* .desktop dosyalarını nasıl bulabilirim?

66

Bilgimden en iyi şekilde, Unity Launcher'daki tüm kısayolların karşılık gelen * .desktop dosyası var. Bir simge içermeyen bir kısayolum var ( skrooge için). Bu kısayolu karşılık gelen * .desktop dosyasını nasıl bulabilirim, böylece bir simge ekleyebilirim?

    
sordu Koviko 30.03.2012 15:52

2 cevap

86

Muhtemelen /usr/share/applications/ cinsindendir, ancak sistemdeki her .desktop dosyasını bulmak istiyorsanız şunu çalıştırın:

find / -name '*.desktop'

veya

sudo updatedb
locate *.desktop

Yolunda veya adında "skrooge" bulunan dosyaları bulmak için grep komutunu ekleyin:

locate *.desktop | grep -iR "skrooge"
    
verilen cevap Oli 30.03.2012 15:56
27

Sistem, .desktop dosyalarını /usr/share/applications/ olarak depolar. Maalesef, bu klasörü nautilus'ta açarsanız, .desktop dosyaları dosyada belirtilen dosyada ve dosya içinde dosya adıyla birlikte görünür. Ayrıca, bu dosyaları üzerlerine tıklayarak ve düzenlemeyi seçerek düzenleme izniniz yoktur.

Bu dosyaları düzenlemek için, bir terminal penceresinde bu klasörü açmanız gerekir. % Co_de% komutunu yapmak, tüm .desktop dosyalarını gerçek isimleriyle gösterir. Değiştirmek istediğiniz .desktop'u bulduğunuzda, ls dosyasını çalıştırın.

Oluşturduğunuz veya düzenlediğiniz .desktop dosyalarının gksudo gedit {file-name}.desktop dizininde tutulması normal uygulamadır.

    
verilen cevap fragos 31.03.2012 06:18

Etiketlerdeki diğer soruları oku