzenleyin ..." penceresinde vpn için kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin. CA Sertifikası alanında bir * .crt dosyasının göründüğünden emin olun.

 6. "IPv4 Ayarları" panelini açıp "Yalnızca Otomatik (VPN) adresleri" ni seçin.

 7. "VPN" panelini tekrar açın ve "Gelişmiş" düğmesini tıklayın.

 8. "TLS Kimlik Doğrulama" panelini açın ve "* .key" inizin "Anahtar Dosya" alanında göründüğünden emin olun. Ok düğmesine basın.

 9. ".ovpn dosya adınızı düzenleme ..." penceresindeki "Kaydet" düğmesine basın.

 10. VPN bağlantınız "Ağ Bağlantıları" penceresinde görünmelidir.

Hepsi bu, umarım yardımcı olur. İyi şanslar!

    
verilen cevap Dima 17.10.2015 19:13
10

Cevaplamak için geç kaldı, ama bir çözüm buldum (ve bir AĞACI) ...

 1. Ana dizininizde .OpenVPN adlı bir klasör oluşturun (önündeki nokta gizli olduğundan) ve ardından bu klasörü açın ve FrootVPN adlı bir klasör oluşturun ( nokta gerektirmez). Bu, farklı VPN sağlayıcılarının yönetimini kolaylaştırır.
 2. froot.ovpn dosyasını /home/YOU/.OpenVPN/FrootVPN klasörüne kopyalayın / yapıştırın.
 3. froot.ovpn dosyasını bir metin düzenleyicisiyle açın.
 4. Her şeyi ca / ​​ca etiketleri arasında kopyalayın.
 5. İçeriği yeni bir dosyaya yapıştırın ve /home/YOU/.OpenVPN/FrootVPN klasöründe ca.crt olarak kaydedin.
 6. Ağ Yöneticisi simgesine tıklayın ve VPN BAĞLANTILAR & gt; VPN YAPILDI ...
 7. ADD'ye tıklayın ve OpenVPN'i seçin. CREATE'yi tıklayın.
 8. Bunu FrootVPN 1194 olarak adlandırın ve Ağ Geçidi için se-openvpn.frootvpn.com 'u kullanın. Tip ŞİFRE olacaktır. FrootVPN kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin. CA Sertifikasında, klasör simgesini tıklayın ve oluşturduğunuz ca.crt dosyasına göz atın.
 9. Gelişmiş düğmesini tıklayın ve "Özel ağ geçidi bağlantı noktasını kullan:" seçeneğini 1194 olarak değiştirin. Tamam'ı tıklayın.
 10. Hem IPv4 hem de IPv6 sekmesindeki Yöntemi yalnızca Otomatik (VPN) adresleri olarak değiştirin.
 11. KAYDET'e tıklayın.

Şimdi PAIN kısmı için: 1194-1209 numaralı bağlantı noktalarını kullandıklarından 15 tane daha FrootVPN bağlantısı oluşturmanız gerekecektir. 1195 numaralı bağlantı noktası için 7-11 arasındaki adımları tekrar tekrar 1196 için tekrarlayın ve 1209 numaralı bağlantı noktasını tamamlayıncaya kadar devam edin, Adım 8'deki adın 9. Adımdaki bağlantı noktasıyla eşleştiğinden emin olun. Bu berbat!

Artık, Network Manager simgesine tıklayarak ve VPN Connections'a giderek FrootVPN'e bağlanabilirsiniz. Bağlayabileceğiniz birini bulana kadar FrootVPN bağlantıları listesinden çalışın.

Açıkçası, Network Manager'ın .ovpn dosyalarını doğrudan desteklemesini diliyorum. .Ovpn dosyasını IMPORT yapabilmeliyiz, Network Manager .ovpn dosyasından tüm doğru ayarları alır, doğru ağ geçidi bağlantı noktalarını ve VPN sağlayıcısı tarafından belirtilen diğer ayarları yapar ve hepsini tek bir bağlantı olarak kaydeder. Her şey .ovpn dosyasında ise .crt dosyalarına gerek yoktur.

    
verilen cevap Buford T. Justice 01.12.2014 02:53
5

Unity 14.04, ben yapmam gereken içeri aktarmak üzere kaydedilmiş bir VPN yapılandırması seçin ve sonra benim "filename.ovpn" dosyasını, ve işte seçmek için aşağıya açılan listeyi kullanarak "add" seçeneğini tıklayın, bağlantıları düzenlemek için gitmek oldu. Bitti.

    
verilen cevap user431052 19.07.2015 11:11
5

Bunu, Ağ Yöneticisi'ni OP'nin istediği şekilde kullanmanın bir yolu olarak yanıtladım, ancak çok DAHA İYİ BİR YOL var! Tek yapmanız gereken, Ubuntu Yazılım Merkezi aracılığıyla mevcut olan gopenvpn adlı bir programı indirip kurmaktır. .Ovpn dosyalarınızı yönetici olarak / etc / openvpn dosyasına kaydedin. Uygulamalar & gt; altında listelenmesi gereken gopenvpn'yi açın. Internet ve görev çubuğunda göreceğiniz gopenvpn simgesine sağ tıklayarak bağlanmak için .ovpn dosyasına tıklayın. Bir bilgisayar üzerinde bir şey olan pasta gibi kolay olmalıdır:)

Ayrıca, bu biçimi kullanarak / etc / openvpn dosyasında .txt dosyaları oluşturarak kullanıcı adlarını ve şifreyi atlayabilirsiniz:

username
password

Sonra .ovpn dosyalarınızın her birinde (örneğin VPNBook .ovpn dosyaları) şunu söyleyen satırı değiştirin:

auth-user-pass

Kime:

auth-user-pass VPNBook.txt

.ovpn -dosyalarınızdaki tüm satır başına değiştirmeyi yapmak için SED kullanın

[email protected]:/etc/openvpn# sed -i '/auth-user-pass/c\auth-user-pass nordvpn.txt' *.ovpn

Son olarak güvenliği sağlayın ve diğerlerinin kullanıcı adınızı ve şifrenizi görmemesini sağlayın

[email protected]:/etc/openvpn# chmod 700 nordvpn.txt
    
verilen cevap Buford T. Justice 01.07.2015 11:01
2

Bu sorun beni birkaç kez ısırdığı için, ayrıca .ovpn dosyasının gömülü ekleriyle "downgrading" 'i başka bir .pem dosyasına işaret eden bir .ovpn dosyasına otomatikleştirmek için bir araç oluşturmaya karar verdim.

Burada mevcut: İşte Devam ediyor, bu yüzden yüklemeye ihtiyacınız var ya da ikili dosyaları buradan kullanabilirsiniz: İşte

.ovpn dosyanızı istediğiniz yere koyun (oluşturduğum ~ / .config / openvpn / dizinine koydum), sonra aracı başlatın. % Co_de% % Co_de% dosyasına bireysel% ovpnsplit ~/.config/openvpn/file.ovpn dosyasına gömülmüş olan tüm dosyaları oluşturacaktır.

NetworkManager'da, vpn config dosyasını içe aktarıp file.ovpn 'i seçin. Normalde, tüm sertifika dosyaları iyi olanı işaret etmelidir.

Ancak başka bir hata, NetworkManager'ın TLS Yetkilendirme'nin Gelişmiş ayarlarındaki anahtar yönünü tespit etmemesini sağladı. Yani onu doğru yöne de koymalısın…

Ve ondan sonra, kurtarıyorsunuz ve gitmek için iyi olmalısınız.

Bu araç, tüm sertifikaları ve bunları oluşturan kylemanna / openvpn docker resminin kullanılmasına yardımcı olacaktır. TLS Auth.

    
verilen cevap Dolanor 19.12.2015 01:32
1

Getirme şifresini otomatikleştirmek için burayı oluşturdum. vpnbook.com gibi birkaç vpn sitesindeki zip dosyaları, ca , cert ve key verilerinin ovpn dosyalarından çıkarılması, ve opvn dosyalarını güncellemek böylece sertifikaların sizin için içe aktarması gerekir. Diğer sağlayıcılarla kullanım için kolayca değiştirilebilir.

    
verilen cevap ryry1985 02.12.2015 23:53
0

Bir kullanıcı sertifikası verilmediğinde, kimlik doğrulama açılır menüsünde 'Şifre' türünü seçmelisiniz. Daha sonra, 'TLS Kimlik Doğrulaması' seçeneğinde TLS .key dosyasını ekleyin ve buna göre yönü ayarlayın (.Opn dosyasında ayarlanması gereken 1 veya 0).

    
verilen cevap RickB 08.11.2013 03:05

Etiketlerdeki diğer soruları oku