Ubuntu'yu bluetooth üzerinden gönderilen dosyaları nasıl kabul edersiniz?

98

Telefonumdan "dosya gönderilmiyor" mesajıyla istediği gibi telefonla 12.04 ubuntu telefon üzerinden gönderdiğimde sorun yaşıyorum! Ubuntu 12.04'ten android telefonuma herhangi bir dosya gönderebilirim.

    
sordu kevin 04.05.2012 18:56

3 cevap

159

Ana Sayfa kişisel dosya paylaşımı 'na gidin. Unity yüklü değilse, programı gnome-file-share-properties yazarak bir terminalden açabilirsiniz.

Kutunun altındaki Bluetooth üzerinden indirme klasöründeki dosyaları al da Alınan dosya hakkında bildir 'i etkinleştirin o zaman gitmek için iyi bir şey:)

    
verilen cevap Iain Wrethman 05.05.2012 13:43
7

[Ubuntu 16.04'te güncellenmiş yanıt test edildi]

Ben sadece blueman'ı yüklemeyi ve blueman uygulamasını kullanmayı çok iyi buldum:

 1. Blueman'ı yükle:

  sudo apt-get install blueman
  
 2. Uygulamayı çalıştırın:

  /usr/bin/blueman-applet
  
 3. Cihazınızı uygulamayı kullanarak eşleştirin

Telefonunuzdan paylaşmanız "sadece çalışır".

NOT : Telefon göndermeye çalışır, ancak hemen başarısız olursa, klasör izinleri sorunu olabilir. Bluetooth ile gönderilen dosyalar geçici olarak ~/.cache/obexd 'e indirilir ve bu klasörün sahibi / izinleri doğru ayarlanmamışsa dosyalar indirilemez ve aktarım başarısız olur. Köklü hesabınızın okuma / yazma erişimine sahip olması için klasörün sahipliğini ve / veya izinlerini değiştirmek sorunu çözmelidir.

[Orijinal cevap:]

Gnome olmayan / birleşik masaüstü ortamları için (Xmonad, XFCE, LXDE, vb.), aşağıdaki çalışmalar (15.04 tarihinde test edilmiştir):

 1. Gerekli bağımlılıkların yüklü olduğundan emin olun:

  sudo apt-get install obex-data-server gnome-user-share
  
 2. Komut satırından gnome-file-share-properties dosyasını çalıştırın ve İndirilenler klasöründe bluetooth üzerinden dosya al ve Alınan dosya hakkında bildirim etkin olduğundan emin olun.

 3. Aşağıdakileri içeren bir dosya ~/bin/start-bluetooth-listener oluşturun (sipariş önemlidir):

  #!/bin/sh
  /usr/bin/obex-data-server
  /usr/lib/gnome-user-share/gnome-user-share &
  

  (Önceden mevcut değilse, ilk ~/bin dizinini oluşturun)

 4. Dosyayı çalıştırılabilir yapın:

  chmod +x ~/bin/start-bluetooth-listener
  
 5. Oturum açma sırasında komut dosyasını otomatik olarak çalıştırmak için ~/bin/start-bluetooth-listener komut dosyasını elle çalıştırın veya masaüstü ortamınızı ayarlayın (ör. XFCE'de, xfce4-session-settings aracıyla).

Artık telefonunuzdan Bluetooth ile eşleştirilmiş bilgisayarınıza bir dosya göndermeyi denerseniz, işe yaramaz ve dosya alındıktan sonra bir bildirim penceresi açabilirsiniz.

    
verilen cevap Mark 17.06.2015 18:03
-7

Bluetooth cihazlarına gidin ve cihazınızı eşleştirin ve gösterilen ses hoparlör setini göndermek veya bağlamak istediğiniz cihazı seçin ve oturum açın (telefonunuzu kullanın ve müzik gönderin veya dinleyin

    
verilen cevap ko0o0ky 24.08.2013 14:58

Etiketlerdeki diğer soruları oku