2011'de Ubuntu için yeni oyunlar var mı? [kapalı]

62

" Hangi yerel oyunlar kullanılabilir? gibi başka soruların olduğunu biliyorum. "ve sık sık sorunları var, çünkü Linux için şimdiye kadar piyasaya sürülen her oyunun hiç bitmeyen bir listesine dönüşüyorlar.

Ancak, bu yıl nelerin çıkacağını bilmek istiyorum .

İyi cevaplar şunları içerebilir:

 • 2011’de çıkan bir oyun
 • Eski olabilecek oyunlar için bir Linux portu yayınlandı (örneğin, Trine)
 • Çok fazla bilgi ve mümkün olduğunca çok ekran görüntüsü ve bağlantı
 • Oyunu önemli ölçüde değiştiren önemli bir güncelleme yapmadıkça eski oyunlar az.

Her bir cevap için bir oyun, olabildiğince fazla bilgi toplayın ve bu yıl beklemek için harika şeyler içeren bir katalog oluşturmak için birbirinizle birlikte çalışın.

    
sordu Oli 13.04.2017 14:23

19 cevap

15

Achron < img src="https://i.stack.imgur.com/G1WjO.png">

Tescilli, 19,99 ABD dolarına kadar fiyatlandırıldı

Achron, tek oyunculu ve çok oyunculu serbest formlu zaman yolculuğuna sahip ilk oyun. Dünyanın ilk meta-zamanlı strateji oyunu, oyuncuların ve birimlerin aynı anda ve bağımsız olarak farklı zamanlarda oynayabileceği ve oynayabileceği gerçek zamanlı bir strateji oyunu.

    
verilen cevap Alaukik 04.12.2011 19:27
13

Hız Düşleri 2.0

Açık kaynak, oynamak ücretsizdir

Hem çarşı hem de simülasyon modları ile hoş görünümlü açık kaynak yarış oyunu. Fragmanı izle .

Önerme

  

Speed ​​Dreams, oyunculara daha keyifli bir oyun ve görsel ve fizik gerçekçiliğini sürekli iyileştirmek için heyecan verici yeni özellikler, arabalar, parçalar ve AI rakiplerini uygulamaya yönelik ünlü açık araba simülatörü Torcs'ın bir çatalıdır.

Özellikler

 • Beş rekabet sınıfını kapsayan 30'dan fazla benzersiz araba modeli

 • Üç yeni araba sınıfı; Dünya Ralli, LS-GT1 ve LS-GT2

 • Birçok orijinal TORCS parçası için grafik güncellemeler
 • İki tamamen yeni devre; Brondehach ve Goldstone Kumları
 • Nitelikli ve akıllı AI sürücüleri; pistin son metresine kadar savaşın
 • 23 detaylı devreler; fantastik orijinallerden gerçek dünya devreleri repliklerine kadar orijinal TORCS'nin en iyisine kadar
 • Tamamen Yeni Kariyer Modu; sıkıcı üretim araçlarından güçlü dünya çapındaki yarış makinelerine kadar savaşın
 • Ağ oyunu; arkadaşlarını göster BOSS
verilen cevap Alaukik 04.12.2011 19:28
12

İşaret

Özel, oynamak için ücretsiz

  

“Beacon”, SAD THINGS ve MYSTERY'yi içeren geniş bir macera platformudur. Ayrıca bir jetpack vardır. Oynamanız yaklaşık 15 dakika sürecek.

Açıklama doğru ama onun tarafından kaldırılmayın. 15 dakika boyunca, diğer birçok oyunda olduğundan daha fazlasını elde edersin. Güzel bir küçük öyküye, mükemmel bir müziğe ve yerli bir Linux yapısına (ayrıca OSX ve Windows sürümleri) sahiptir, bu yüzden neredeyse herkes hitap etmektedir.

En azından, bu, açıkça yetenekli bir geliştiriciden gelen çalışma ümit verici bir çalışmadır. Linux kullanıcıları için şeyler. Oyundan hoşlanıyorsanız, Twitter üzerinden beğeninize veya sayfaya yorum olarak göstermelisiniz.

Bir yan not olarak, Beacon binary'yi çalıştırmanın doğrudan işe yaramadığını buldum. Sadece chmod +x Beacon.sh dosyasını çalıştırın ve ardından o başlatıcı komut dosyasını çalıştırın.

    
verilen cevap Oli 04.12.2011 19:29
10

Yeni Kahramanlar

Özel, oynamak için ücretsiz

Çok Oyunculu Çevrimiçi Savaş Arena oyunu (2011'de ücretsiz olarak oynanacak olan Warcraft III haritasını "DotA" olarak düşünün.

    
verilen cevap Lilian A. Moraru 08.03.2017 12:39
7

FlightGear 2.4

Açık kaynak, oynamak ücretsizdir

  

FlightGear ücretsiz bir uçuş simülatörü projesidir. Dünya çapında birçok yetenekli insan tarafından kaynak kodunun ve boş zamanların zarif katkılarıyla geliştiriliyor. Bu projenin pek çok hedefi arasında kısa yoldan kestirme ve “doğru olanı yapma”, bilgiyi öğrenme ve ilerletme arayışı ve oynamak için daha iyi oyuncaklara sahip olma arayışı yer alıyor.

     

Uçuş Dişli düşüncesi, mevcut ticari PC uçuş simülatörleri ile ilgili memnuniyetsizlikten doğmuştur. Bu simülatörlerle ilgili büyük bir problem onların mülkiyeti ve genişlemenin olmamasıdır. Dünya çapında kod yazabilen ve öğrenmeye ve katkıda bulunmaya istekli olan simülatörlerin geliştirilmesine yönelik harika fikirleri olan birçok insan var. Eğitim ve araştırmaya katılan pek çok kişi, kendi projelerini inşa etmek için bir spiffy flight simulator frame çalışması kullanabilirler; Ancak, ticari simülatörler kendilerini modifikasyon ve geliştirmeye borçlu değildir. Uçuş Dişli projesi bu boşlukları doldurmaya çalışıyor.

    
verilen cevap Alaukik 04.12.2011 19:35
6

İshakın Bağlanması

Zelda'nın Efsanesi tarzı zindanda karanlık bir aksiyon sahnesi koydu. Hızlı tempolu mermi cehennem savaşı, prosedürel olarak üretilen seviyeleri ve tekrar tekrar değeri birçok saat sunuyor.

Önerme

  

İshak'ın annesi, inancını kanıtlamak için bir fedakarlık yapılmasını talep eden Tanrı'nın sesini duymaya başladığında, İshak çileden çıkmış düşmanların, kayıp kardeşlerin ve kız kardeşlerinin, korkularının ve sonunda annesinin kayıplarıyla karşılaşan bodruma kaçar.

Özellikler

 • Her yeni oyun için zindan, düşman ve yağma rastgele oluşturulur
 • Kalıcı ölüm, her karşılaşmanın gergin ve zorlayıcı olmasını sağlar
 • Mükemmel bir şekilde gerçekleşen ton; çarpık düşman tasarımı, tüyler ürpertici sesler ve enfes bir gülünç film müziği
 • 100'den fazla benzersiz öğe, 50 düşman türü, 20 patron ve 3 karakter sınıfı.
 • Kilitlenebilir paskalya yumurtaları tonları
verilen cevap Jjed 05.11.2011 06:11
4

Açıklamak için Zaman Yok

Tescilli, 10,00 ABD Doları değerinde fiyatlandırıldı

  

Açıklamak için Zaman Yok insanların gözünde zaman paradoksları, jetpack silahları ve kaburgalar hakkında bir oyundur. Aynı zamanda bir bağımsız platform!

Popüler bir Flash oyununun bir limanı. Çok komik, oldukça rafine ve çok farklı görünüyor.

    
verilen cevap Oli 04.12.2011 19:35
4

Açgözlü Araba Hırsızları

Özel, oynamak için ücretsiz

Grand Theft Auto 2 tarzında bir arcade sürüş oyunu.

Önerme

  

Çocukluğundan gelen ve artık barikatın zıt taraflarında duran birkaç arkadaşın hikayelerini takip et - Thomas bir hukukçu, Kevin Mafya için çalışıyor. Zor kararlar alırken hayat yollarının nasıl geçtiğine tanık olun, dramatik bir finale yol açar. Hikaye modunun dışında, çeşitli oyuncu tiplerinde gerçek oyuncularla karşılaşabileceğiniz çok oyunculu sizi bekliyor. Shootoutlar, araba hırsızlıkları, şehirler etrafındaki uğraşlar; Bu hızlı tempolu oyunda her şey!

Özellikler

 • Tek oyunculu hikaye modu nerede hem bir hukukçu hem de bir haydut olarak oynayın.

 • Çeşitli oyunlarla çok oyunculu mod türleri: herkes için ücretsiz, 1v1, takım deathmatch, bayrağı ele geçir, avlanma, bombalanma, yarış.

 • Çok sayıda araba, silah, power-up ve başarılı olan yıkıcı nesneler oyunu çeşitlendirin.

 • Bir yere otururken düşmanlara ateş edin yolcu olarak araba.

 • Hassas hedefleme modu onu hiç yapmaz düşmanlara doğru ateş etmek problemi bir çatıdan bile (gerçeğe rağmen oyun eski bir okul sergiliyor yukarıdan aşağıya bakış).

 • dahil olmak üzere hoş görsel efektler ortam tıkanıklığı, dinamik piksel başına normal haritalı aydınlatma, gerçek zamanlı dinamik gölgeler (otomobil farları ve gün-gece değişen güneş ışığı döngüsü), su yansımaları, çiçeklenme ve antialiasing.

 • Hızlı ve güvenilir ağ, temel UDP / IP protokolünde, oyunu en aza indirir sürekli ve sürekli sağlar Çok oyunculu oyun.

 • Oyuncuların kolayca yeni şehirler oluşturabilir önceden tanımlanmış nesnelerin ve karoların.

Kurulum

verilen cevap Binarylife 13.04.2017 14:23
3

Atom Zombi Smasher

Tescilli, 9,99 ABD doları ve 15,00 ABD Doları arasında fiyatlı

Ağır ateş gücünden hoşlananlar için gerçek zamanlı bir strateji oyunu. Kurtulanlar kurtarma helikopterleri için kaçarken, paralı askerleri ve zombilere karşı patlayıcıları dağıtın.

Önerme

  

Atom Zombi Smasher'de paralı askerlerinin emrini al. Zombi kıyameti üzerimize düşüyor ve ölmeden önce avına düşmeden herkesi tahliye etmene bağlı. Keskin nişancı, topçu ekipleri, orbital bombardımanlar ve daha bir yardım eli ile büyük kurtarma operasyonları gerçekleştirin.

Özellikler

 • Wackily overpowered ve tatmin edici silahlar. Topçu ekipleri, mayınlar, keskin nişancılar, dinamit, orbital canonlar, biyolojik silahlar ... bu 'Sabah napalm kokusunu seviyorum ' oyun.
 • Uzun ve taslaksız bir kampanya. Salgınları önlemek için dünya üzerindeki şehirlerde zombileri harekete geçirin. Yeni silah teknolojilerini geliştirmek için bilim insanlarını kurtarın.
 • Önceden planlanmış dikkatli planlama ve çılgın, gerçek zamanlı koltuklar arası gerçek zamanlı karar verme arasında değişen strateji.
 • Güçlü üretim değerleri. Özellikle, Hawaiian Surfer film müziği ve esprili çizgi roman tarzı vinyetler, oyunu büyük bir panache ile renklendiriyor.
 • Oyuncuların geri gelmesini engellemek için birçok farklı mod ve zorluk ayarı
verilen cevap Jacob Johan Edwards 04.12.2011 19:42
3

Önemli Noktalar

Tescilli, 4,99 ABD dolarına kadar fiyatlandırıldı

Bu Blok, platformer ve bulmaca çözme becerilerini birleştiren bir oyun, tetris , süper arasındaki inanılmaz bir mashupda mario bros ve minecraft .

Siz, yaratıcılarını kurtarmak için işlerini çalmak isteyen biri tarafından kaçırılan yeraltında seyahat eden küçük bir delici robot olan Tetrobotsunuz.

Kum, ahşap, taş, obsidyen, demir, elmas: her maddenin kendine özgü bir davranışı vardır, akıllıca kullanmanız ve bunlardan faydalanmanız gerekir. Ayrıca çok «retro rus» oyun tarzında 8+ blok çizgileri yok etme olanağına sahipsiniz.

Linux için kullanılabilir

verilen cevap neuromancer 22.03.2017 15:46
2

Voxatron

Voxatron'u oynamak için oldukça eğlenceli bir oyun buluyorum, sadece daha zor kısımlarda sinir bozucu bir parça bulabilirsin: p Yapabildiğin küçük küplerden yapılmış bir arcade tarzı macera oyunu. Destory ve inşa ve bir bezelye tabancası var: D Tamamen bitmiş değil, ne de ücretsiz bir oyun. Ancak, istediğiniz herhangi bir fiyat için Humble Bundle 'dan bir hafta kaldı. Kendi seviyelerini yapmak için bir seviye tasarımcısı içerir, başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

    
verilen cevap RobinJ 07.11.2011 20:25

Etiketlerdeki diğer soruları oku