Klavye düzenlerini değiştirmek için Alt + Shift nasıl kullanılır?

91

Kısa bir süre önce yeni klavye taşıma sistemi ile Ubuntu 13.10'a geçtim. Küçük "anahtar klavyesi" seçeneği onu Alt + ÜstKrkt 'ye ayarlamama izin vermiyor. Mac-esque Super + Space combo? 'Yu kullanmaya hiç ilgi duymadığımdan, bu klavyenin bağlayıcısını nasıl alabilirim?

    
sordu rtpg 10.10.2013 18:30

4 cevap

93

Ubuntu 13.10'da doğrulanmış bir hata , kullanıcıların kombinasyonları kullanarak düzenleri değiştirmelerini önler gibi Alt + Shift , Caps Lock , Ctrl + Shift vb.

Hata birçok insanı etkiliyor, önemi "Yüksek" olarak ayarlandı, bu yüzden resmi bir düzeltmenin yakında piyasaya sürülmesini bekleyebiliriz. Launchpad'de bu hata hakkında bildirimlere abone olabilirsiniz . net, böylece bittiğinde bir e-posta alırsınız.

Şu anda, bu sorunu çözmeyi amaçlayan bir düzeltme eki test edilmektedir. Şu anda çoğu kullanıcı için çalışıyor gibi görünüyor, ancak bazı problemler devam ediyor. Yamayı yüklemek için aşağıdaki komutları kullanın:

sudo add-apt-repository ppa:attente/modifier-only-input-switch
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade

Çalışmamı sağlamak için benim durumumda bir sistem yeniden başlatmaya ihtiyaç duyuldu (basit oturum açma ve oturum açma yeterli olabilir).

Not: Başlangıçta, yama ppa: attente / 1218322 adresinde bulundu. Daha önce onu oradan yüklediyseniz, önce aşağıdaki gibi temizleyebilirsiniz

sudo ppa-purge ppa:attente/1218322

ve sonra yukarıdaki üç komutu yürütün.

Alternatif olarak, değiştirici olmayan bir anahtar (harf, rakam, boşluk) içeren bir kombinasyon kullanmayı düşünebilirsiniz: örneğin, Alt + ÜstKrkt + < kbd> Boşluk (bu herhangi bir düzeltme eki olmadan çalışır).

Düzenleme düzenleri için klavye kısayollarının hala kilit ekranında çalışmadığını unutmayın (bu bir ayrı hatalar ). Kilit ekranında sıkışmışsanız ve yanlış düzen nedeniyle şifreyi giremiyorsanız, şifre alanının sağındaki dil göstergesi simgesini tıklamanız yeterlidir.

    
verilen cevap Georgy Ivanov 18.10.2013 10:01
25

William Hua (attente) 'e çok teşekkürler + arşiv / değiştirici-sadece-giriş-anahtarı "> sadece değiştirici giriş anahtarı PPA . Söylediği gibi, PPA'yı doğru düzeltmeye kadar güncel tutacak. hata yayınlandı.

Bu PPA'yı aşağıdaki komutu kullanarak kaynak listeme ekledikten sonra:

sudo add-apt-repository ppa:attente/modifier-only-input-switch

ve sistemimi yeni sürüme geçirdikten sonra:

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade

Varsayılan Süper + Boşluk klavye kısayolunu Alt + ÜstKrkt olarak değiştirebilirim:

    
verilen cevap Radu Rădeanu 21.10.2013 14:57
8

Ubuntu 16.04'te Gnome 3.18 ile, dconf Editor kullanarak çalışabilirsiniz (hata, eskiden olduğu gibi eski sürümlerde de çalışmalıdır):

  1. org.gnome.desktop.wm.keybindings adresine git
  2. switch-input-source değerini (veya switch-input-source-backward ) ['<Shift>Alt_L'] (veya ['<Alt>Shift_L'] )
  3. olarak değiştir
  4. tadını çıkarın!
verilen cevap Mohamed Y. 25.08.2016 11:56
2

Ubuntu 12.04 LTS içinde, Klavye Yerleşim Seçenekleri penceresinde Düzenlemeyi değiştirmek için Tuşlar 'ı ve işaretini seçebilirdim benim seçimimin bağlanması. Klavyeyi kullanarak fare imlecini kullanmak zorunda kalmadan düzeni Shift komutunu kullanıyorum. panel göstergesinden istenen düzen. Aynı tuş kombinasyonu, serpiştirmek veya çoklu düzenler arasında seçim yapmak gibi görünüyordu. (Ama Ubuntu 13.10'da o kadar kolay değildi.)

Ubuntu’da 13.10

Klavye ayarları penceresinde Kısayollar sekmesinin altında, Yazma 'yı seçerim. Bir sonraki kaynağa geç varsayılanı Süper + SPACE olup benim için çalışmıyormuş gibi görünmektedir. a Yeni Hızlandırıcı ... , sonraki L ayrağına geçmek için ( Süper + L kullandım) ).

(Daha sonra, aynı tercih edilen mizanpajı kullanarak önceki kaynağa geçiş için benzer bir şey atadım ve sonra bunları sınamaya başladım. Tercih edilen mizanpajdan alternatif çalışmaya geçiş yaptı ama tersi değil . Lütfen düzeltmek için sonraki adıma bakın.)

Düzelt: > tercih edilen düzen (A) , klavye düzenimi değiştirdim alternatif mizanpaja (B) ve daha sonra kombinasyonu olarak atayabilirsiniz. kaynak " (bunun için ÜstKrktr + Süper + L ). Sonra onları test ettim ve iyi çalışıyorlar. (Belki "Önceki kaynağa geç" işlevini devre dışı bırakabiliriz

Ayrıca çalışırdı.

Kullandığım tuş kombinasyonlarının yeni hızlandırıcıları şöyle görünüyor:

Daha sonra Süper + L kullanarak mizanpaja (A) geçebilir ve ÜstKrktr + ile düzeni (B) geri alabilirim Süper + s .

    
verilen cevap precise 11.02.2014 05:41

Etiketlerdeki diğer soruları oku