Tarçın tarladan nasıl tekrar başlarım?

64

Ubuntu 12.04 'te Tarçın'ı kurdum ve iyi çalışıyor, ama bazen hiçbir sebepten dolayı donuyor. Faremi hareket ettirebilirim ama hiçbir şeye tıklayamıyorum.

Bu yüzden, Tarçın'ı gnome kabuklarıyla yaptığım gibi tty'den tekrar başlatmak istiyorum. Bunu nasıl yaparım?

killall cinnamon çalıştım ve hiçbir şey olmadı.

Ardından export DISPLAY=:0.0 , cinnamon --replace ve hala hiçbir şey denedim.

Sanırım cinnamon komutu geçerli değil. Bütün X sunucusunu yeniden başlatmak istemiyorum çünkü tüm pencerelerim kapanacak. Sadece pencere yöneticisini yeniden başlatmak istiyorum çünkü sorunun neden olduğuna inanıyorum.

    
sordu tuks 29.05.2012 21:29

15 cevap

105

Alt + F2 , tip r Hit ve butonu tıklayın.

    
verilen cevap Sumesh 09.03.2013 20:48
46

Bu bana da çok şey oluyor ve "bu, tarçın yeniden başlat" için googling yaparken bu konu en iyi sonuçlardan biri. Maalesef, talimatlar benim için çalışmıyor (sadece ekran numarası yanlış olduğu için!). Gelecekteki ziyaretçiler için, işte yaptığım şey her zaman bana yardımcı oluyor.

 1. Tarçın donuyor
 2. Tty'yi değiştirin. Genellikle tty6'ya gidiyorum, Ctrl + Alt + F6
 3. Önce giriş yapmanız gerekiyorsa yapın.
 4. w yazın (evet, sadece harf) ve enter tuşuna basın. Bu komutlar birçok farklı şey yapar, ancak kullandığınız ekranın sayısını belirlemek için buna ihtiyacınız vardır. Ekran numarası FROM kolonunda. Benimki :0 (kolon da dahil olmak üzere evet).
 5. Tarçının zaten ölü olduğu varsayılırsa (başlıkları olmayan ve farklı pencereleri hareket edemeyen ve hatta klavyeyi kullanamayan pencerelerden farkedebilirsiniz), export DISPLAY=:0; cinnamon & yazıp Kolonu unutma. Ampersan'ı (& amp;) yalnızca bu işi meşgul etmemek için ekliyorum.

Bu her zaman benim için çalışır ve açık pencereleri kaybetmem. Ayrıca, bu talimatları sadece bir metin dosyası olan restartcinnamon adlı bir dosyada saklıyorum. Dosyayı Dropbox klasöründe saklıyorum, ne tür bir makine olursa olsun, nasıl yapılacağını hatırlatmam gerekirse cat ~/Dropbox/restartcinnamon yazabilirim.

    
verilen cevap ence 11.10.2012 16:09
38

cinnamon --replace işlemi, yeniden başlatılması için tetikleyecek olan HUP sinyaline yollanabilir, böylece açık pencerenizi korur ve uygulamaları çalıştırır.

$ pkill -HUP -f "cinnamon --replace"

Bu, HUP sinyalinin, desenle eşleşen bir işleme "tarçın - replace" göndermeye özen gösterecektir. HUP (SIGHUP) sinyali, prosese "Hang Up" (Takılsın) mesajı verir.

    
verilen cevap slm 13.09.2014 05:47
18

En kolay sulrasyon şöyle olurdu:

killall -HUP cinnamon
    
verilen cevap Daniel 05.11.2013 15:53
9

Tarçın öldürdüğünüzde, killall cinna yazmayı durdurup basmadığını ve Sekme 'ye basıp basmadığını kontrol edin. Kelimenin geri kalanı görünürse, killall -9 cinnamon ile ölmesini sağlayın ve sonra denediğinizi kullanarak --replace olmadan yeniden başlatın:

export DISPLAY=:0.0; cinnamon
    
verilen cevap Jaume 03.06.2012 20:12
8

Tarçın'ı şu şekilde yeniden başlatabilirsiniz:

 1. Alt + F2 tuşlarına basıp r yazıp Enter ,

 2. tuşlarına basın.
 3. Ctrl + Alt + Geri tuşu (Xorg'u yeniden başlat)

 4. TTY komutunu kullanın: sudo service mdm restart

verilen cevap Ashu_FalcoN 06.01.2015 04:42
2

Yukarıdaki yorumların aşağıdaki kombinasyonu benim için çalıştı:

 1. Ctrl-Alt F1'in terminal 1'e geçmesi gerekiyor. Gerekiyorsa oturum açın
 2. $ w (evet, tek harf "w" bir komuttur) ekranınızı # FROM sütununda görmek için). Benim için :0 (kolon içerir). Ayrıca, TTY sütunu, tarçın oturumunuzun terminaline sahip olacaktır (benim için tty8 idi).
 3. % cinnammon --replace --clutter-display=:0 2> /dev/null &

  Bu son komutla ilgili notlar:

  • :0 ekranımdı #.
  • & , terminalin kontrolünü döndürür
  • --clutter-display değeri, girilmemişse DISPLAY değişkenini kullanır, bu yüzden önceki önerilerden bazıları önce EXPORT yaptı. Ancak argümanı doğrudan tarçınla geçebilirsiniz. Daha fazlası için cinnamon --help bölümüne bakın.
  • 2> /dev/null stderr'i hiçbir yere yönlendirmiyor, böylece terminalim mesajlarla karıştırılmıyor.
 4. Pencerem tarçın ortamına geri dönmek için Ctrl-Alt-F8 (terminalim benim için F8, yukarıdaki w komutu başına tty8 idi. Sizin için F8 olmayabilir.)

Net sonuç: Bu, pencereleri kaybetmeden terminalimde (tty8) yeniden başlatılan tarçın.

    
verilen cevap user199336 06.10.2013 19:03
1

bunu deneyin

 1. Ctrl + Alt + F2 tuşlarına basmak
 2. export DISPLAY=:0.0; cinnamon --replace
verilen cevap Offboard 26.06.2015 02:13
1

w -ous komutunu deneyebilir ve DISPLAY için sayı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bir sayı yoksa, GUI'ye geri dönmek için startx ve Alt + F7 kullanın.

    
verilen cevap Zaman Oof 14.05.2016 13:10
1

tty konumuna geçtikten sonra killall -HUP cinnamon değerini deneyin. Ctrl + Alt + F7 tuşlarına basın. Tarçın tarçın yeniden başlatmak isteyip istemediğinizi soracaktır.

    
verilen cevap Ceda EI 26.05.2016 06:52
1

HP Envy için gfx sürücüsü nedeniyle periyodik olarak bu problemim var.

Koşullara bağlı olarak aşağıdakilerden birini veya her ikisini birden yapmalıyım;

 1. En iyi cevap ve diğerleri, önermek gerekirse - tarçın yeniden başlatın - ALT + F2 tuşlarına basın, R tuşuna basın ve sonra basın. (Görev çubuğu yanıt vermez duruma gelirse veya pencerelerin odaklanma, tıklama vb. gibi bir etkisi yoksa, örneğin, odaklanmış gibi görünen pencerede tıklıyor veya yazıyor olabilirsiniz. - Bu, DAHA FAZLASINI etkinleştirdiğiniz pencerenin arkasına bile gizlenebilir)
 2. Bir sanal konsola geçin, ardından X'e geri dönün - Konsola gitmek için CTRL + ALT + F1 tuşlarına basın, ardından ALT + F8 geri dönmek için X. - (WHOLE ekranı yanıt vermiyorsa bunu yapın - en azından bir şey GÖRMÜYORSUN - bu, işleri düzeltir en azından benim için.)

Bu sorun hala benim için var - Linux Nane 17.x - umarım yardımcı olur!

    
verilen cevap Android Control 22.11.2016 14:52
1

Ekranı kilitlerken bazen sorun yaşıyorum: Kilit ekranı görünmüyor ve sistemim donmuş görünüyor, hiçbir giriş çalışmıyor ve tekrar giriş yapamıyorum.

Benim çözümüm tarçın-ekran koruyucu sürecini öldürmektir.

% pkill cinnamon-screen

pkill / proc / PID / stat içindeki bilgileri kullanır ve Linux sadece komut isminin ilk 15 karakterini saklar, böylece "pkill tarçın-ekran koruyucu" işlevini kullanmaz.

Şimdi sistemim kilitlendi, giriş tekrar çalışıyor ve pencerelerden hiçbirini kaybetmedim. Sistemi tekrar kilitlenebilir hale getirmek için ekran koruyucuyu yeniden başlatırım.

% nohup cinnamon-screensaver > /dev/null 2>&1 &

nohup.out dosyasının oluşturulmasını önlemek için / dev / null dizinine yönlendiriyorum.

    
verilen cevap Armorix 08.06.2017 04:38
1

Tarçın, çalışan uygulamalardan herhangi birini yeniden başlatmadan masaüstünü yeniden başlatmak için doğrudan bir klavye kısayoluna sahiptir:

Ctrl + alt + esc

Muhtemelen bazı durumlarda, alt + f2 Metodu herhangi bir çalışmadığı zaman yine de çalışacaktır

    
verilen cevap Marlon 16.02.2018 14:42
0

Tarçın "yumuşak yeniden başlatmayı" sudo kill -USR1 <PID of your cinnamon process> ile deneyin. @ Daniel'in cevabı doğru ama X sunucusunu öldürürken SIGUSR1 olmaz, en azından makinemde ... Tüm pencereler o içeriği korur ve bundan sonra kullanılabilir kalır. Bunun başkaları için geçerli olup olmadığını merak ediyorum.

    
verilen cevap JSmyth 26.01.2014 18:38
0

Ctrl + Alt + Geri Alanı (x sunucusunu öldür)

'yi denedim

Bu benim için işe yarıyordu. ( Bununla birlikte, ikinci bir tarçın oturumu başlatmıştım ( cinnamon & ), sadece duvar kapağının görünmesine neden oldu. Daha sonra Kill x sunucu tuş vuruşunu yaptım. Kalan tarçın kabuğunu yeniden başlattı ve tekrar öldürdü, Sanırım normale döndüğümde, masaüstüne giriş zum yaptı, bu noktada memnun kaldım, (LM 17.1 Rebecca) )

    
verilen cevap ThorSummoner 06.01.2015 02:14

Etiketlerdeki diğer soruları oku