Donanım etkinleştirme (HWE) nedir?

137

Yapabileceğiniz çekirdeklerin bir parçası olarak linux-hwe-generic paketini görüyorum. Ubuntu'ya yükleyin.

Donanım etkinleştirme (HWE) nedir?

    
sordu nelaaro 29.01.2013 10:05

1 cevap

151

Yepyeni donanım cihazları her zaman daha sık halka yayınlanır. Ve Ubuntu sürümünden sonra piyasaya sürülmüş olsa bile, böyle bir donanımın Ubuntu üzerinde çalışmasını istiyoruz. Altı ay (yeni bir Ubuntu sürümünün yapılması için gereken süre) BT alanında çok uzun bir süre. Donanım Etkinleştirme (HWE) şununla ilgilidir: en yeni donanım teknolojilerini yakalamak.

Şimdi, Ubuntu, Donanım Etkinleştirme hedefine nasıl ulaşmak istiyor? Çekirdek için haddeleme bültenleri kullanma: yeni bir çekirdek piyasaya çıktığında, Ubuntu için paketlenir (test edilen cep ve özel Q / A metodolojileri aracılığıyla) ve Ubuntu kullanıcılarına sunulur. Bu yöntem elbette bazı dezavantajlara sahiptir: yeni bir çekirdeğin çok hızlı bir şekilde serbest bırakılması bazı hata ve sorunlara yol açabilir ve işletme için uygun olmayabilir.

Çözüm? Farklı kullanıcılar için farklı çekirdekler sunuyor. Bu nedenle Ubuntu en az iki tane çekirdek sunacaktır: Genel Kullanılabilirlik (GA) çekirdeği, yani en kararlı çekirdek, nokta yayınlarına güncellenmez; ve Donanım Etkinleştirme (HWE) çekirdeği, yani en yeni çekirdek yayımlandı. Bu nedenle, hem linux-generic hem de linux-hwe-generic paketini görüyorsunuz.

Son olarak, en yeni çekirdek teknolojilerini geliştirmek veya test etmekle ilgileniyorsanız, Ubuntu Donanım Hata Ayıklama ’na bakın. web sitesi.

Kaynaklar:

verilen cevap Andrea Corbellini 29.01.2013 11:37

Etiketlerdeki diğer soruları oku