Kök kabuğuna nasıl önyükleme yapabilirim?

68

Grafiksel masaüstüne önyükleme işlemi başarısız olduğunda bazen "kök kabuk" a önyükleme veya "kurtarma modunda" önyükleme yapılması önerilir.

Bunu nasıl yaparım?

    
sordu Takkat 03.01.2012 20:28

1 cevap

72

12.04.3 LTS ve üstü için

Önyükleme sırasında 'a basıp sol ÜstKrkt tuşunu ya da başka bir tuşa basın. Bu, Grub2 menüsünü "Ubuntu için gelişmiş seçenekler" seçeneğini seçebileceğimiz yerden getirecektir.

Bundan sonra "Kurtarma modu" nda başlatmak istediğimiz çekirdeği seçebileceğiz :

Bu bizi gelişmiş seçeneklere yönlendirecek. "Ağı etkinleştir" 'i seçerek, ağımıza ve yükseltmeler veya indirmeler için internete erişiriz. Ayrıca, biz de sabit disklerimizi okuma / yazma modunda dosyaları düzenlemeniz gerekiyor.

Ağ yüklendikten ve fielsystems monte edildikten sonra, "Kök kabuğuna bırak" seçeneğini seçebileceğimiz menüden tekrar sunulacak. :

Bu kabukta kök olduğumuzu unutmayın. Bu nedenle idari görevler için sudo gerekmemektedir. Bu ayrıca tüm dosyalara tam erişimimiz olduğu anlamına gelir ve bir hata yaparsak sistemimizde geri dönüşü olmayan bir hasara neden olabiliriz.

"Ağı etkinleştir" ile okuma / yazma erişimini etkinleştirmemiş olsaydık, dosya sistemi salt okunur olarak yüklenir ve dosyaları düzenleyemiyoruz.

Bir ağa erişimimiz yoksa veya bu istenmediyse, dosya sistemimizi aşağıdaki komutu kullanarak yazma erişimi verebiliriz:

mount -o rw,remount /

Kök kabuk türünden menüye geri dönmek için exit yazın.

12.04.0 LTS veya daha eski sürümler için

Bilgisayarın önyükleme işlemi sırasında sol Üst Karakter tuşunu basılı tutun. Bu, "kurtarma modu" nı (genellikle ikinci önyükleme girdisini) seçebileceğimiz Grub2 önyükleme menüsünü getirecektir.

Bu, Grub2 kurtarma menüsüne yol açacaktır:

"Kök kabuk istemine bırak" , dosyalarınıza root olarak erişebileceğiniz bir komut satırı kök ortamı sağlar ( sudo gerekli değil). Çalışmalarınızı dosyalarınız üzerinde yaptıktan sonra komut satırını

ile bırakabilirsiniz.
exit

Her zamanki gibi önyüklemeye devam etmek için "Normal önyüklemeye devam et" 'i seçin.

Not: Grub kurtarma menüsü yüklenmediğinde bir çözüm için bu soruya bakın. Kabuk.

verilen cevap Takkat 03.01.2012 20:29

Etiketlerdeki diğer soruları oku