Çoklu monitörler, çoklu çalışma alanları?

70

Dizüstü bilgisayarımı LCD'ime bağladım. Dizüstü bilgisayar ekranı kısayol tuşunu kullanarak farklı modlar arasında geçiş yapabilirim - sadece dizüstü bilgisayar monitörü açık, sadece LCD monitör açık, hem aynı ekranda hem de aynı görünümü göstererek, hem masaüstü hem de masaüstü gerilir (bölünmüş).

Fakat başka bir şey arıyorum - dizüstü bilgisayar monitöründe diğeri LCD'de iki çalışma alanı olmasını istiyorum.

Bu mümkün mü?

    
sordu David B 15.01.2011 19:07

4 cevap

32

Soruyu doğru bir şekilde anlarsam, her bir ekran için çalışma alanlarını bağımsız olarak değiştirmek isteyebilirsiniz. Örneğin, sol ekran çalışma alanı 1 ve çalışma alanı 3'teki doğru ekran olabilir. Bu, bazı pencerelerle desteklenir. yöneticiler, en önemlisi XMonad ve ben şahsen çift kafalı bir kurulumda son derece kullanışlı buluyorum. Ayrıca, kullanılabilirlikten ödün vermeden XMonad'ı GNOME ile entegre etmek mümkündür.

Evimdeki makinemde, varsayılan pencere yöneticisi ile şu anda çok daha basit bir kurulum var. Ekranlardan birinde her zaman görünür bir müzik çalara sahip olmaktan hoşlanıyorum, bu yüzden “ayrı bir çalışma alanını” taklit etmek için oyuncuyu görünür çalışma alanına sabitledim. Bu gerçekten bir sorunu çözmez, ancak yine de yararlı olabilir.

    
verilen cevap Adam Byrtek 07.03.2011 18:02
4

nVidia (prop) sürücüsü ( Ge-Force grafik kartları ) kullanarak benzer bir şeyi arşivlemek mümkündür. Buna " TwinView " denir. Sadece bir kere denedim. Daha fazlasını okumak isteyebilirsiniz: İşte

Bir ATI grafik kartı kullanarak aynı sonucu elde edemedim.

    
verilen cevap gsedej 14.02.2011 11:03
2

Neyi (ya da en azından ben) gerçekten istediğimizi tahmin etmem üst & amp; Her iki monitördeki alt paneller ve alt panelin uygulama sekmelerini yalnızca ilgili monitörde bulundurun.

Henüz orada yok gibi görünüyor ancak bunun için ubuntu beyin fırtınası 'na oy verebiliriz.

    
verilen cevap zuba 17.02.2012 19:34
1

Bu adam, bir ekran bağlantısı usb adaptörü kullanarak birden fazla kart için birden fazla masaüstünde çalışan bir xorg.conf'a sahiptir: İşte

    
verilen cevap RobotHumans 23.01.2011 04:52

Etiketlerdeki diğer soruları oku