İçerisinde çoklu ISO görüntüleri olan bir önyüklenebilir USB nasıl oluşturulur

81

İstediğim, GRUB menüsünü gösteren bir önyüklenebilir kalem sürücüsü oluşturmak ve yüklemek / çalıştırmak için oradan önyüklenebilir birkaç sistemden birini seçebilirim. Ubuntu, Fedora, Sistem Kurtarma CD'si, Windows XP ve Windows 7 gibi USB'ye yüklemek istediğim birkaç ISO imge var (Windows sürümleri isteğe bağlı, çoğunlukla Linux dağıtımları için çoklu kurulumcu, özellikle Ubuntu sürümü arıyor)

Varsayılan Başlangıç ​​Disketi Oluşturucusu yalnızca Linux Görüntüleriyle çalışır ve her seferinde yalnızca 1'dir (En azından ortalama süre için. Daha fazla sisteme ve birden çok ISO'ya izin verirse bu harika olur)

USB'den önyüklenebilir ve GRUB'tan seçilebilen birden fazla görüntü içeren önyüklenebilir bir USB Sürücüsü oluşturmak için adım adım kullanabileceğim bir yöntem var. Windows Görüntülerini ve Linux Görüntülerini desteklemelidir .

Alternatif olarak, aynı USB Sürücüde Ubuntu kurulum ISO'sunun birden çok sürümüne sahip olmanın bir yolu da var, örneğin, önyükleme yaparken Ubuntu sürümünün ve mimarinin yüklenmesini seçiyorum, örneğin:

  

BOOT MENÜSÜ
  Ubuntu 12.04 32 Bit
  Ubuntu 12.04 64 Bit
  Ubuntu 12.10 32 Bit
  Ubuntu 12.10 64 Bit

GÜNCELLEME : daithib8 tarafından belirtilen yayının İngilizce sürümünün burada olduğunu eklemek istedik: MultiSystem - Linux'tan MultiBoot USB Oluşturun | USB Pen Drive Linux

    
sordu Luis Alvarado 02.06.2011 21:36

14 cevap

35

USB / Pendrive'a Çoklu Dağıtım oluşturma ve yükleme iki bölümden oluşur: -

"Birkaç günlüğüne etrafta dolaştıktan sonra, bu yararlı betiği www.multicd.tuxfamily.org adresinde buldum. Multicd.sh maybeway36 tarafından yazılmış iki veya daha fazla Live Linux dağıtımının / paketinin önyükleme yapabilmesini sağlayan bir kabuk betiğidir. Tek CD / DVD: Tek bir diskte Multi Live Linux dağıtımını oluşturmak çok kolay.Ana klasörünüzde bir klasör oluşturun ve multicd olarak adlandırın. Tüm canlı Linux iso görüntülerini multicd.sh betiğinin içine koyun. multicd klasörü Pencereyi kapatın. Terminali açın ve aşağıdaki komutları verin

cd multicd
chmod +x multicd*.sh
sudo ./multicd*.sh

Yukarıdaki komutlar multicd.sh dosyasını yürütür. Bu betik yürütülürken, Internet'ten birkaç paket indirecek ve multicd klasöründe multicd.iso adlı yeni bir iso görüntüsü oluşturacaktır. Multicd.iso görüntü dosyasının boyutunu kontrol edin. Eğer 700 mb'yi aşarsa, yazmak için DVD'yi eklemeniz gerekir. Multicd.iso dosyası yazmak için favori görüntü yazma yazılımından görüntüyü yakma seçeneğini seçin. CD / DVD'nin CD / DVD sürücüsünde mevcut olmasıyla birlikte, yeni GRUB, diskte mevcut canlı dağıtımların listesini görüntüleyecektir. Giriş yapmak için favori olanı seç ...

Not: İnternet'ten herhangi bir Linux iso görüntüsünü indirdiğinizde, bu "ubuntu-9.04-desktop-i386" gibi görünecektir, ancak bu ubuntu.iso olarak yeniden adlandırılmalıdır (multicd klasörü içinde). Şu anda bu betik 20 canlı dağıtım destekler. Bu betikte desteklenen Live Linux dağıtımlarının listesi aşağıda verilmiştir (ve bu betik tarafından kabul edilen isimler her dağıtımın sağ tarafındadır). "

Blog sayfasında bir distro listesi var.

 • USB / Pendrive'a Çoklu Canlı dağıtım yükleme.

UNetbootin , Ubuntu, Fedora ve diğer Linux dağıtımları için bir CD yazmadan önyüklenebilir Live USB sürücüleri oluşturmanıza olanak tanır. Windows, Linux ve Mac OS X üzerinde çalışır. UNetbootin, sizin için kutudan desteklenen çok sayıda dağıtımdan birini indirebilir ya da önceden yüklediyseniz, ya da kendi Linux .iso dosyanızı tedarik edebilirsiniz. Tercih ettiğiniz dağıtım listede yok.

Diğerleri arasında destek: Ubuntu (ve resmi türevleri) 8.04 LTS 9.10 10.04 LTS 10.10 11.04 Günlük CD Görüntüleri, Fedora 10, 11, 12, 13, 14, Rawhide ve çok daha fazla .

Onlara bakarsanız, distro'yu seçebilir veya ISO'yu kendiniz indirebilir, ekleyebilir veya bir özel ekleyebilirsiniz. Ve bunu bir sabit diske veya USB flash sürücüye kurabilirsiniz.

Umarım yeterli bilgi olur, ancak çok fazla daha fazla bilgi var bu blogda .

    
verilen cevap Rinzwind 02.06.2011 22:01
13

Windows kullanmadan çoklu önyükleme önyüklemesi için bulduğum tek sistem Çoklu sistem . Dokümantasyon sadece Fransızca olsa da, projenin resmi repo 'nu kullanarak Ubuntu'ya kolayca yükleyebilirsiniz:

sudo apt-add-repository 'deb http://liveusb.info/multisystem/depot all main' 
wget -q -O - http://liveusb.info/multisystem/depot/multisystem.asc | sudo apt-key add - 

sudo apt-get update 
sudo apt-get install multisystem

burg , syslinux , grub4dos , plop , Virtualbox , qemu vb. yapabilir, ancak birçok dağıtım için sürükleyip bırakarak 5 dakikada basit bir çoklu önizleme çubuğu yapılabilir . Slitaz yemek pişirmek için /boot/grub/menu.lst 'ya birkaç satır eklemem gerekiyordu. % Co_de% okuduğumdan genellikle çoklu önyükleme ortamı için kullanılır, ancak bu Grub 1 kullanır. Windows önyükleme menüsünden Grub 2 veya EasyBCD önyükleme yöneticisini kullanarak çalıştırılabilir.

    
verilen cevap daithib8 02.06.2011 22:07
11

2 tane daha araç daha buldum. MultiSystem ve Yumi .

MultiSystem kurulumu çok basittir ve adresini kullanarak Ubuntu'ya kolayca yükleyebilirsiniz. projenin resmi katılımı :

sudo apt-add-repository 'deb http://liveusb.info/multisystem/depot all main' 
wget -q -O - http://liveusb.info/multisystem/depot/multisystem.asc | sudo apt-key add - 

sudo apt-get update 
sudo apt-get install multisystem

Sonra tek yapmanız gereken USB cihazınızı seçmek ve sadece ISO'larınızı MultiSystem aracına sürüklemek. DnD çalışmazsa, Add düğmesini de tıklayabilirsiniz.

YUMI ayrıca benzer bir araçtır. Bunlar şöyle yükleyebilirsiniz: .deb dosyası sağlama : p>

sudo dpkg -i <filename.deb>
    
verilen cevap Ten-Coin 02.09.2014 05:32
5

ISO dosyalarını, USB sürücüsünün MBR'sine yükleyerek doğrudan GRUB2 ile birleştirebilirsiniz. Ayrıca bu şekilde UEFI önyüklenebilir USB sürücüleri oluşturabilir veya her iki yöntemi de birleştirebilirsiniz.

Diğer çözümlerin çoğu MBR / eski PC'ye özgüdür ve UEFI makinelerinde güvenilir şekilde çalışmaz.

proje sitesi ve ilgili man sayfalarındaki ( grub-install , grub-mkimage ).

Düzenleme 1: Bir süre önce benzer bir soruya cevabımı ekledim. Bölüm 2, bir görüntüyü monte etmekle ilgili olarak, görüntüde birkaç Ubuntu görüntüyü monte etmek, menü girişini kopyalamak ve değiştirmek veya Wiki'yi Arşivle . Başka bir cevapta önerilen MultiSystem, GRUB'un loop montaj kabiliyetini de kullandığı için çok benzer olmalıdır.

Düzenleme 2: Çoklu Sistemden Konuşma, paket şu anda gtkdialog bağımlılığında aşağıdaki hata nedeniyle Ubuntu'nun daha yeni sürümlerine yüklenemez:

install-info: warning: no info dir entry in '/usr/share/info/gtkdialog.info.gz'

Bu dosyalar için format değişmiş gibi görünüyor, burada karşılaştırma için gzip bilgi dosyasından bir alıntı:

INFO-DIR-SECTION Compression
START-INFO-DIR-ENTRY
* Gzip: (gzip).         General (de)compression of files (lzw).
END-INFO-DIR-ENTRY

gtkdialog göz ardı edildi ve tavsiye ile uzun bir süre önce Debian'dan kaldırıldı Uygulama geliştiricilerine alternatif çözümlere geçme. MultiSystem hala aktif geliştirme aşamasında gibi görünüyor, ancak yine de gtkdialog'a bağlı, birisi geliştiricilere yaklaşmalı, bende Fransızca bilmiyorum.

    
verilen cevap LiveWireBT 18.11.2014 12:25
3

Tamam, bu Xubuntu çalıştırmak için yaptım ne USB bellekler için de bir SD kart için de geçerlidir gerçekten çok basit, aslında ben sadece (x) Ubuntu kullanıyorum, diğer Distrolar için çalışır emin değilim, öyle değil Windows kullanarak çalışacaksa emin olun.

İlk önce, biri canlı CD'ler için diğeri de işletim sistemini kurmak için 2 adet USB çubuğu gerekir.

İçinde birden fazla işletim sistemi bulunduğundan, eğer bir USB 3.0 kullanmanız gerekiyorsa, bir USB 3.0 kullanın, çünkü bir 2.0 aygıtından aktarım hızları oldukça yavaştır, örn. Ben Xubuntu yüklemek için bir 8GB sınıf 2 SD kart kullandım ve tarama olmasa da, SD kartlar USB'den daha yavaş olmasına rağmen, uçmuyordu, çünkü livecd için 1 veya 2 GB'lik bir sürücü kullanabilirsiniz.

Tamam, şimdi bir liveUSB önyüklenebilir sürücü yapın, bunu yapmak için UNetbootiN'i kullanmanızı, iso'yu almanızı ve liveUSB'yi oluşturmanızı öneririm.

Artık, önyüklenebilir USB'niz var, PC'nizi yeniden başlatın ve canlı oturumu başlattığınızda, canlı oturumu başlatın.

İkinci USB'yi PC'ye bağladıktan ve EXT4'e formatladıktan sonra, yükleyiciyi USB sürücüsüne yöneltmeniz yeterlidir. Bu da (biraz ileride gittim ve tüm Sabit disklerimi söktüm. Bunların üzerinde yatan ya da varolan teçhizatlara zarar veren grubun bulunmaması.)

Daha fazla dağıtıcı eklemek sadece daha fazla bölüm oluşturma sorunudur, ancak USB'lerin Düzenli Sabit Sürücüler gibi olup olmadığını bilmemem de, / Home'u paylaşabilmenize rağmen belirli sayıda Genişletilmiş bölümleri tutabilir. / boot'ın paylaşılabileceğini ya da güvenli olması durumunda gerçekten bilmiyorum.

Windows'a USB aygıtına ek olarak, belki de bir NTFS bölümü oluşturup Windows'u Windows'a yüklerseniz ve sonra da Windows eklemek için GRUB'u geri yüklerseniz, belki de JUST olabilir.

    
verilen cevap Uri Herrera 02.06.2011 22:08
3

MultiBootUSB en sevdiğim çoklu robot sürücü üreticisidir.

150'den fazla dağıtımlar boot edebilir bir USB sürücü yapacaktır, bu grub2 çizme iso dayalı ve kullanımı çok kolaydır.

Ubuntu sürümleri ve türevleri her birinin kendi kalıcılık dosyasına sahip olabilir. Kalıcılık, diğer çoklu önizlemeli sürücü oluşturucularda mevcut değildir.

Sundar_Ima bu yardımcı program için harika bir iş çıkardı.

Hem Linux hem de Windows sürümleri var.

İlk Multiboot sürücü yedi yıl sonra hala kullanımda.

    
verilen cevap C.S.Cameron 16.04.2017 20:47
2

Hangi yazılımı alacağınızı bilmek.

Önce GParted veya KDE Partition Manager gibi bir bölüm editörüne ihtiyacınız olacak. Linux için bölüm editörlerinin bu listesine bakın. Gnome, Unity veya LXDE olarak bir GTK temel masaüstü sush kullanırsanız tavsiye ederim. Gparted'i kullan. KDE veya LXQT gibi bir QT temel masaüstü kullanıyorsanız, KDE Bölüm Yöneticisi'ni kullanın.

İhtiyacınız olan ikinci şey, onlar için Unetbootin gibi bir yükleyici ya da terminali kullanabilirsiniz.

Yazılımı yükleme.

Gparted

Gparted yüklemek için bu bağlantıyı tıklayın. Ubuntu Yazılım Merkezi'nde bulun veya bir terminalde sudo apt-get install gparted yazın. Buradan daha fazla talimat var

Gparted'i yüklemek için bağlantıyı tıkladıktan sonra, Ubuntu Yazılım merkezini açmalı ve yapmanız gereken tek şey yükleme düğmesine basmaktır.

Unetboot

Unetbootin yüklemek için bu bağlantıyı tıklayın. Ubuntu Yazılım Merkezi'nde bulun veya bir terminalde sudo apt-get install unetbootin yazın. Buradan daha fazla talimat var

Unetbootin'i yüklemek için bağlantıyı tıkladıktan sonra, Ubuntu Yazılım merkezini açmalı ve yapmanız gereken tek şey kurulum düğmesine basmaktır.

Flashdrive’ı Bölümleme


GUI için bu eğitimi konusuna bakın. Terminal için bu öğretici Bkz DEĞİL önerilir.

Her bir bölüme ISO dosyalarını yükleme.


UNetbootin için bu öğretici bakın. Terminal için eğiticiye bakın.

    
verilen cevap MathCubes 01.09.2014 05:38
2

UNetbootin - Çoklu Önyükleme

Bu konuya UNetbootin'i bir çoklu kullanıcı olarak kullanma konusunda biraz ilgi var, UNetbootin ISO görüntülerini önyüklemiyor veya Windows işletim sistemini yüklemiyor.

UNetbootin birden fazla bölüme yüklenebilir, ancak syslinux bootloader ile ilgilenilmelidir.

Her bir işletim sistemi için flash sürücüyü bir bölüme ayırın, Etiket bölümleri için netlik.

OS'leri kullanılabilir bölümlere yüklemek için UNetbootin 655 kullanın. 655 veya sonraki bir sürenin kullanılması, sürücünün hem BIOS hem de UEFI'yi önyüklemesine izin vermelidir

İlk bölüme son yükleme veya elle ilk bölüm için önyükleme bayrağını ayarlama.

Chain.c32 dosyasını Syslinux-4.07 paketinden ilk bölümün köküne kopyalayın. Syslinux-4.03 chain.c32 çalışmıyor.

syslinux.cfg dosyasını syslinux2.cfg olarak kopyalayın.

Gösterildiği gibi orijinal syslinux.cfg'nin içeriğini değiştirin, her işletim sistemi için bir zincir yükü girişi ekleyin.

sudo bölümlü -ls / dev / sdb

sudo lsblk -f / dev / sdb

Yapılandırma, UNetbootin 655'nin Linux sürümünde çalışmıyor gibi görünüyor, eğer Windows sürümünü kullanmak istemiyorsanız bu bir çözümdür.

syslinux2.cfg dosyasını unutun ve diğer işletim sistemi için zincir yükleme komutunu içerecek şekilde orijinal syslinux.cfg dosyasını düzenleyin.

UEFI ile zincir yüklemesini nasıl çalıştıracağımı anladığımda / güncellemeyi syslinux ile kolay olmayacak şekilde günceller.

    
verilen cevap C.S.Cameron 06.01.2018 07:14
2

YUMI (2018)

YUMI şimdi BIOS önyüklemesi için bir sürümü ve UEFI önyüklemesi için bir beta sürümü var.

YUMI, OP'nin çoklu önyükleme ISO görüntüleri için kriterlerini karşılar.

Düz ileri ve anlaşılması ve kullanımı kolaydır.

Önyükleme menüsü aslında syslinux'tur, ancak grub2'ye benzer.

YUMI'nin bir avantajı, bir NTFS yüklemesiyle, bireysel casper-rw kalıcılığı dosyalarının her biri 4 GB'den fazla olabilir.

İndirme - İşte

YUMI bir Windows uygulamasıdır ve Wine'da çalıştığı söylenir, ancak bununla çok şansım olmadı.

    
verilen cevap C.S.Cameron 06.01.2018 04:20
1

Daha az bağımlılık kullanan ve birçok (çoklu) dağıtımı destekleyen başka bir betik / yardımcı programdır

multibootusb - SourceForge.net'deki Dosyalara Göz Atın

    
verilen cevap sundar_ima 02.09.2011 08:25
1

SARDU Multiboot USB ve DVD , Win7 ve Win8 yükleyicilerinin yanı sıra birden fazla Linux işletim sistemini destekler ve SARDU - Multiboot USB Creator (Windows) | USB Pen Drive Linux.

    
verilen cevap K7AAY 20.12.2013 23:24
1

mkusb MULTIBOOT HACK

Mkusb, hem BIOS hem de UEFI yetenekleri nedeniyle özel önyükleme sürücüsü projeleri için mükemmel bir temel oluşturur.

Bu hack, Windows yükleyicisi de dahil olmak üzere çoklu ISO dosyalarını önyüklemekte ve bir grup2 menüsüne sahiptir.

Çoğu işletim sistemi için

Grub2 menüleri Google Arama kullanılarak kullanılabilir ve bu yanıtın kapsamı dışındadır.

Kalıcı USB sürücü oluştururken mkusb varsayılanlarını kullanın.

Şüpheniz varsa, mkusb kalıcılık varsayılanlarını kullanın, bölüm boyutu daha sonra ayarlanabilir ancak zaman alır.

Yüklemeden sonra DUS Konsolu.

Bölme değişikliklerinden önce GParted.

Değişiklikten sonra bölünmüş - Kalıcı dosyalar için sdb4, ISO9660 OS bölümü ve sdb5, ext2 casper-rw bölümü üzerine yazılır.

Kalıcılık bölümü - Her işletim sistemi için benzersiz bir ad klasörü oluşturun (kalıcılık gerektirir)

Kalıcılık klasörü - Her kalıcı klasöre casper-rw dosyası ve isteğe bağlı home-rw dosyası ekleyin. Bir ev-rw dosyası bir casper-rw dosyasını yeniden adlandırarak yapılabilir. Bir ev-rw dosyası, bir Tam yüklemede ayrı bir ev bölmesi gibidir, sürüm yükseltmelerinden sonra yeniden kullanılabilir.

NTFS usbdata bölümündeki ISO dosyaları için bir klasör oluşturun.

ISO klasörüne bazı ISO'ları ekleyin.

grub.cfg yeri

ISO dosyalarını döngülemek için grub.cfg dosyasını düzenleyin. İçerir: Kalıcılık istiyorsanız persistent persistent-path=/<persistent-folder-name>/ .

sudo bölümlü -ls / dev / sdb

sudo lsblk -f / dev / sdb

Bir Windows yükleyici gerekiyorsa, mkusb "Windows Installer'ı ayıklamak" işleviyle başlaması en kolay yoldur, (Windows ISO'yu TAR'e manuel olarak çıkarmam gerekiyordu),

Kurulumdan sonra ISO'lar için bir klasör oluşturun ve gerekirse kalıcılık için klasörler oluşturun (yukarıdaki prosedüre benzer şekilde).

Herhangi bir ISO'yu devre dışı bırakmak ve herhangi bir kalıcılık klasörünü belirtmek için /boot/grub/grub.cfg dosyasını düzenleyin.

(Windows ISO dosyasını döngülemek için bir yol bulamadınız).

    
verilen cevap C.S.Cameron 06.01.2018 09:16
1

MULTI FULL INSTALL

2011'den beri işler değişti, bugün flaş sürücüler daha büyük ve daha hızlı.

Artık birden fazla işletim sisteminin bir flash sürücüye tam olarak yüklenmesi mantıklıdır (ya da Canlı, Kalıcı ve Tam yüklemelerle karışık bir hibrit sürücü yapın).

Tam yüklemeler, kalıcı yüklemelerden daha kararlı ve güvenlidir, ancak yapması hızlı değildir. Sabit boyutta casper-rw dosyası veya bölüm gerektirmediğinden disk alanından daha iyidirler.

 • Büyük flash sürücüde GPT bölüm tablosu oluşturun.

 • İşletim sisteminiz olduğu kadar çok ext4 bölüm oluşturun. Boyut, her biri yaklaşık 8 GB olmalıdır.

 • Canlı sürücüyü önyükleyin ( UEFI modunda) ve 32 GB hedef sürücüyü ekleyin.

 • Bölümlemede "Başka bir şey" seçildi.

 • /.

  için sdc1 öğesini seçin
 • Yükleyiciyi 32 GB sürücünün köküne yükleyin.

 • Diğer tüm bölümün biçimlendirme kutularını işaretlemeden bırakın.

 • İsterseniz, ev dizininin şifrelemesini seçerek yükle, Tam disk şifreleme benim için çalışmıyor.

 • Bunu sdc2, sdc3 vb. ve yüklemeyi seçtiğiniz işletim sistemiyle tekrarlayın.

 • Son yükleme işleminden sonra flash sürücüyü önyükleyin ve bir güncelleme grubu yapın. Bu, tüm OS'yi grub.cfg'ye ekleyecektir

Canlı önyükleme veya kalıcı önyükleme yapmak istediğiniz herhangi bir ISO için bir bölüm bırakabilir, bunları grub.cfg kullanarak bağlayabilirsiniz.

Bu cevabın Uri Herrera'nın cevabını kısmen kopyalayabildiği görülüyor. İlk önce buradaydı, içerdiği ek bilgi için burada bırakacağım.

    
verilen cevap C.S.Cameron 06.01.2018 05:57
0

Eski bir iş parçacığı için yeni yanıt

Birlikte birçok çözümü denedikten sonra

 • Boşa alınmış, hatalı ve hafif çalışan bir ara yüze ulaşmak için Multisystem inanılmaz karmaşık bir kurulum
 • Yumi daha profesyonel yaklaşım ancak UEFI ile başa çıkamıyor

Basit bir şekilde başarılı bir şekilde Easy2boot denemeye geldim. ve önceden biçimlendirilmiş bir USB sürücüsünü biçimlendirmek, oluşturmak ve kurmak için verimli Linux betiği (bölüm FAT32)

 • İndirilen dosyayı siteden bir dizine çıkarın, diyelim easy2boot
 • Resim dosyalarınızı (ISO ...) easy2boot/_ISO/AUTO (en basit)
 • olarak kopyalayın
 • cd easy2boot/_ISO/docs/linux_utils
 • fmt.sh dosyasını çalıştırın: bash fmt.sh
 • easy2boot hangi cihaz üzerinde çalışacağını gösterecek ve doğru olup olmadığını soracaktır ... bu bölümü iki kez kontrol ettiğinizden emin olun!

İşte bu.

Biçimlendirilmiş sürücüyü Ubuntu'dan deneyin! (bu noktada bağlantısız olmalıdır)

qemu-system-x86_64 -machine accel=kvm:tcg -m 512 -hda /dev/sdX

X 'si USB sürücü cihazıdır (örneğin' b ',' c ', ...)

En üstteki "DIRECT BOOT" menüsünde yeni bir giriş yapmalısınız.

    
verilen cevap Ring Ø 20.09.2015 10:31

Etiketlerdeki diğer soruları oku